Infekcija į ligos patalą guldo vis daugiau vaikų(13)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-07-31 08:02

Salmoneliozės protrūkis toliau guldo „Žvaigždutės“ darželinukus į ligos patalą. Penktadienį Tauragės apskrities visuomenės sveikatos centrui pranešta apie dar penkis į ligoninę paguldytus vaikus. Jei ir jiems bus patvirtinta salmoneliozė, bendras susirgusiųjų skaičius išaugs iki vienuolikos. Praėjusią savaitę atlikus patikrinimą, pažeidimų užfiksuota maistą darželinukams tiekusios UAB „Vilartina“ darbe. Po patikrinimo sustabdyta šios įmonės skyriaus, gaminusio maistą „Žvaigždutėje“, veikla. Tačiau ten paimtuose mėginiuose Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai salmonelių neaptiko.

Užregistruota nauja ligonių banga 

Nauja mažųjų ligonių banga užregistruota penktadienį. Tauragės apskrities visuomenės sveikatos centrui pranešta, kad į Tauragės apskrities ligoninės Vaikų ligų skyrių paguldyti dar penki vaikai, kuriems pasireiškė tokie patys simptomai, kaip ir paguldytiesiems prieš savaitę – jie viduriavo, pakilo aukšta temperatūra. Anksčiau paguldytiesiems „Žvaigždutės“ auklėtiniams buvo diagnozuota salmoneliozė.

Saulius Jasaitis, Tauragės apskrities visuomenės sveikatos centro direktorius, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad visi į ligoninę paguldyti vaikai – „Žvaigždutės“ auklėtiniai. Visi jie trejų–penkerių metų amžiaus.

– Ši infekcija dažniausiai plinta ne kontaktiniu būdu, o per maistą. Kadangi vaikai susirgo toje pačioje įstaigoje, be to, jų organizmuose rastas tas pats ligos sukėlėjas, galime teigti, kad tai grupinis susirgimas salmonelioze. Tačiau kaip jie užsikrėtė, kol kas dar nepavyko nustatyti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė S.Jasaitis.

 

Priežastys dar nenustatytos

Nors infekcija plinta, apie jos priežastis nieko kol kas dar negali atsakyti ir Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Šios tarnybos darbuotojai praėjusios savaitės pradžioje „Vilartinos“ maisto ruošimo skyriuje „Žvaigždutėje“ paėmė geriamojo vandens, plovinių ir kotletų mėginius, kurie buvo išsiųsti tirti tarnybos laboratorijoje. Tačiau, pasak Mato Kazlausko, laikinojo šios tarnybos vadovo, tyrimo metu nenustatyta, kad paimtuose mėginiuose būtų salmoneliozės sukėlėjų – salmonelių.

– Kiekvienas susirgimas salmonelioze yra unikalus ir priežastis nustatyti sunku. Be to, dažnai paaiškėja, kad produktas, nuo kurio pasklinda infekcija, jau būna suvartotas, – sakė M.Kazlauskas.

Anot jo, šiuo metu ketinama paimti daugiau mėginių ir toliau bandyti aiškintis, kaip galėjo pasklisti infekcija.

 

Laukia tyrimų rezultatų

Eugenijus Margis, Tauragės apskrities ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėjas, „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad penktadienį į jo vadovaujamą skyrių buvo paguldyti keli vaikai iš „Žvaigždutės“ darželio, jiems pasireiškė tokie patys simptomai, kaip ir anksčiau paguldytiesiems „Žvaigždutės“ auklėtiniams. Skyriaus vedėjas dar nenorėjo teigti, kad šie vaikai taip pat užsikrėtę salmonelioze.

– Kol kas dar neturime tyrimų rezultatų, todėl tvirtinti, kad tai salmoneliozė, – dar anksti. Tikimės trečiadienį gauti atsakymų rezultatus, iš kurių ir paaiškės, ar įtarimai pasitvirtino, – „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Margis.

Pasak gydytojo, paprastai ši infekcija plinta keliais etapais. Po pirmųjų užsikrėtusiųjų salmonelioze paprastai seka antroji ligos banga.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras