Komisarų santykius stebi ministerija(6)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-07-21 12:09

Komisarams Algirdui Meiženiui (kairėje) ir Remigijui Rudminui kelią perbėgo juoda katė?

Prieš porą savaičių Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Generalinio inspektoriaus skyriaus vedėjui Juliui Jasaičiui teko lankytis Tauragėje. Skyriaus vadovui, kontroliuojančiam VRM sistemos darbuotojų veiklos teisėtumą, prireikė padėti išsiaiškinti tarp Tauragės apskrities vyriausiojo ir Šilalės rajono policijos komisariatų tvyrančią nesantaiką.

 

 

Skundą tiria Generalinio inspektoriaus tarnyba 

– Gavome laikinojo Šilalės rajono policijos komisariato viršininko Algirdo Meiženio skundą, kad Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybė su Šilalės rajono policijos komisariatu bendrauja ne taip, kaip derėtų bendradarbiaujančioms institucijoms. Pradėjome tyrimą, kuris netrukus bus baigtas. Tada ir paaiškės, kas vyksta, – „Tauragės kurjeriui“ sakė J.Jasaitis, paklaustas apie vizito Tauragėje tikslus.

Anot Generalinio inspektoriaus skyriaus vedėjo, tyrimas greičiausiai bus baigtas ir išvados pateiktos šią savaitę. Jis pažadėjo su tyrimo išvadomis susipažinti visuomenę.

Abiejų policijos komisariatų vadovai buvo paslaptingesni. Algirdas Meiženis, Šilalės policijos komisariato laikinasis viršininkas, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šiuo metu, kol tebevyksta tyrimas, apie situaciją kalbėti būtų neetiška, todėl nuo komentarų susilaikė. Remigijus Rudminas, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, buvo dar kategoriškesnis.

– Be komentarų, – atsakė R.Rudminas, paklaustas, kokį tyrimą pradėjo Tauragėje apsilankęs J.Jasaitis.

 

Komisarai bylinėjasi

Kad ne viskas sklandžiai vyksta tarp apskrities vyriausiojo ir Šilalės rajono policijos komisariato vadovų, liudija ir tai, kad prieš kelis mėnesius A.Meiženis kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą, prašydamas panaikinti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato skelbtos atrankos į Šilalės rajono policijos komisariato viršininko vietą rezultatus. Sausį vykusios atrankos nugalėtoju 0,5 balo pranašumu prieš A.Meiženį buvo pripažintas Vygandas Mylimas.

Byla pradėta nagrinėti teisme, tačiau dabar jos nagrinėjime padaryta pertrauka. Kitas teismo posėdis paskirtas rugpjūčio 7 dieną.

 

Situaciją vadina nepriimtina

Vizgirdas Telyčėnas, šalies generalinis komisaras, taip pat žino apie tarp Tauragės ir Šilalės policijos komisariatų susidariusią trintį. „Tauragės kurjerio“ paprašytas pakomentuoti situaciją, generalinis komisaras atsakymą atsiuntė raštu.

„Lietuvos policija baigė pirmąjį policijos sistemos reformos etapą – reorganizavome teritorines policijos įstaigas. Nuo 2008 m. spalio 1 d. vietoje buvusių 59 įstaigų įsteigta 10 teritorinių policijos įstaigų – apskričių vyriausieji policijos komisariatai. Vykdant šį reformos etapą, atrankos būdu buvo naujai paskirti visų įstaigų vadovai. Per atrankas pasikeitė 30 teritorinių policijos įstaigų vadovų, tame tarpe ir Šilalės rajono PK. Nesutikdamas su komisijos sprendimu, Šilalės r. PK vadovas A.Meiženis komisijos sprendimą apskundė teismui.

Tokia situacija nėra priimtina, ir tikimės, kad ji kuo greičiau bus išspręsta teismui priėmus sprendimą.

Kita vertus, nemanau, kad dėl šio konflikto galėtų stipriai nukentėti policijos visuomenei teikiamų paslaugų kokybė.

Birželio pabaigoje Policijos departamento psichologai Tauragės AVPK atliko psichologinio klimato kolektyve tyrimą ir jo rezultatai rodo, kad atmosfera kolektyve yra pakankamai gera, žmonės nusiteikę darbingai“, – rašo V.Telyčėnas redakcijai atsiųstame atsakyme.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras