Nelaimę stebėjo baltos „žvakės“(21)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-11-05 07:39

Panašu, kad net prie poliklinikos durų ne visada pavyksta sulaukti greitos ir profesionalios pagalbos

Ketvirtadienį „Tauragės kurjerio“ telefonas netilo nuo neįtikėtiną įvykį stebėjusių tauragiškių skambučių. Skambinusieji sakė, kad prie Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) perpiet sukniubusiai moteriai nepadėjo nė vienas centro medikas – esą gyvos „žvakės“ baltais chalatais įvykį stebėjo pro įstaigos langus.

 

 

Negali atsigauti po šoko

Spalio 29-osios įvykio liudytoja, Kęsčių kaimo gyventoja Pranciška Ramanauskienė, pasakodama matytos istorijos smulkmenas, tirtėjo nuo patirto streso.

– Tą dieną poliklinikoje lankiausi dėl sūnaus negalios – turėjome kartu pasirodyti komisijai invalidumo grupei nustatyti. Kaip tik artėjome prie poliklinikos durų, kai pro jas įpuolė jauna mergina, šaukdama, kad miršta žmogus. Minutę sustingau, panašu, kad pasimetė visi, kai mergina įpuolė dar kartą – šį kartą dar garsiau šaukdama: „Kodėl nieko nedarote – žmogus miršta!“ Visi kartu išbėgome laukan, – pasakojo Pranciška.

Išbėgusi laukan moteris pamatė šalia dviračių stovo sukniubusią vidutinio amžiaus moterį.

– Moteris gargaliavo. Buvo panaši į mirusią. Greitai aplink ją susirinko būrelis žmonių, vienas vyras laikė pakėlęs moteriai galvą, kiti sutartinai pliekė medikus. Juk į merginos šauksmą neatsiliepė nė vienas – registratūros seselės ir toliau pildė dokumentus, o poliklinikos langai švietė nuo baltais chalatais apsirengusių medikų – tikrų gyvų žvakių. Tiesa, vienas buvo išbėgęs laukan, bet staigiai movė atgal, – stebėjosi Kęsčių gyventoja.

Sunegalavusi moteris prie PSPC durų išgulėjo apie penketą minučių, kol atvažiavo žmonių iškviesta greitoji medicinos pagalba.

– Pastebėjau, kaip išlipę greitosios vairuotojas ir seselė susižvalgė tarpusavyje ir vairuotojas paklausė, ar niekas neišėjo padėti. Pamenu, iš susijaudinimo verkiau ir negalėjau patikėti, kad viskas vyksta būtent taip. Grįžęs namo vaikas tepasakė: „Mama, kaip baisu...“ – kalbėjo moteris.

 

Ištiko epilepsijos priepuolis

 

Jau kitą dieną po įvykio „Tauragės kurjeris“ domėjosi sunegalavusios moters likimu. Pasak Tauragės greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerės, spalio 29-ąją į ligoninės Priėmimo skyrių buvo atvežta epilepsijos priepuolio ištikta moteris.

Tauragės apskrities ligoninės direktorius Irmantas Mockus patikino, kad 13.20 valandą Priėmimo skyriuje budėjęs bendrosios pagalbos gydytojas suteikė sunegalavusiai moteriai pagalbą ir, jai paprašius, ji buvo paleista iš Priėmimo skyriaus.

 

Apgailestauja, kad taip nutiko

 

Tauragės rajono PSPC direktorės pavaduotoja medicinai Jolanta Eičaitė telefonu „Tauragės kurjerį“ informavo, kad girdėjo apie ketvirtadienio įvykį prie PSPC durų. Medikės teigimu, deja, situacija susiklostė taip, kaip susiklostė, ir PSPC administracija labai apgailestauja, kad viskas nutiko būtent taip.

– Nutikęs įvykis jau privertė surengti susitikimą su medikais. Jų planuojame surengti ir daugiau, kadangi norime priminti medikams, kaip tokiose situacijose derėtų elgtis. Norime, kad daugiau tokie atvejai nepasikartotų, – sakė J.Eičaitė.

Paklausta, ar medikai ketvirtadienį privalėjo suteikti sunegalavusiai moteriai pagalbą, direktorės pavaduotoja medicinai atsakė, kad taip.

Beje, vakar rytą poliklinikoje įvyko dar viena nelaimė – pirmajame aukšte, netoli lifto, mirė aštuoniasdešimt ketverių metų vyriškis. Pirminiais duomenimis, solidaus amžiaus vyras ketino lankytis pas urologą chirurgą Vytautą Ambrozą. Senolį mirtis, spėjama, natūrali, pakirto dar neapsilankius pas gydytoją. Mirusį vyriškį kamavo onkologinės ligos.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras