Iš pareigų traukiasi teisėjas(17)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-07-28 12:54

Teisėjas Vytautas Kelpšas

Ketvirtadienį vyksiančiame Teisėjų tarybos posėdyje bus svarstoma, ar patarti šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei atleisti iš pareigų Tauragės rajono apylinkės teismo teisėją Vytautą Kelpšą. Teisėjas yra pareiškęs pageidavimą iš šio posto pasitraukti savo noru. Apie 5000 litų atlyginimo gaunantis teisėjas, pasak jo kolegų, darbą ketina palikti dėl mažėjančios algos.

.

– Pasižiūrėkite, kiek jau sumažinti ir kiek dar ketinama mažinti teisėjų algas, tada ir paaiškės, kodėl teisėjas Vytautas Kelpšas, kasdien į darbą važinėjantis iš Šilutės, nebenori dirbti teisme, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės rajono apylinkės teismo pirmininkę Rūtą Laurinonienę pavaduojantis teisėjas Albinas Bazilius.

Pasak A.Baziliaus, teisėjų atlyginimai mažinami bene trečią kartą, o ateityje ketinama juos dar labiau apkarpyti. Taip pat, pasak A.Baziliaus, kalbama ir apie tai, kad ateityje rajonų teismai liks didžiųjų miestų teismų skyriais, be savo pirmininkų ir su dar mažesnėmis algomis. Tai, A.Baziliaus manymu, taps priežastimi, dėl kurios iš teismų ims bėgti teisėjai. Jo nuomone, V.Kelpšo apsisprendimas trauktis yra pirmasis atvejis, po kurio tokių sprendimų turėtų padaugėti. Teisėjas sakė tiksliai nežinantis, tačiau manantis, kad jo paties atlyginimas per visus algų karpymus sumažėjo maždaug 2000 litų.

Silva Bajorinienė, Tauragės rajono apylinkės teismo buhalterė, „Tauragės kurjeriui“ pateikė informacijos, kiek šiuo metu uždirba kai kurie Tauragės teisėjai. Buhalterės duomenimis, V.Kelpšui, ketinančiam iš teisėjo pareigų pasitraukti dėl mažėjančios algos, šiuo metu priskaičiuojamas 6652 litų atlyginimas. Teisėjo A.Baziliaus alga – 7009 litai. Buhalterės duomenimis, šio teisėjo atlyginimas praėjusį gruodį buvo apie 8400 litų.

Šiuo metu Vyriausybės patvirtinta minimali mėnesio alga yra 800 litų. Atskaičius mokesčius, už minimalią algą dirbantis žmogus gauna šiek tiek daugiau kaip 600 litų per mėnesį. Vidutinė mėnesio alga Tauragės rajone pirmąjį šių metų ketvirtį buvo 1731,43 lito neatskaičius mokesčių.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras