Balskuose siautėja vandens motociklai(11)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-07-23 08:36

R.Malycho foto

Nors Tauragės rajone nėra vandens telkinio, kur būtų galima plaukioti vandens motociklais, Balskuose skuodžiant juos vandeniu galime pamatyti ne vieną.  Pasak Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės regiono agentūros gyvosios gamtos vyresniojo inspektoriaus Vytauto Mockaus, plaukioti vandens motociklais galima 500 ha ploto ir didesniame vandens telkinyje.

 
 

Plaukioti motociklais draudžiama gamtos draustiniuose ar saugomose teritorijose. Už Aplinkos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose vandens motociklais Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 200 iki 400 litų. 

– Norintys pramogauti vandens motociklais turėtų laikytis Aplinkos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis bendrųjų nuostatų. Tiems, kas nežino, siūlyčiau susirasti internete ir perskaityti Aplinkos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis bendrąsias nuostatas, patvirtintas aplinkos apsaugos ministro įsakymu, – siūlė gyvosios gamtos vyresnysis inspektorius V.Mockus.

Gyvosios gamtos inspektoriai nuolat gauna pranešimų apie siautėjančius vandens motociklininkus Balskų tvenkinyje, rengia reidus, tačiau užfiksuoti, nustatyti ir nubausti vandens chuliganus esą sudėtinga. Šiemet surašytas tik vienas protokolas dėl aplinkos sąlygų plaukiojant vandens motociklais pažeidimo. Liepos 14 dieną gyvosios gamtos pareigūnai gavo pranešimą, kad Balskų vandenis raižo vandens motociklas. Nuvykęs pareigūnas vandens „erelį“ nufilmavo ir palaukė jo ant kranto. Vandens motociklininkui vyresnysis inspektorius V.Mockus surašė administracinės teisės pažeidimų protokolą ir po keleto dienų skyrė minimalią 200 litų baudą, nes vyras įkliuvo pirmą kartą. Gyvosios gamtos vyresnysis inspektorius V.Mockus pažeidėjo asmens duomenų neatskleidė. Pasakė tik tiek, kad tai vienos Tauragės įmonės vadovas, registruotas Tauragėje ir gyvenantis Klaipėdoje. Per dešimt dienų nutarimą jis gali apskųsti. Pasak V.Mockaus, byla bus baigta tik tuomet, kai pažeidėjas sumokės baudą. Baudą pažeidėjas privalo susimokėti per 40 dienų.

Šį savaitgalį reido metu dviem pažeidėjams pavyko išsisukti nuo atsakomybės už neleistiną pramogą, kadangi inspektorius filmavimo kamera negalėjo aiškiai užfiksuoti veidų, o vandens motociklai buvo be numerių. Kol pareigūnas surado, kur vandens chuliganai išlipo iš vandens, vandens motociklai jau buvo ne vandenyje ir sukrauti ant priekabų. Vienam vyrų inspektorius surašė protokolą už apsauginės zonos pažeidimą, nes vandens motociklas buvo arčiau nei 25 metrai nuo vandens. Už tokį pažeidimą piliečiams gresia įspėjimas arba bauda nuo 50 iki 100 litų, pareigūnams – nuo 100 iki 200 litų. Kitas automobilis su priekaba ir vandens motociklu stovėjo toliau nuo vandens telkinio. 

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras