Gandai ar laukiančios postų dalybos?(9)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-12-21 09:18

Birutė Jokšienė ir Donatas Simaitis savo pareigų kol kas užleisti niekam neketina.

Tauragėje jau kurį laiką kalbama, kad laukia kai kurių savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovų postų perdalijimas, jog šiuo atveju jį inicijuoja Lietuvos socialdemokratų partijos rajono skyrius, nes pagal rajono valdančiosios koalicijos sutartį partijos dalijasi ir šių įstaigų vadovų postais. Esą „Bastilijos“ sporto komplekso administratorės ir UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktoriaus postus užimančius šios partijos narius ketinama pakeisti kitais. Minimos konkrečios pretendentų pavardės.

 

 

Abiejų įstaigų vadovų paprašiau atsakyti į du klausimus: ar tiesa, kad socialdemokratų vadovybė juos stumia iš postų, ketina juos atiduoti kitiems, turbūt geresniems šios partijos atstovams; kokia jų nuomonė, ar naujieji vadovai galėtų geriau tvarkytis negu jie?

Birutė Jokšienė, „Bastilijos“ sporto kompleksui vadovaujanti vienuolika metų, atsakė, kad tai netiesa, niekas jos iš darbo nevaro, kito žmogaus vietoje jos nesiūlo.

– Niekas manęs neragino iš darbo išeiti. Rudenį, kai man sukako pensinis amžius, pati buvau pasišovusi pasitraukti, nes norėjau daugiau laiko skirti dukroms, anūkui, kuris su tėvais gyvena kitoje šalyje, be to, gąsdino artėjantis pensijų mažinimas. Tuomet žmogus į mano vietą buvo parinktas, bet ne tas, apie kurį kalbama, o jaunas vyras. Jis siūlymo atsisakė, nes atlyginimas pasirodė per mažas. Aš persigalvojau, likau dirbti, turiu nemažai sumanymų kitiems metams, tikiuosi, kad juos pavyks įgyvendinti. Negaliu prognozuoti, kaip sektųsi mane pakeisiančiam žmogui, bet aš esu pasiryžusi jam padėti kuo tik galėsiu, jei to reikės, – sakė B.Jokšienė.

Donatas Simaitis, UAB „Tauragės šilumos tinklai“ vadovaujantis dvyliktus metus, į šiuos klausimus pabandė atsakyti filosofiškai:

– Mane nuolat iš darbo „atleidinėja“, esu prie to jau pripratęs. Dabar vėl pasipylė kalbos ir užuominos. Bet yra buvę ir blogiau – kai pardavinėjome senąją katilinę, teko net aiškintis prieš specialiąsias tarnybas, kad nedaroma nieko nesąžiningo. Tačiau dabar turbūt visiems aišku, kad šis sandėris buvo geras, gavome per du milijonus litų, sklypo savininkams elektros pastotės ir kabelių iškėlimas dabar gerokai daugiau kainuotų. Nėra nieko amžino, mano amžius toks, kad bet kada kas nors gali pakeisti. Kol dirbu, siekiu, kad būtų įgyvendinti kolektyvo užmojai – kitais metais ketiname imti 5 milijonų litų paskolą trasoms rekonstruoti, ketiname rekonstruoti Aerodromo gatvės katilinę, kūrenti mediena, kuri per pusę pigesnė už dabar naudojamą skalūnų alyvą. Gerai ar blogai dirba šilumininkai, geriausiai gali pasakyti gyventojai, įmonių, įstaigų, kurioms tiekiama šiluma, vadovai. Šiemet du kartus mažinome šilumos kainą, ketiname mažinti skaitiklių priežiūros įkainį. Ir kitas atėjęs vadovas būtų vertinamas pagal viso kolektyvo darbą, – sakė D.Simaitis.

Tauragės rajono savivaldybės meras Robertas Piečia į sklindančius gandus dėl galimų pokyčių kai kuriuose savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovų postuose atsakė taip:

– Kalbų sklando visokių, bet aš gandų nekomentuoju. Jei iškiltų reikalas kurį nors iš šiuos postus užimančių žmonių palydėti į užtarnautą poilsį, tada spręstume, ką daryti. Be to, noriu priminti, kad viskuo, kas vyksta „Bastilijoje“, tiesiogiai rūpinasi Sporto centro vedėjas, „Tauragės šilumos tinkluose“ – valdyba.

Lietuvos socialdemokratų partijos rajono skyriaus pirmininkas Pranas Petrošius „Tauragės kurjeriui“ sakė:

– Mūsų skyriaus nariai Birutė Jokšienė ir Donatas Simaitis ilgai ir sėkmingai dirba paskirtuose postuose, nebūtų jokio reikalo juos keisti, taip galėtų atsitikti tik dėl amžiaus, jei kiltų sveikatos problemų ar patys to panorėtų, nes įstatymas neįpareigoja atleisti pensininkų. Praėjusią vasarą Birutė Jokšienė pati dėl šeimyninių problemų buvo pareiškusi norą išeiti, bet vėliau apsigalvojo. Su D.Simaičiu apie tolimesnį darbą buvo kalbėtasi, nes aš, kaip vicemeras ir kaip Socialdemokratų partijos skyriaus pirmininkas, turiu rūpintis, kaip toliau bus dirbama „Tauragės šilumos tinkluose“. Jis pasakė, kad jaučiasi gerai ir yra nusiteikęs dar padirbėti.

Tauragiškių kalbose „Tauragės šilumos tinklų“ direktoriaus postas jau matuojamas buvusiam Seimo nariui, buvusiam Socialliberalų partijos rajono skyriaus pirmininkui, vėliau perėjusiam į Lietuvos socialdemokratų partiją, Vaclovui Karbauskiui. Į klausimą, ar socialdemokratai būtent šiam asmeniui yra numatę šį postą, Pranas Petrošius atsakė:

– Jei minėtas postas būtų laisvas, būtų skelbiamas konkursas, jis galėtų dalyvauti konkurse, pagal išsilavinimą ir patirtį galėtų į jį pretenduoti.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras