Reprezentacija: du telefonai – dešimčiai prokurorų(1)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-05-20 10:12

Vyriausiasis prokuroras Vigantas Armonas: „Bijome, kad ateis tokia diena, kai teks užkalti prokuratūros langus ir duris“.

Nuo gegužės 6 dienos Vyriausybė perpus nukirpo valstybės institucijų ir įstaigų reprezentacinėms išlaidoms skiriamas lėšas. Šio lėšų sumažinimo Tauragės savivaldybės atstovai teigia labai nepajausiantys, nes iki šiol reprezentacijai skiriamų pinigų teigia neišnaudodavę. Tačiau prokuratūros ir teismo atstovai tvirtina, kad nors teoriškai tokios išlaidos jiems ir priklauso, jų nėra matę jau daugelį metų.

 

 

Išlaidų sumažinimo nepajus 

Pagal iki gegužės 6 dienos galiojusią tvarką šiemet Tauragės rajono savivaldybė reprezentacijai galėjo išleisti 176482 litus. Vyriausybei priėmus nutarimo pakeitimą, ši suma sumenko iki 88241 lito. Pagal anksčiau galiojusią tvarką reprezentacijai skiriamos lėšos sudarė 2 procentus visų metinio rajono biudžeto išlaidų, o po pakeitimo suma sumažinta iki 1 procento. Tačiau, pasak Izolinos Turauskienės, Tauragės rajono savivaldybės atstovės spaudai, greičiausiai ir šių pinigų pakaks, nes iš jų kol kas išleista palyginti nedaug.

Pasak I.Turauskienės, reprezentacinėms išlaidoms skirtos lėšos suskirstytos į dvi dalis, iš kurių viena yra rajono mero Roberto Piečios fondas. Pagal naująją tvarką į šį fondą šiems metams skirta 40 tūkstančių litų. Šiemet iš jo išleista 3552 litai perkant įvairius suvenyrus ir taures.

Maždaug tiek pat panaudota ir iš kitų reprezentacijai skirtų pinigų: už 3544 litus nupirkta gėlių, dar 134 litai panaudoti fotografijų gamybai. Iš viso reprezentacijai Tauragės rajono savivaldybė iki gegužės išleido 7230 litų. Todėl iki metų pabaigos, jei išlaidos nebus dar kartą apkarpytos, Tauragės savivaldybė gali išleisti daugiau kaip 80 tūkstančių litų savo vardo reprezentacijai.

 

Limito neišnaudodavo

Tačiau I.Turauskienė sakė, kad netrukus reprezentacijai skirtomis lėšomis teks apmokėti nemažai sąskaitų – gegužės pabaigoje planuojama Tauragės miesto šventė.

– Šventės metu bus įteikiami suvenyrai, gėlės, atminimo dovanėlės iš kitų šalių atvyksiantiems svečiams. Stengiamės, kad būtų išleista kuo mažiau. Pavyzdžiui, iš Vokietijos atvykę svečiai apsigyvens tauragiškių namuose ir ten maitinsis. Savivaldybei teks pasirūpinti tik delegacijos iš Lenkijos apgyvendinimu ir maitinimu, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo savivaldybės atstovė spaudai.

Anot jos, savivaldybėje nėra buvę taip, kad per metus būtų sunaudojamos visos pagal įstatymą reprezentacijai leidžiamos skirti lėšos. Dažniausiai išleidžiama apie 80–90 tūkstančių litų.

Anot I.Turauskienės, taupydama reprezentacines išlaidas savivaldybė suvenyrus užsako Radviliškyje įsikūrusioje įmonėje.

 

Reprezentacija – už savus pinigus

– Teisme dirbu jau aštuoniolikti metai, tačiau nebuvo nė vienų metų, kad galėtume skirti kažkokią sumą reprezentacijai. Teoriškai tai galėtume padaryti – skirti 1 procentą nuo visų išlaidų. Tačiau praktiškai taip pasielgti negalime, kadangi skiriamų pinigų ir taip nepakanka visoms išlaidoms, – apie situaciją Tauragės rajono apylinkės teisme kalbėjo teismo finansininkė Silva Bajorinienė.

Šių metų finansinę teismo padėtį ji vadina sunkia. Vien už balandį suteiktas paslaugas Tauragės rajono apylinkės teismas būtų likęs skolingas 26 tūkstančius litų. Tačiau ši suma buvo paimta iš ateinančių mėnesių biudžeto.

– Kaip bus metų pabaigoje, nežinau. Tačiau tikimės, kad atsiskaitymams galėsime naudoti 2010 metams skiriamas lėšas, – tikisi teismo finansininkė.

Tauragės rajono apylinkės teismui šiais metais išlaikyti skirta 1,8 milijono litų. Teoriškai pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką reprezentacijai teismas galėtų skirti 1 procentą šios sumos. Tačiau atvažiuojančius svečius, pasak S.Bajorinienės, tenka priiminėti iš savų pinigų.

 

Numatytų pinigų nemato

Reprezentacinėms reikmėms skiriamų pinigų jau daugelį metų sako nematęs ir vyriausiasis Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Vigantas Armonas.

– Šį mėnesį ūkio išlaidoms gavome 50 litų, tai apie kokias lėšas reprezentacijai galima šnekėti? – klausimu į klausimą, ar daug pinigų reprezentacijai išleidžia rajono prokurorai, atsakė jų vadovas V.Armonas.

Apie lėšų skyrimą reprezentacijai Tauragės prokuratūroje vyriausiasis prokuroras sakė nėra net girdėjęs.

– Gal didžiosios prokuratūros ir gauna, tačiau pas mus to nėra. Džiaugiamės, jei pinigų užtenka popieriui pirkti, telefonų pokalbiams ir automobilių kurui. Bijome, kad ateis tokia diena, kai teks užkalti prokuratūros langus ir duris bei visiems skirstytis, – nelinksmai juokavo V.Armonas.

Šiuo metu Tauragės rajono apylinkės prokuratūroje dirba dešimt prokurorų, kurie turi du tarnybinius mobiliuosius telefonus. Telefonai priskirti vyriausiajam prokurorui ir jo pavaduotojui. Pastarajam per mėnesį leidžiama skambinti už 25 litus, vyriausiajam prokurorui – už 40 litų. V.Armonas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jo pavaduotojas kartais ateina pasiskolinti mobiliojo telefono, kadangi savojo limito ne visada užtenka. Vyriausiojo prokuroro ir jo pavaduotojo telefono tenka prašyti ir eiliniams prokurorams, kai būtina skambinti.

Vyriausiasis prokuroras teigia girdėjęs kalbų, kad nuo birželio jų struktūroje dar labiau bus taupomos lėšos.

 

Sutaupys 10 milijonų?

Vyriausybei pritarus nutarimo „Dėl reprezentacinių išlaidų“ pakeitimui, pagal kurį sumažintos šios srities išlaidos, buvo išplatintas pranešimas spaudai. Jame teigiama, kad tai padaryta siekiant taupyti valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšas. Esą nutarimo pakeitimas padės sutaupyti apie 10 milijonų litų.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras