Išankstiniai rinkimai – ramūs(4)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-05-15 08:01

Pirmieji Tauragėje savo balsus už būsimą prezidentą atidavę rinkėjai balsavo tvarkingai ir ramiai, jokių pažeidimų neužregistruota.

Trečiadienį startavusiuose išankstiniuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose per vieną dieną Tauragėje savo valią pareiškė 178 rinkėjai. Edita Vaitkutė, Tauragės rinkimų komisijos pirmininkė, džiaugiasi, kad rinkimai vyksta ramiai.

 

 

– Kadangi rinkimų biuleteniai paprasti, nėra daug kandidatų, rinkimų patalpoje savivaldybėje bent pirmąją dieną nebuvo jokios sumaišties. Žmonės atėjo ir ramiai balsavo. Aišku, buvo keletas nepatenkintųjų, kurie bandė skųstis, kad negauna informacijos, kur reikia balsuoti. Bet aš tokius rinkėjus labiau linkusi vadinti provokatoriais, kadangi ant rinkėjo pažymėjimo yra visa informacija, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Edita Vaitkutė.

Iš trečiadienį nuo 12 iki 20 valandos balsavusių rinkėjų 12 buvo iš kitų rinkiminių apygardų. Kartu su rinkimine komisija trečiadienį dirbo ir vienas stebėtojas. Pasak E.Vaitkutės, pirmąją balsavimo dieną neužfiksuota jokių pažeidimų.

Sekmadienį, vykstant rinkimams, rinkėjų patogumui Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus atsakingieji darbuotojai dirbs nuo 9 iki 16 valandos be pietų pertraukos. Rinkėjai, neatsiėmę savo asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų, kviečiami kuo skubiau atvykti į Migracijos skyrių (Gedimino g. 17, Tauragė) atsiimti dokumentų. Primenama, kad, ateinant atsiimti dokumentų, privaloma turėti senąjį dokumentą. Asmenims, praradusiems pasą ar asmens tapatybės kortelę, bus išduodami laikinieji pažymėjimai. Dėl išsamesnės informacijos galima skambinti telefonu (8 446) 20 283.

Lietuvos Prezidento rinkimuose ketina dalyvauti tik apie 50 procentų 18–29 metų šalies jaunimo. Tai parodė „Baltijos tyrimų“ šių metų kovą atlikta apklausa. Norėdama paraginti jaunimą aktyviau dalyvauti rinkimuose, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) šią savaitę vykdo informacinę kampaniją „Man ne dzin!“ Pasak Šarūno Frolenko, LiJOT prezidento, negalima pamiršti, kad jaunimo balsas svarbus ir turi būti išgirstas. Pasak Š.Frolenko, svarbu ir jaunimui suvokti, kad dalyvavimas rinkimuose – kiekvieno pilietinė pareiga.

Muzika – vienas patraukliausių būdų užmegzti dialogą su jaunimu, todėl kampanijos motyvu pasirinkta Andriaus Mamontovo daina „Kieno tu pusėje?“ Pasak A.Mamontovo, jaunimo pilietinis aktyvumas šiuo metu šaliai ypač reikalingas.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras