Tebetiriama, iš kur „Žvaidždutėje“ atsirado salmoneliozė(20)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-08-05 06:37

Po atostogų vaikų darželio „Žvaigždutė“ vadovybė turės spręsti, ar leisti toliau savo auklėtinius maitinti „Vilartinai“.

„Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje salmoneliozės protrūkį sukėlęs šios ligos šaltinis nesurastas iki šiol. Tauragės apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų tyrimas tebevyksta, tačiau išsiaiškinti, nuo ko prasidėjo liga, vilčių lieka vis mažiau.

 

 

Matas Kazlauskas, laikinai atostogaujantį Tauragės apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos viršininką pavaduojantis specialistas, „Tauragės kurjeriui“ penktadienį dar negalėjo pasakyti,  kokiame maisto produkte ar kokioje kitoje vietoje slypėjo salmonelos, į ligoninę paguldžiusios dešimt „Žvaigždutės“ auklėtinių. Tauragės veterinarų laikinasis vadovas plačiau tyrimą komentuoti atsisakė, paprašęs klausimus atsiųsti raštu.

Iš kur išplito užkratas, negalėjo atsakyti ir Saulius Jasaitis, Tauragės apskrities visuomenės sveikatos centro direktorius. Jis tik pasidžiaugė, kad salmoneliozės protrūkį jau pavyko numalšinti ir ligonių nebedaugėja. S.Jasaičio nuomone, išsiaiškinti, kaip salmonelos paplito tarp darželinukų, gali ir nebepavykti, kadangi nuo protrūkio pradžios praėjo nemažai laiko, o produkto ar kito užkrato šaltinio iki šiol taip ir nepavyko rasti.

Kol kas dar nežinoma, kokie sprendimai bus priimti ir dėl keleto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bei keleto rajono mokyklų auklėtinių maitinančios „Vilartinos“. Pasak Egidijaus Šteimanto, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo, gavusi Maisto ir veterinarijos tarnybos išvadas dėl rastų pažeidimų tokį sprendimą turės priimti „Žvaigždutės“ vadovybė.

– Sutartį su maisto tiekėju yra pasirašiusi „Žvaigždutės“ direktorė, todėl ji ir turės nuspręsti, ar buvo pažeista sutartis ir kaip pasielgi toliau. Švietimo skyrius gali tik po to vertinti direktorės sprendimą, – sakė E.Šteimantas.

Švietimo skyriaus vedėjo teigimu, šiuo metu „Žvaigždutės“ darbuotojai atostogauja ir į darbą grįš tik antrąją rugpjūčio pusę. Jis tikisi, kad iki to laiko Maisto ir veterinarijos tarnyba pateiks atsakymus dėl salmoneliozės protrūkio, o direktorė galės priimti su maisto tiekėju susijusius sprendimus.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras