Darbo biržoje – nauji nedarbo rekordai(7)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-01-18 11:10

Tauragės darbo biržoje užregistruotas naujas per dieną užsiregistravusių bedarbių rekordas. Sausio 13-ąją į Darbo biržą Tauragėje ir Pagėgiuose kreipėsi 67 žmonės. 66 bedarbiai į Darbo biržą kreipėsi sausio 6 dieną.

 

 

Kaip „Tauragės kurjerį" informavo Tauragės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Janina Tomkevičienė, pirmąją šių metų savaitę į Darbo biržą kreipėsi 223 žmonės. Sausio 5 dieną jų užregistruota 43, 6-ąją - 66, 7-ąją - 33, 8-ąją - 44, 9-ąją - 37. Šį pirmadienį Darbo birža sulaukė 42, antradienį - 67 žmonių.

Sausio 1 dieną Tauragės darbo biržoje buvo registruotas 2401 ieškantis darbo asmuo, iš jų Tauragės rajone - 1943, Pagėgių savivaldybėje - 458.

Trečiadienio ryto duomenimis, buvo laisvos 24 darbo vietos.

Pasak Tauragės darbo biržos Karjeros ir planavimo skyriaus vedėjo Juozo Bendiko, bedarbių daug, darbdaviams yra iš ko rinktis, todėl jie kelia didesnius reikalavimus, renkasi kvalifikuotesnius specialistus, dėl to ir atrankos užtrunka. Darbdaviai kaip anksčiau nesitaiksto su darbuotojų prasižengimais, netoleruoja išgeriančių. Jei kas negerai, esą iškart atleidžia.

Jei atsiranda laisva vieta ne kvalifikuotam darbui, pasak J.Bendiko, ji greit užpildoma. Pavyzdžiui, valytoja „Dunokų" bendrovėje įdarbinta mažiau nei per pusvalandį. Gana greitai valytoja rasta ir „Simeks" parduotuvei. Sunkiau surasti darbuotojų į kvalifikuotas darbo vietas. Laisvų darbo vietų yra architektui, choreografui, specialiajam pedagogui. Nepavyksta surasti virėjo, nes darbdavys prašo tokio, kuris ne tik pats maistą gamintų, bet ir kitus galėtų išmokyti.

Bedarbių išmokoms, pasak Tauragės darbo biržos direktoriaus pavaduotojos J.Tomkevičienės, pinigų netrūksta. Pašalpos mokamos 10-20 mėnesio dienomis.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras