Už žemės užėmimą nubaustas rajono Tarybos narys(9)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-03-24 12:34

Dėl UAB „Tauragės tiekimas“ Pramonės gatvėje įrengtos automobilių aikštelės ir užimtos žemės ginčai verda nuo 2007-ųjų.

Tauragės rajono apylinkės teismas, kovo 19-ąją išnagrinėjęs administracinės teisės pažeidimo bylą dėl savavališko žemės užėmimo bei naudojimo ir vengimo ją grąžinti, UAB „Tauragės tiekimas“ direktoriui, rajono savivaldybės Tarybos nariui Eduardui Anuliui paskyrė 500 litų baudą.

 

 

Gyventojų pasipiktinimas dėl žemės užėmimo kilo 2007 metų pabaigoje – ant pėsčiųjų ir dviratininkų tako palei Pramonės gatvę, ties UAB „Tauragės tiekimas“, staiga atsirado aptverta aikštelė, kurioje buvo prekiaujama automobiliais. Dalis žemės priklausė valstybei, o ne šiai bendrovei, žemė užtverta savavališkai. Gyventojai neteko galimybės taku, kuris buvo įrengtas dar tarybiniais laikais, važiuoti dviračiais, pėsčiomis šiaip taip galėjo aplenkti automobilių aikštelę.

Dacijonų kaimo bendruomenė dėl to kreipėsi į rajono vadovus. 2008 metų sausį apie tai rašė „Tauragės kurjeris“. Tuomet kalbintas „Tauragės tiekimo“ direktorius, rajono Tarybos narys Eduardas Anulis sakė, kad valstybei priklausanti žemė užimta per klaidą, esą žmogus, iš kurio bendrovė buvo sutarusi pirkti žemės, sakęs, jog tas lopinėlis priklauso jam. Paaiškėjus, kad tai netiesa, E.Anulis aiškino, kad kadaise aikštelė buvo išasfaltuota už įstaigos, kuriai jis vadovauja, lėšas. Tačiau asfalto dangos nuosavybė nesuteikia nuosavybės teisių į žemę.

Pernai sausį E.Anulis pažadėjo tvorą nukelti, automobilių aikštelę sumažinti, kad pėstieji ir dviratininkai galėtų naudotis taku. Pažadą politikas tesėjo, bet ne iki galo, maždaug du arai valstybinės žemės liko užimti automobilių aikštelės. Todėl praėjusiais metais Tauragės apskrities žemės tvarkymo kontrolės skyriaus darbuotojos surašė Administracinės teisės pažeidimo protokolą dėl savavališko žemės užėmimo bei naudojimo ir vengimo ją grąžinti.

Teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, E.Anuliui paskyrė 500 litų baudą. Už šį pažeidimą Administracinių teisės pažeidimų kodekso 45 straipsnis numato baudą nuo 1000 iki 2000 litų. Teismas E.Anuliui baudą sumažino todėl, kad dalį užimtos valstybinės žemės jis jau buvo atlaisvinęs.

Pakalbintas „Tauragės kurjerio“ E.Anulis sakė, kad teismo nutarties neskųs, baudą sumokės.

– Tvoros nuo viso ploto nenukėlėme todėl, kad baigiame susitvarkyti dokumentus, jog šis žemės lopinėlis būtų priskirtas „Tauragės tiekimui“, – tikino jis.

E.Anulis pripažino, kad į nemalonią padėtį pateko dėl to, jog neturėdamas žemės nuosavybės dokumentų ar nuomos sutarties ją užėmė. Šis faktas meta šešėlį ir Valstiečių liaudininkų sąjungai – E.Anulis vadovauja šios partijos rajono skyriui.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras