Daugėja prašančiųjų paramos(5)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-08-25 08:52

Štai tokia maisto produktų norma skirta paramos prašytojams.

Įsisiautėjusi ekonominė krizė vis daugiau žmonių verčia kreiptis į socialinę paramą dalijančias institucijas. Tauragės Bažnyčių gatvėje įsikūrusi Tauragės dekanato Caritas draugija sunkmetį pajuto savo kailiu. Carite dirbanti savanorė Salomėja Gedvilienė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad kiekvieną mėnesį Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus ir seniūnijų socialinės darbuotojos užregistruoja vis daugiau paramos prašančių žmonių:

 

 

– Tikrai pajutome, kad vargstančių daugėja. Palyginimui galiu pateikti skaičius. Vasarį Tauragės mieste buvo 530 paramos maisto produktais gavėjų, kovą – 1000, gegužę – 1500, o liepą – jau 1834. Tauragės rajone vasarį užregistruoti 3555 paramos reikalingi asmenys, kovą – 5250, gegužę – 7060, na, o liepą – 7650 žmonių, – vardijo Carito savanorė.

S.Gedvilienė sako jaučianti, kad paramos prašančiųjų dar daugės, kadangi kiekvieną ketvirtadienį ir penktadienį, kai dirba Tauragės Caritas, įstaigos telefonas skamba vis dažniau – vis kiti žmonės teiraujasi apie paramos gavimo sąlygas.

Maisto produktai, kuriuos jau ketverius metus dalija Carito savanorės, perkami iš Europos Sąjungos lėšų. Paskutinį kartą į Tauragės Caritą buvo atgabenta 9,4 tonos produktų.

– Labai džiaugiamės, kad vyksta akcija „ES parama maisto produktais mažas pajamas gaunantiems asmenims“. Šiemet parama maisto produktais jau dalyta tris kartus. Liepos siuntinys dar dalijamas. Rugsėjį ir lapkritį nepasiturinčiųjų laukia dar du siuntiniai, – sakė S.Gedvilienė.

Liepos siuntinyje savanorės rado cukraus, ryžių, trijų grūdų dribsnių, perlinių kruopų ir miltų mišinio blynams paketus, sutirštinto pieno konservų. Kiekvienam asmeniui buvo skirti du pakeliai cukraus ir po vieną kitų maisto produktų. Iš viso pagal svorį – 5,097 kg asmeniui.

Pasak savanorių, kurių Tauragės Carite dirba dvylika, paramos prašo įvairių socialinių sluoksnių žmonės. Daugiausia tai bedarbiai, pensininkai, daugiavaikiai tėvai. Į įstaigą ateina ir išsilavinusių, aukštąjį mokslą įgijusių žmonių. Žinoma, pasak S.Gedvilienės, ateina ir asocialių asmenų. Tokie dažnai paramą parduoda „taškuose“. Daugėja ir prašančiųjų drabužių.

– Pasiimti drabužių atvažiuoja ne tik Tauragės savivaldybės žmonės. Apsilanko ir pagėgiškiai, ir šilutiškiai. Pernai parama drabužiais buvo skirta 486 žmonėms. Šiemet paramą drabužiais jau pasiėmė 460 žmonių, – teigė S.Gedvilienė.

Na, o drabužiais sunkiai besiverčiančius tauragiškius remiančioje savivaldybės biudžetinėje įstaigoje Socialinių paslaugų centras ramu. Centro sekretorė Regina Dragūnienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad prašančiųjų sušelpti drabužių nepadaugėjo:

– Paprastai labdarą gauname du kartus per metus. Dauguma dėžių vardinės – jas siunčia skurstančias tauragiškių šeimas pažįstantys užsieniečiai. Nevardinius siuntinius dalijame į eilę surašytiems asmenims ar šeimoms. Deja, drabužių negauname tiek daug, kad juos galėtų pasidalyti visi norintys. Mūsų eilė sustojusi ties 2006-ųjų prašymais. Per kiekvienas drabužių dalybas pakviečiame apie 40 žmonių. Anksčiau, kai drabužių gaudavome daugiau, galėdavome juos skirti daugiau žmonių.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras