Medicinos įstaigos – po didinamuoju Ligonių kasos stiklu(0)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-07-15 14:23

Praėjusios savaitės ketvirtadienį Tauragėje lankėsi Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfridas Bumblys ir Kontrolės skyriaus specialistai. Klaipėdos teritorinės ligonių kasos atstovai Tauragės medicinos įstaigoms, sudariusioms sutartį su Ligonių kasa, priminė sutartinius įsipareigojimus. Imtis tokių priemonių privertė privačių medicinos įstaigų savivalė apmokestinti kai kurias paslaugas, už kurias įstaigos jau gauna finansavimą iš Klaipėdos teritorinės ligonių kasos. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras taip pat buvo kreipęsis į rajono Tarybą dėl pritarimo kai kurių paslaugų apmokestinimui.

Apie tai „Tauragės kurjeris“ rašė birželio numeriuose (Nr.47 ir Nr.49).

Pasak Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus Alfrido Bumblio, susitikimo metu įvyko draugiškas pokalbis su apskrities medicinos įstaigų vadovais.

– Priminėme, kad paslaugos, apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, pacientams turi būti nemokamos, tai numatyta sutarties įsipareigojimuose. Mes neturime pretenzijų, jei pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą kainyną apmokestinamos kitos paslaugos. Mus domina tik tai, kad būtų laikomasi su Ligonių kasa sudarytos sutarties sąlygų. Klaipėdoje taip pat turėjome tokį susitikimą su medicinos įstaigų vadovais, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Bumblys.

Pasak jo, medicinos įstaigos bus akylai stebimos. Tauragės rajone septynios medicinos įstaigos yra sudariusios sutartis su Klaipėdos teritorine ligonių kasa. Jurbarke tokių įstaigų – 11, Šilalėje – 8, Pagėgiuose – 4.

– Susitikimas buvo abipusiai naudingas. Pakalbėjome apie tai, ką galime bendromis jėgomis keisti. Atsakėme vieni į kitų klausimus, aptarėme problemas. Turime taikytis prie Ligonių kasos, nes su ja turime sudarę sutartį. Ligonių kasos atstovai pripažįsta, kad situacija sudėtinga, bet vieni kitų atžvilgiu turime būti supratingi ir tolerantiški, – penktadienį „Tauragės kurjeriui“ sakė UAB „Šeimos pulsas“ direktorė Vida Nausėdienė.

Pasak jos, lėšos iš Ligonių kasos truputį vėluoja, tačiau palyginti su bendra šalies situacija padėtis nėra tragiška. Svarbiausia esą laiku darbuotojams išmokėti atlyginimus, medikai ir jų šeimos turi būti pavalgę ir aprengti. „Šeimos pulso“ direktorė V.Nausėdienė sakė suprantanti, kad Klaipėdos teritorinė ligonių kasa finansiškai priklausoma nuo Valstybinės ligonių kasos. Todėl lėšų pervedimas medicinos įstaigoms priklauso nuo to, kada pati Klaipėdos teritorinės ligonių kasa gauna pinigus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras