Pradėtas Tauragės pilies stogo ir fasadų restauravimas(4)

2009-07-15 11:15

R.Malycho foto

Pradėti pastatų komplekso, vadinamo Tauragės pilimi, pietvakarinio korpuso – Tauragės krašto muziejaus "Santaka" – stogo ir fasadų konservavimo, restauravimo ir remonto darbai. Šiems darbams Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos skyrė 200 000 litų.

 
 

Konservavimo darbų metu vertingieji pastato elementai ir dalys bus stiprinami specialiomis medžiagomis ir konstrukcijomis, apsaugomi nuo tolesnio irimo. Restauravimo metu vertingieji elementai bus stiprinami autentiškais būdais, naudojant medžiagas analogiškas autentiškoms, remonto metu bus sutvirtintos laikančios konstrukcijos, keičiamos suirusios jų dalys. Darbų metu taip pat numatoma patikslinti buvusių langų ir durų angų vietas ir gabaritus.

Tauragės pilies statybą nulėmė 1836m. įvykęs didelis senosios Tauragės gaisras, po kurio carinė vyriausybė įsakė statyti naują Tauragę. 1846-1847 m. dabartinės pilies vietoje buvo pastatytas dviejų aukštų mūrinis etapinis pastatas, skirtas muitinei. Po kurio laiko pastatas buvo aptvertas, o kieme pastatyta pirtis, ūkiniai pastatai, iškastas šulinys. Vėliau muitinės pastatai buvo perdirbti ir visas ansamblis pavadintas kalėjimo pilimi. Manoma, kad kaip tik tuo metu buvo pastatyti kampiniai bokštai su šaudymo angomis.

Pilies paskirtis po 1917 metų daug kartų keitėsi – čia buvo įrengta psichiatrinė ligoninė, komercinė mokykla, vidurinė mokykla, elektromechanikos technikumas. Šiuo metu pilies pastatuose veikia Moksleivių kūrybos centras, Vaikų biblioteka ir Tauragės krašto muziejus ,, Santaka ".

Asta Meškauskienė | Projekto vadovė, vyr. restauravimo architektė

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras