Valstybės tarnautojus ketinama bausti griežčiau(6)

2009-06-16 06:30

Teisingumo ministras siūlo reikalauti griežtesnės atsakomybės iš tyčia pažeidimus padariusių valstybės tarnautojų, o informaciją apie juos ir jiems pritaikytas nuobaudas skelbti viešai. Šiuo metu informacija apie prasižengusius valstybės tarnautojus ir jiems skirtas bausmes nėra viešinama.

Kaip informuoja Teisingumo ministerijos Viešųjų ryšių skyrius, teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo viešinti visus Seimo kontrolierių, Vaiko teisų apsaugos kontrolieriaus, Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus, Valstybės kontrolės ar administracinių teismų konstatuotus pažeidimų faktus ir įpareigoti institucijas, kurių tarnautojų atžvilgiu tokie sprendimai priimti, šią informaciją skelbti jų interneto svetainėse. Anot ministro, privalu skelbti būtų ir informaciją apie prasižengusiam asmeniui pritaikytas atsakomybės priemones.

Ministro teigimu, būtina geriau užtikrinti ir valstybės teisę išieškoti iš valstybės tarnautojų (ar buvusių valstybės tarnautojų) valstybei padarytą žalą bei išplėsti valstybės tarnautojų atsakomybės ribas tais atvejais, kai valstybės tarnautojai žalą padarė tyčia. Šiuo metu už tarnautojo padarytą žalą atlyginusi valstybės institucija turi teisę iš jo išsireikalauti ne daugiau kaip 9 vidutinių jo darbo užmokesčio dydžių kompensaciją. R.Šimašius taip pat pabrėžia, kad siekiant tinkamai realizuoti asmeninės atsakomybės neišvengiamumo principą būtina užtikrinti atsakomybės neišvengiamumą ne tik dirbantiems valstybės tarnautojams, bet ir jau praradusiems tarnautojo statusą asmenims.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras