Pareigūnai gali likti be butpinigių ir kelionpinigių(0)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-06-24 08:03

Į darbą Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate ir į namus šilališkiai važiuoja tarnybiniu mikroautobusu.

Vidaus reikalų ministerija nuo šių metų liepos iki 2011 metų sausio siūlo nemokėti butpinigių, maistpinigių ir transporto išlaidų kompensacijų vidaus reikalų sistemos pareigūnams.

– Jei nebebus skiriami butpinigiai, kelionpinigiai, nukentės policijos darbuotojai. Tačiau netikiu, kad kas nors dėl to atsisakys darbo mūsų komisariate, – įsitikinęs Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas.

 

 

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas visoje apskrityje turi devynis tarnybinius butus, du jų – Tauragėje. Vienas butas Tauragėje šiuo metu remontuojamas. Per mėnesį už nuomą pareigūnai moka 15–30 litų nuomos mokesčio.

Anot Policijos komisariato viršininko R.Rudmino, butu aprūpinamas tas pareigūnas, kuris ar jo šeimos nariai pareigūno tarnybos vietovėje neturi nuosavybės teise priklausančio, techninius ir sanitarinius reikalavimus atitinkančio buto, namo ar jo dalies ir per pastaruosius penkerius metus nėra jo perleidę (išskyrus perleidimą dėl santuokos nutraukimo). Už suteiktą tarnybinį butą pareigūnas moka gyvenamosios patalpos nuomos mokestį ir mokesčius už energijos, ryšių ir visas komunalines paslaugas, o pareigūnas, kuris neaprūpintas tarnybiniu butu, gyvenamosios patalpos tarnybos vietovėje išlaikymo išlaidoms kompensuoti gauna Vyriausybės nustatyto dydžio butpinigius. Butpinigius, nuo 60 iki 150 litų, gauna 11 Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų. Per mėnesį bendra butpinigių suma siekia daugiau nei tūkstantį litų. Komisaro teigimu, tokia parama tėra minimali.

Pusšimtis pareigūnų į darbą Tauragėje atvažiuoja iš Jurbarko, Šilalės, Raseinių, Kelmės. Jiems ir tiems, kurie į darbą važinėja ir iš Tauragės rajono atokesnių vietų, mokami kelionpinigiai. Per mėnesį komisariatas 106 pareigūnams atseikėja per 10 tūkstančių litų.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, į darbą iš Šilalės ir atgal į namus kai kurie pareigūnai važinėja septynviečiu tarnybiniu mikroautobusu „VW Sharan“. Pilnas mikroautobusas važiuoja ne visada. Retkarčiais į darbą Tauragėje šiuo mikroautobusu atvažiuoja ir Šilalėje gyvenantis komisariato viršininkas R.Rudminas (Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui R.Rudminas vadovauja nuo 2007 metų, anksčiau jis vadovavo Šilalės rajono policijos komisariatui).

Komisaras R.Rudminas to nepaneigė ir nors žurnalistės susidomėjimas mikroautobuso kelionėmis jam pasirodė keistas, paaiškino, kad „VW Sharan“ naudojamas pagal tarnybinio transporto naudojimosi tvarką, suderintą su Policijos departamentu.

– Bendrai važiuodami tarnybiniu automobiliu į darbą pareigūnai sutaupo kelionpinigius. Policijos komisariatas „VW Sharan“ įsigijo prieš metus. Mikroautobusas skirtas administracinio korpuso pareigūnams, juo važinėja ūkio dalies specialistas. Pareigūnų kelionės į darbą ir atgal – tik papildoma šio automobilio funkcija, – tikino R.Rudminas ir siūlė kartu paskaičiuoti išlaidas pareigūnų kelionėms į darbą.

Mikroautobusas šimtui kilometrų esą sunaudoja 7 litrus dyzelinio kuro, o per 20 darbo dienų nuvežti ir parvežti pareigūnus iš darbo prireikia apie 84 litrų kuro. Kai kuro litras kainuoja 3 litus 20 centų, mėnesiui kelionėms išleidžiama apie 270 litų.

Vidaus reikalų ministerija taip pat siūlo laikinai atsisakyti statuto nuostatos, numatančios, kad pareigūnai specialių tarnybinių užduočių metu būtų aprūpinami maistu arba jiems mokama Vyriausybės nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija. Be to, siūloma naikinti kompensaciją už keliones visuomeniniu ar asmeniniu transportu į tarnybos vietą ir iš jos.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras