Kas pažabos jaunuosius Tauragės nusikaltėlius?(17)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-11-02 11:13

Nusikaltėliai aukų dažniausiai tyko prie tilto per Jūrą.

Praėjusią savaitę „Tauragės kurjeris“ sulaukė dviejų skambučių iš ne juokais išsigandusių tauragiškių. Viena moteris skundėsi, kad ji per plauką išsisuko nuo užpuolimo, kita – kad vidury baltos dienos buvo sumuštas jos anūkas.

 

 

Pramogų teks atsisakyti

Įvykis, nutikęs praėjusios savaitės trečiadienio vakarą, privertė Butkelių kaimo gyventoją, grįžusią iš nuotaikingo spektaklio, išgerti raminamųjų vaistų. Pasak moters, grįžtant namo ją kėsinosi užpulti du ant tilto per Jūrą stoviniavę vaikinai.

– Spektaklis baigėsi apie aštuntą valandą vakaro. Pamaniau, kad ir daugiau žmonių keliaus namo, todėl patraukiau Butkelių link. Nuo Kultūros rūmų iki namų man vos dvidešimt minučių kelio, – pasakojo moteris.

Besileidžiant nuo Kultūros rūmų kalno moteris pastebėjo ant tilto stovinčius du jaunus vyrus, kurie ją pamatę trumpai pasitarė ir nėrė po tiltu. Tai Butkelių kaimo gyventojai sukėlė įtarimą. Moteris nutarė grįžti ten, kur buvo daugiau žmonių, ir išsikviesti taksi.

– Apsisukau ir pradėjau eiti atgal, tačiau išgirdau, kad iš už nugaros mane vejasi. Atsisukau – tamsiai apsirengę jaunuoliai bėgo manęs link. Aplink nebuvo nė gyvos dvasios. Ėmiau bėgti ir aš, – pasakojo sukrėsta tauragiškė.

Kai moteris suprato, kad vyrai yra už ją greitesni, ji atsistojo vidury kelio ir susistabdė pakeleivingą automobilį. Jo vairuotojas išsigandusią moterį parvežė namo.

Butkelių kaimo gyventoja į policiją nesikreipė. Visų pirma todėl, kad nebuvo užpulta, antra – žinodama, kad laukia ilgas tyrimo procesas.

Moteris „Tauragės kurjerį“ tikino, kad po šio įvykio ji ketina rečiau vaikščioti į koncertus ir spektaklius, kadangi Tauragės gatvėse vakare nesaugu.

 

Užpuolė grįžtant iš mokyklos

 

Spalio 22-ąją, apie pusę trijų dienos, Tauragės centre, Vytauto gatvėje, prie „Šiaulių banko“ filialo, buvo sumuštas trylikametis moksleivis. Berniukas su dar dviem klasės draugais iš mokyklos ėjo namo. Prie jų priėjo įtariamai apsvaigęs penkiolikos–šešiolikos metų jaunuolis ir kvietė kartu eiti nusipirkti cigarečių. Užpulto berniuko močiutė girdėjo gandą, kad kontrabandines cigaretes pardavinėja Vytauto g. 75A name.

– Vaikai atsisakė eiti kartu. Tuomet jaunuolis pagrasino jiems peiliu, vėliau prisikabino prie mano anūko – spyrė jam į krūtinę, vėliau į galvą. Įvykį matę vyresni žmonės ėmė raginti liautis, bet chuliganas tuo pačiu peiliu pradėjo grasinti ir jiems. Po įvykio anūko klasės draugas prisipažino, kad iš matymo pažįstamas jaunuolis yra ir jį reketavęs, – telefonu pasakojo nukentėjusiojo močiutė.

Močiutės teigimu, tos pačios dienos vakarą berniukas su tėčiu nuvažiavo prie Gedimino gatvėje esančių bendrabučių ir Raudonojo kryžiaus kieme rado būrelį paauglių, tarp jų – ir užpuoliką.

– Tas jaunuolis ir vėl išsitraukė peilį, tik šį kartą grasino berniuko tėčiui. Kai šis iškvietė policiją, gauja išsilakstė, – teigė nenorėjusi prisistatyti tauragiškė.

Nukentėjusio paauglio tėvai į policiją taip pat nesikreipė, esą ką ten gaudysi vėją laukuose.

 

Nusikalstamumas mažėja

 

Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Mariaus Draudvilos, palyginti nepilnus devynis 2009-ųjų mėnesius su praėjusių metų tuo pačių laikotarpiu, pastebimas nepilnamečių padarytų nusikaltimų mažėjimas: per devynis šių metų mėnesius nepilnamečiai įvykdė beveik 50 procentų mažiau nusikaltimų ir tris kartus mažiau baudžiamųjų nusižengimų nei tuo pačiu laikotarpiu 2008-aisiais.

Kaip pavyzdį pareigūnas paminėjo daugiau negu dvigubai sumažėjusį vagysčių skaičių: praėjusiais metais ištirtos 84, šiemet – 37 vagystės. Be to, šiemet įvykdyti vos keli plėšimai. Palaikyti tvarką ir saugumą Tauragėje, viršininko pavaduotojo teigimu, padeda ir mieste sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros.

Pasak M.Draudvilos, jaunųjų nusikaltėlių amžius išlieka tas pats:

– Dažniausiai nusikalsta šešiolikos nesulaukę jaunuoliai. Mažiau nusikaltimų įvykdo 16–18 metų asmenys. Sunku pasakyti, kodėl vyrauja tokia tendencija. Gal su amžiumi nusikaltėliai darosi atsargesni arba tiesiog ateina į protą.

Paklaustas, ar yra Tauragėje tokių vietų, kur padaroma daugiausiai nusikaltimų, pareigūnas atsakė, jog židiniai, kurie keltų daugiausiai problemų, neegzistuoja – nusikaltimai įvykdomi įvairiose vietose.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras