Higienos reikalavimų laikosi ne visi darželiai(7)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-11-10 15:00

Tauragės visuomenės sveikatos centras patikrino, kaip higienos normų laikosi Tauragės apskrities ikimokyklinės įstaigos. Paaiškėjo, kad dvi apskrities ikimokyklinės ugdymo įstaigos neturi leidimų – higienos pasų, nes laukia renovacijos. Tai lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ ir Žygaičių ikimokyklinio ugdymo grupė.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės visuomenės sveikatos centro specialistai, vaikų maitinimo valgiaraščiai sudaromi atsižvelgiant į rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas vaikams. Vaikų maitinimui nenaudojami neleistini maisto produktai, išskyrus „Ąžuoliuko“ lopšelį-darželį, kur patikrinimo metu rasta, kad vaikų maitinimui naudojamas aliejus, pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų. Įstaigos vadovui duotas nurodymas nenaudoti genetiškai modifikuotų produktų ir taikyta administracinė nuobauda. Kaip „Tauragės kurjeriui“ paaiškino Visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Vitalija Juzėnienė, genetiškai modifikuoti produktai draudžiami naudoti ikimokyklinėse įstaigose, o bendrojo lavinimo mokyklose jų naudoti nerekomenduojama.

„Ąžuoliuko“ auklėtinius maitina UAB „Vilartina“. Ta pati įmonė maitinimą tiekia ir bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams. Po patikrinimo įmonė sutiko nebenaudoti neleistino aliejaus.

Patikrinimų metu taip pat nustatyta, kad dviejų ikimokyklinių įstaigų, įkurtų prie bendrojo lavinimo mokyklų, teritorijos neaptvertos. Šešiuose lopšeliuose-darželiuose smėlio dėžės neapsaugotos nuo užteršimo, dviejuose darželiuose smėlio dėžių išvis nėra. Keliose Tauragės rajono ikimokyklinio ugdymo grupėse yra likę dviaukščių lovų. Tai taip pat higienos normų pažeidimas.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras