Sunkmetis koreguoja ugniagesių atlyginimus(2)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-08-09 12:33

Liepos 31-ąją Vilniuje, S.Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, devyni kovinėmis uniformomis apsirengę ugniagesiai-gelbėtojai plakatais ragino šalies vadovę vetuoti Seimo priimtus įstatymus dėl darbo užmokesčio mažinimo.

Dviračiais į Prezidentūros kiemą atvykę gaisrininkai protestavo prieš sprendimą bazinį pareiginės algos dydį mažinti nuo 475 iki 450 litų ir siūlymus bazinę mėnesio algą nuo spalio 1 dienos mažinti nuo 128 iki 122 litų. Lietuvos ugniagesių-gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimas paskelbė, kad tokiu būdu priešgaisrinės apsaugos darbuotojai siekė atkreipti prezidentės Dalios Grybauskaitės dėmesį į, anot jų, kritinėje situacijoje atsidūrusios priešgaisrinės apsaugos sistemos likimą.

Tačiau Prezidentė ketvirtadienį, dieną prieš protestą, pranešė pasirašiusi įstatymo pataisą, kuria algos bazinis dydis, pagal kurį skaičiuojamas atlyginimas valstybės politikams, pareigūnams, teisėjams, tarnautojams, sumažintas nuo 475 iki 450 litų. Jau aišku ir tai, kad nuo spalio 1-osios bazinė mėnesio alga bus sumažinta 5 procentais – nuo 128 iki 122 litų.

Algų mažinimas neaplenks ir Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų. Praėjusią savaitę statutinių ugniagesių viršininko pavaduotojas Vladas Liekis dar neturėjo žinių apie atlyginimų mažinimą. Šiandien jis jau pateikia konkrečius skaičius – bazinė mėnesio alga nuo spalio mažinama 5 procentais.

– Mėnesinė ugniagesio alga svyruoja nuo jo laipsnio, darbo stažo, kitų veiksnių. Pavyzdžiui, laisvai samdomas ugniagesys uždirba apie 900 litų, statutinis ugniagesys – apie 1200 litų per mėnesį. Laimei, taupysime tik mažindami atlyginimus – nieko atleisti iš darbo neplanuojame, nemokamų atostogų taip pat neisime. Taupysime degalų kaina, tai yra nekompensuosime kelionių į darbą toliau gyvenantiems darbuotojams, – teigė V.Liekis.

O štai Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai atlyginimų mažinimas dar negresia:

– Priešgaisrinei tarnybai šiemet jau du kartus sumažintas bendrasis biudžetas. Iš viso biudžetas sumažintas 209 tūkstančiais litų. Atlyginimų mažinti mūsų ugniagesiams jau daugiau nebeįmanoma – jie ir taip minimalūs. Jeigu biudžetas būtų sumažintas ir trečiąjį kartą, tektų imtis drastiškų priemonių, – laikraščiui sakė Tauragės priešgaisrinės tarnybos viršininko pavaduotojas Vidmantas Palekas.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras