Pirmoji savaitė lopšelyje baigėsi vizitu pas gydytoją(28)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-05-12 08:09

„Žvaigždutės“ darželyje pavakariams – varškės sūreliai. D.Sitnikienės foto

Lopšelį-darželį „Žvaigždutė“ pradėjusios lankyti dvejų metukų mažylės mama suabejojo, ar vaikai ten tinkamai maitinami, mat jau po kelių dienų mergaitei prireikė medikų pagalbos. Mažylė, mamos teigimu, sunegalavo po darželyje suvalgytų pietų. Susirgusios mergaitės mama kreipėsi ne tik į medikus, bet ir į Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą. Į šią tarnybą dėl sutrikusio vaiko virškinimo kreipėsi ir dar vieno šį lopšelį-darželį lankančio vaiko mama.

 

 

Maitina keturių darželių vaikus

Vaikų maitinimą „Žvaigždutės“ darželyje, kaip ir „Ąžuoliuke“, „Kregždutėje“ ir „Raudonkepuraitėje“, organizuoja UAB „Vilartina“, kuriai vadovauja Vilija Preikšaitienė. Visuose šiuose darželiuose maistas gaminamas vietoje. „Vilartina“ maitinimą teikia ir Batakių vidurinei mokyklai. Pastarosios mokyklos virtuvėje pagamintas maistas vežamas į Lomių pagrindinę ir Šakviečio pradinę mokyklas.

 

Apsirgo suvalgiusi pietus darželyje

 

– Jau po pirmų dienų darželyje pastebėjau, kad dukra ne kaip jaučiasi, raugėja, o po ketvirtadienio pietų rimtai apsirgo. Visą naktį vėmė riebalais. Penktadienį nuvedžiau pas gydytoją. Atlikus tyrimus gydytoja atmetė viruso galimybę, vadinasi, mergaitė vėmė dėl sutrikusio virškinimo. Nuo ketvirtadienio iki antradienio negaluojančio vaiko į darželį neleidau. Teko girdėti, kad ne viename darželyje, kur maitinimą teikia „Vilartina“, vaikams kyla virškinimo problemų, jie skundžiasi, kad maistas neskanus. Manau, darželinukams, o ypač lopšelinukams, maistas turėtų būti gaminamas atsakingiau. Žinau, kad vėmė ir tą pačią grupę lankančios vienos vaikų gydytojos sūnus, – skundėsi pavardės viešai nepanorusi skelbti apsirgusios mergaitės mama.

 

Pažeidimų nenustatyta

 

Pasak Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vedėjos Jūratės Kazlauskienės, buvo gauti du skundai dėl balandžio 23 dieną lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ pagaminto maisto, kurį suvalgę vaikai pasijuto blogai, vėmė. Abiejų vaikų mamos tarnybai teigė, kad kreipėsi į gydytojus, tačiau Tauragės apskrities VMVT jokių raštų, išvadų nei iš Tauragės visuomenės sveikatos centro, nei iš kitų medicinos įstaigų dėl šių vaikų apsinuodijimo maistu negavo.

– Penktadienį gavę pirmąjį skundą Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai suplanavo patikrinimą atlikti pirmadienį, nes tikrinant viešojo maitinimo įstaigas svarbu įvertinti situaciją maisto (pietų) gaminimo metu: ar nepažeidžiami technologiniai procesai, ar maistas gaminamas laikantis receptūrų, ar laikomasi higienos reikalavimų. Balandžio 27 dieną lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ buvo atlikta kontrolė ir auditas, tačiau pažeidimų nenustatyta, – „Tauragės kurjeriui“ sakė J.Kazlauskienė.

 

Skundėsi ir pernai

 

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės apskrities VMVT, 2008 metais dėl blogos maisto kokybės lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ buvo gautas skundas iš to paties pranešėjo, kaip ir šių metų balandžio 27 dieną, tačiau skundas nepasitvirtino. Pernai buvo užfiksuota, kad „Žvaigždutės“ darželio virtuvės patalpas reikia remontuoti. Darželyje „Raudonkepuraitė“ miltinių patiekalų gamybai naudojamo stalo paviršių reikėjo pakeisti nauju, o darželyje „Ąžuoliukas“ buvo neatlikti geriamojo vandens laboratoriniai tyrimai. Visi šie trūkumai, tarnybos specialistų teigimu, buvo pašalinti. Įmonė bausta nebuvo.

Pernai Tauragės apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba iš medikų pranešimų apie vaikų apsinuodijimus šiuose darželiuose negavo.

 

„Tai ne dėl mūsų kaltės“

 

Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikams maistą tiekianti verslininkė Vilija Preikšaitienė „Tauragės kurjerį“ tikino, kad mažylės skrandis negalėjo sutrikti dėl netinkamai paruošto maisto. Esą tai galėjo būti dėl adaptacijos periodo, streso, pradėjus lankyti darželį.

– Ranką prieš širdies pridėjusi galiu patvirtinti, kad tai ne dėl mūsų virtuvės kaltės. Jei taip būtų buvę, vaikai būtų sirgę masiškai. Atšilus orams vaikai žaidžia smėlio dėžėse ir kieme, į burną įsikiša smėlio, žemių, todėl į organizmą pakliūva įvairių bakterijų. Be to, siautėja įvairūs virusai. Ar maža kas galėjo nutikti? Pikta, kad vaikų tėvai neįsigilinę bėga skųstis. Pirmiausia reikia pagalvoti, gal ką netinkamo vaikas suvalgė namuose. Jaunos mamos tingi gaminti maistą. Pažiūrėkit, ką jo perka – dešreles, parduotuvėje keptą vištieną. Aš irgi turėjau mažų vaikų ir jie lankė darželį. Visko būdavo, tačiau neidavau skųstis. Reikėjo pirmiau pas mus ateiti, – kalbėjo V.Preikšaitienė.

Pasak verslininkės, darželio meniu būna suderintas su Visuomenės sveikatos centru. Maisto produktai esą atvežami tik vienai dienai, nesandėliuojami ir visada būna švieži, o virtuvėse dirba žmonės, turintys ilgą darbo patirtį bei sveikatos pažymėjimus.

 

Darželio vadovybė skundų negavo

 

– Tėvų nusiskundimų dėl maisto kokybės lig šiol neturėjome. Tuokart vienoje grupėje sunegalavo trys vaikai. Tačiau negalima tvirtinti, kad nuo darželio maisto, juk vaikai valgo ne tik darželyje. Lopšelinukų skrandžiai jautrūs, – „Tauragės kurjeriui“ sakė lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vedėjos pavaduotoja Irena Zajauskienė.

Anot jos, po pietų darželyje prastai pasijutusi mergaitė neseniai pradėjo lankyti darželį, todėl tai galėjo nutikti dėl pasikeitusio maisto. Kito sunegalavusio vaiko tėvas esą tuo pat metu tai pat turėjo virškinimo sutrikimų, todėl vaikas galėjęs susirgti dėl namuose suvalgyto maisto ar kokio nors viruso.

 

***

Kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusi moteris pasakė, kad V.Preikšaitienės vyras dirba veterinarijos tarnyboje, todėl šios tarnybos specialistų patikrinimai darželiuose beverčiai.

Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Rimantas Rupšys patikslino, kad nuo praeitų metų balandžio Artūras Preikšaitis šioje tarnyboje nebedirba. A.Preikšaitis dirbo veterinarijos gydytoju ir vykdė valstybinę veterinarinę priežiūrą E.Kuperskio įmonės skerdykloje. Įmonei nutraukus veiklą, A.Preikšaičio etatas buvo panaikintas.

Skaityti komentarus (28) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras