Tendencija – universitetas mieliau nei kolegija(19)

Justė NAVICKAITĖ

2009-08-03 12:05

Diana Vaitiekienė sako, kad krizė neigiamai veikia ir aukštąsias mokyklas.

Praėjusią savaitę studentai sužinojo priėmimo į bendrajame priėmime dalyvavusias aukštąsias mokyklas rezultatus. Antradienį paaiškėjo ir priėmimo į kolegijas rezultatai. 2000 neišdalytų studentų krepšelių rodo, kad šiemet studentai mieliau rinkosi mokamas vietas universitetuose nei valstybės finansuojamas kolegijose. 30 laisvų vietų liko ir Kauno kolegijos Tauragės skyriuje.

 

 

Anot Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vedėjos Dianos Vaitiekienės palyginti su praėjusiais metais šiemet stojančiųjų į kolegiją buvo gerokai mažiau. Pirminiais duomenimis, kolegija turi 70 naujų studentų, iš kurių tik 12 užima mokamas vietas. Yra likę 30 laisvų vietų, tačiau leidžiama įsteigti 20 % papildomų vietų. Gerokai sumažėjo ir besirenkančiųjų neakivaizdines studijas. Vedėja spėja, kad tokie rezultatai – krizės padarinys, nes neakivaizdines studijas paprastai renkasi dirbantys žmonės.

Šie duomenys nėra galutiniai, nes rugpjūčio 5–8 dienomis bus priimami prašymai tų, kurie pageidauja dalyvauti papildomame priėmime į aukštąsias mokyklas. Iki rugpjūčio 5 d. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti tinklalapyje bus paskelbta, kiek laisvų vietoje yra likę visose aukštosiose mokyklose.

Pasak D.Vaitiekienės, yra atvejų, kai studentai, įstoję į mokamas vietas universitetuose, persigalvojo ir nutarė studijas pradėti kolegijose, todėl tikimasi, kad po papildomo priėmimo laisvų vietų kolegijoje sumažės.

Paklausta, ar Tauragėje neketinama įkurti naujų specialybių, Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vedėja sakė, kad kol kas ketinama palikti tris specialybes: Dieniniame skyriuje dėstomas buhalterinę apskaitą ir verslo vadybą bei tik neakivaizdinių studijų studentams dėstomą įmonių ir įstaigų administravimą.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras