Savivaldybės uždarbio neskelbia(8)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-08-09 12:28

Viktoras Kovšovas: „Geriau apie mūsų algas žmonės tegul sužino iš mūsų, nei lieka vietos įvairioms interpretacijoms“.

Kai už menkiausio nutarimo nevykdymą verslininkui gresia rimti nemalonumai, nuo liepos 10 dienos įsigaliojęs Vyriausybės nutarimas dėl atlyginimų skelbimo viešai galioja, panašu, ne visiems valdininkams.

 

 

Nutarimą vykdo ne visi 

Liepos 10-ąją įsigaliojęs Vyriausybės nutarimas valdžios institucijas įpareigojo skelbti darbo užmokesčio dydį. Pagal šį nutarimą valstybės tarnautojų atlyginimai turi būti skelbiami interneto svetainėse. Skyriuje „Veikla“ privalu nurodyti darbuotojų praėjusių metų vidutinį mėnesio darbo užmokestį neatskaičius mokesčių. Atlyginimus turi paviešinti teisėjai, akcinės bendrovės, kuriose valstybė arba savivaldybė turi akcijų, Vyriausybės atstovai apskrityse ir viešosios įstaigos.

Pavarčius valstybinių institucijų interneto svetaines aiškėja, kad pastarąjį Vyriausybės nutarimą vykdo vos viena kita Tauragės valstybinė institucija. Trys Tauragės apskrities savivaldybės nesivargina visuomenei pateikti informacijos, kiek uždirba plušantieji žmonių gerovei.

 

Ragins paskelbti informaciją

Iš Tauragės apskrities savivaldybių vienintelė Jurbarko savivaldybė paskelbė apie mokamų algų dydį. Tauragės, Šilalės ir Pagėgių savivaldybių oficialiuose tinklalapiuose informacijos apie valdininkams mokamus atlyginimus nėra. Pirmadienį, pirmąją savo darbo dieną po atostogų, Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas sakė parengęs reikalavimus šioms institucijoms, jais primenama apie neseniai priimtą Vyriausybės nutarimą ir jo vykdymo būtinumą.

– Vyriausybės nutarimas priimtas ir jį privalu vykdyti. Išsiųsiu reikalavimus ir tada matysime, kas pasikeis. Jei informacija ir tada neatsiras, kreipsiuosi į teismą, kad nutarimas būtų vykdomas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Kovšovas.

 

Algų dydžius paskelbė

Vyriausybės atstovo tarnyba – viena iš nedaugelio Tauragėje, skelbiančių atlyginimų dydžius. Tarnyba pateikia informaciją, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje  vidutinis mėnesio darbo užmokestis (pareiginė alga, priedai už tarnybos Lietuvos valstybei stažą ir kvalifikacinę klasę) litais neatskaičius mokesčių pernai buvo 6480,22 lito. Nurodomas ir šių metų antrojo ketvirčio Vyriausybės atstovo mėnesio atlyginimas, kuris didesnis – 6882,40 lito.

Vyriausybės atstovo apskrityje tinklalapyje paskelbta informacija ir apie kitus šios tarnybos darbuotojų darbo užmokesčius. Skelbiama, kad šių metų antrąjį ketvirtį šios tarnybos vienas vyriausiasis specialistas per mėnesį uždirbo 3211 litų, kitas – 3062,80 lito. Vyresniojo specialisto alga mažesnė, jis antrąjį ketvirtį vidutiniškai per mėnesį uždirbo 2591,60 lito. Beje, specialistų atlyginimai šių metų antrąjį ketvirtį buvo šiek tiek mažesni nei vidutiniai praėjusių metų atlyginimai, kai Vyriausybės atstovo ikimokestinė alga padidėjo apie 400 litų.

 

Geriau pasakyti patiems

– Pasitarę su tarnybos darbuotojais nusprendėme, kad geriau apie mūsų algas žmonės tegul sužino iš mūsų, nei lieka vietos įvairioms interpretacijoms, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Kovšovas.

Pasak Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje, tarnybos darbuotojai davė sutikimus skelbti atlyginimų dydžius. Tokio sutikimo reikia, jei pareigas eina po vieną žmogų, kad būtų išsaugota galimybė nepaviešinti privačios informacijos. Anot Vyriausybės atstovo, šioje tarnyboje atlyginimai dideli, o apie jų dydžius žmonės turi teisę žinoti, todėl ir sutikimus skelbti algų dydžius davė visi specialistai.

 

„Nevagiu, slėpti neturiu ko“

– Mes esame valstybė, o valstybėje galioja susitarimas, kad visi nutarimai ir įstatymai turi būti vykdomi. Todėl ir mes privalome vykdyti įsigaliojusį nutarimą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Jonas Bučinskas, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Pasak J.Bučinsko, tai, kiek uždirba valstybės tarnyboje dirbantys žmonės, neturi būti paslaptis ir dėl šio nutarimo vykdymo savivaldybėje nekilę jokių diskusijų.

– Mūsų atlyginimai nėra dideli, be to, skelbiame tik tai, kiek žmogus uždirba tam tikrose pareigose, o ne kiek gauna konkretus asmuo. O jei žmonės žino, kad aš dirbu administracijos direktoriumi, nuo šiol žinos ir tai, kiek aš uždirbu, nematau dėl to problemos. Aš nevagiu, slėpti neturiu ko, – sakė J.Bučinskas.

Jurbarko savivaldybė vienintelė iš apskrities savivaldybių paskelbė darbuotojų atlyginimus internete.

Skelbiama, kad pernai vidutinė Jurbarko rajono savivaldybės mero alga buvo 5145 (neatskaičius mokesčių), o jo pavaduotojo – 4698 litai. Šių metų antrąjį ketvirtį mero alga buvo 5439, vicemero – 4180 litų.

 

Apskrities viršininko administracija – skelbia

 

Tauragės apskrities viršininko administracijos tinklalapyje taip pat neseniai atsirado informacija, kiek uždirba šios įstaigos valdininkai. Apskrities viršininko administracijos tinklalapyje informacija pateikiama aptakiau – nurodoma, kiek mokama tam tikrų pareigų specialistams. Kadangi tokias pat pareigas eina po kelis žmones, sudėtinga išsiaiškinti, kiek kuris specialistas uždirba nežinant jo pareigų. Taip esą išsaugotas asmens privatumas ir vykdomas Vyriausybės nutarimas.

Informacija apie atlyginimų dydžius jau paskelbta ir daugelio valstybinių tarnybų tinklalapiuose. Internete galima sužinoti, kiek uždirba Darbo biržos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Policijos departamento padalinių darbuotojai.

Štai Tauragės darbo biržos direktorius pernai per mėnesį vidutiniškai gaudavo 6281 litą ikimokestinės algos, o jo pavaduotojui buvo skaičiuojamas 4637 litų atlyginimas. Šiemet direktorius gauna 6172 litus, o pavaduotojas – 3679 litus ikimokestinės algos.

Policijos departamento tinklalapyje paskelbta, kiek atlyginimo gauna policininkai. Iš skelbiamos informacijos galima sužinoti, kad teritorinės policijos įstaigos vadovui, priklausomai nuo jo turimos kategorijos per mėnesį priskaičiuojama 3430–4755 litų alga. Jo pavaduotojas, taip pat atsižvelgiant į kategoriją, gali uždirbti nuo 2795 iki 4265 litų. Taip pat skelbiama, kad pagal 2007 metų duomenis policijos pareigūnams išmokama apie 50 procentų jų pareiginės algos dydžio priedų ir priemokų.

Kol kas sudėtingiau išsiaiškinti tik kiek gauna teisėjai ir prokurorai. Tokios informacijos internete ir po intensyvių paieškų surasti nepavyko.

 

Informaciją žadėjo pateikti vėliau

„Tauragės kurjeris“ pasiteiravo Algirdo Mosėjaus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, kodėl nesilaikoma Vyriausybės nutarimo. Direktorius patikino, kad informacija apie darbuotojų algas savivaldybės interneto svetainėje atsirado šios savaitės antradienį.

Tačiau pabandžius šią informaciją susirasti vakar, svetainėje tebuvo įvestas naujas skyrius „Informacija apie darbo užmokestį“. Paspaudus šią nuorodą, atsiverdavo puslapis, kuriame pateikiami tauragiškių klausimai valdininkams.

– Šiuo metu atostogauja savivaldybės kompiuteristas, tai puslapis nėra sutvarkytas iki galo. Po dviejų savaičių, kai grįš specialistas, puslapis bus sutvarkytas iki galo ir jame bus pateikiama visa informacija ne tik apie savivaldybės, bet ir apie seniūnijų darbuotojų algas, – žadėjo A.Mosėjus.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras