Gelbsti policininkai, medikai ir Nakvynės namų darbuotojai(7)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-12-21 09:28

Benamiams kol kas mielesni minkšti sniego patalai. R.Malycho foto

Atvėsus orams žmonėms iškyla pavojus nušalti ar netgi negyvai sušalti. Nors žiema tik prasidėjo, šalyje jau yra aukų. Dažniausiai nuo šalčio nukenčia neblaivūs ir asocialūs asmenys. Juos gelbsti policininkai, medikai ir Nakvynės namų darbuotojai.

 

 

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriaus dispečerė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad nors šią savaitę ir šalta, iškvietimų gelbėti sušalusius žmones dar nebuvo. Dažniau pagalbos reikia asocialiems asmenims, padauginusiems svaigalų. Jei reikalinga medicinos pagalba, jie vežami į ligoninę, jei ne – į policiją ar Nakvynės namus.

Tauragės apskrities ligoninės Priėmimo skyriaus vedėjas Alfredas Oras sakė, kad skaudžių atvejų šią žiemą dar nepasitaikė. Pagausėjo tik asmenų, kurie mėgsta svaigalus ir neturi kur prisiglausti. Apsvaigę jie sėdinėja ar gulinėja lauke, keldami pavojų savo sveikatai ir gyvybei.

– Praėjusį trečiadienį pas mus buvo atvežtas Autobusų stotyje sėdėjęs neblaivus vyriškis. Žmogui buvo suteikta pagalba. Asocialūs asmenys nėra drausti, jiems teikiama tik būtinoji medicinos pagalba. Ligoninė nėra globos įstaiga, tik iš žmogiškumo šiems žmonėms padedame daugiau nei priklauso. Dėl tokių asmenų neretai nukenčia Priėmimo skyriaus medicinos personalas, nes kai kurie atvežtieji būna agresyvūs. Daugiau kaip trisdešimt metų dirbu šeimos gydytoju, dabar vadovauju ligoninės Priėmimo skyriui, per savo ilgametę darbo praktiką įsitikinau, kad nėra suderinta tarp Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo bei Vidaus reikalų ministerijų, kaip rūpintis tokiais žmonėmis, tad neretai viskas suverčiama ant medikų galvos, – sakė Priėmimo skyriaus vedėjas.

„Tauragės kurjerio“ pakalbinta Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Navickienė sakė, kad benamiai nuo šalčio dar nesigelbsti kreipdamiesi į Nakvynės namus. Pasak jos, šiuo metu čia gyvena 11–12 nuolatinių gyventojų. Per metus mirus trims nuolatiniams gyventojams, laisvų vietų yra.

– Yra nustatyta apgyvendinimo Nakvynės namuose tvarka. Bet per šalčius žmonės priimami ir be siuntimų, netgi be jokių dokumentų. Apgyvendinti galime 25 žmones, jei būtina, apnakvyndinti įstengiame gerokai daugiau. Turime čiužinių, patalynės, galime guldyti kambariuose, koridoriuose. Kol kas naujokų neturime, šią savaitę policija atvežė tik vieną vyriškį, – pasakojo N.Navickienė.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras