Dalia Grybauskaitė pripažįsta – ją šantažavo(5)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2009-05-08 08:08

Dalia Grybauskaitė tauragiškiams pažadėjo, kad litas stabilus išsilaikys iki euro įvedimo. G.Gražinsko foto

Iki prezidento rinkimų lieka 9 dienos. Antroji (pirmasis buvo Valentinas Mazuronis) tauragiškiams prisistatė kandidatė į prezidentus Dalia Grybauskaitė. Spūsties antradienį Tauragės kultūros rūmuose nebuvo, tačiau susitikti su politike susirinkę tauragiškiai kandidatę pasitiko stovėdami. Valandos susitikimas neprailgo – į ilgas kalbas D.Grybauskaitė nesileido, teigė, kad atvažiavo ne kalbų sakyti, o į klausimus atsakyti.

 

 

– Labai gražią turite biblioteką, buvo labai įdomu pasižiūrėti, kas puoselėja jūsų kultūrą, – pagyrė tauragiškius Dalia Grybauskaitė.

Politikė tikino Lietuvoje matanti ir politinį, ir moralinį visuomenės nuosmukį. Politika, pasak kandidatės į prezidentus, tai tarnystė visuomenei, o Lietuvoje tai esanti tarnystė sau ir pinigams.

– Ekonominis nuosmukis anksčiau ar vėliau praeis. Tai nėra blogiausias dalykas pasaulyje. Blogiausia, kad šalyje įsigalėjo oligarchija. Mus valdo vos kelios desėtkos žmonių, – kalbėjo kandidatė.

Politikė pasisiūlė susirinkusiesiems atsakyti į įvairiausius – ir piktus klausimus.

– Aš atsakau, ir jūs sprendžiate, ką darysite po dviejų savaičių, – sakė D.Grybauskaitė.

Tauragiškiai kandidatės į prezidentus klausė, ar jai nebus nuobodu prezidentauti, ką ji mano apie apskričių reformą, ar ją tenkina Vyriausybės antikrizinės priemonės, ką ji mano apie kontrabandos klestėjimą, ar, tapusi prezidente, asmeniškai priims gyventojus, ką mano apie „Leo LT“ sukūrimo istoriją. „Leo“ reikia išformuoti – įsitikinusi politikė, o paklausta apie korupcijos įsigalėjimą, kalbėjo itin piktai.

– Prieš dvejus metus man pradėjo siųsti signalus, kad net nesugalvočiau grįžti į Lietuvą, o juo labiau kandidatuoti į prezidentus. Gąsdino, kad turi prieš mane kompromatą, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Už ramybę, pasak politikės, iš jos reikalauta pinigų.

– Aš to nedariau, – atskleidė politikė ir patikino, kad į rinkimus eina nebijodama gąsdinimų.

Baigdama susitikimą kandidatė paragino tauragiškius ne už ją balsuoti, o ateiti į rinkimus.

Išskirtinį interviu su Dalia Grybauskaite skaitykite „Tauragės kurjerio“ antradienio numeryje.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras