Naujasis apskrities viršininkas - šilališkis(7)

Kostas MAČIONIS

2009-06-29 10:41

Naujasis Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus supranta, kad šias pareigas eis neilgai.

Laisvą Tauragės apskrities viršininko kėdę pirmadienį vykusiame Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovybės posėdyje nuspręsta atiduoti šilališkiui Raimundui Vaitiekui. Būtent jo kandidatūrą artimiausiame Vyriausybės posėdyje siūlys tvirtinti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

 

 

Birželio 17-ąją Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo birželio 26 d. Ireną Ričkuvienę atleidžia iš Tauragės apskrities viršininko pareigų dėl atsistatydinimo savo noru. Buvusi apskrities viršininkė nuo birželio 29 d. ketina pradėti dirbti vidaus reikalų ministro patarėja.

Apskrities viršininkas – politinio pasitikėjimo pareigybė. Pagal valdančiųjų partijų susitarimą Tauragės apskrities vadovo postas priklauso liberalcentristams. Todėl partijos Tauragės, Šilalės ir Jurbarko skyriams buvo leista išsirinkti ir teikti vieną kandidatą. Tačiau praėjusią savaitę vykusiame Liberalų ir centro sąjungos Tauragės apskrities koordinacinės tarybos posėdyje į viršininko postą apskrities liberalcentristai nusprendė vadovybei siūlyti du kandidatus. Be Raimundo Vaitiekaus, apskrities viršininku pretendavo tapti ir Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, verslininkas, UAB „Alantas“ vadovas Juozas Kniukšta.

Pasak LiCS Tauragės apskrities koordinacinės tarybos pirmininko J.Kniukštos, iš į posėdį susirinkusių apskrities LiCS skyrių tik jurbarkiškiai nieko nesiūlė. Balsuodami jie susilaikė, esą nenorėdami prisiimti „budelio“ vaidmens (jų balsas taryboje galėjo būti lemiamas) ir užkirsti kelio vienam pretendavusiųjų. Tad visa atsakomybė apsispręsti, kas vadovaus Tauragės apskričiai, buvo perleista LiCS vadovybei, kuri palanki buvo šilališkiui.

– Esu patenkintas partijos vadovybės sprendimu ir dėkoju už pasitikėjimą bei įvertinimą. Tai ne vien mano, kaip asmens, bet ir skyriaus veiklos įvertinimas. Tačiau tai dar ne viskas. Dar turi įvykti Vyriausybės posėdis, kuriame visi taškai bus sudėlioti. Šio darbo aš nebijau, nes patirties valstybės tarnyboje turiu nemažai. Pareigybė nors ir vadinasi apskrities viršininkas, realiai tai įstaigos likvidatoriaus pareigos. Žinodamas ir suprasdamas šių pareigų laikinumą, jei būsiu patvirtintas, stengsiuosi jas atlikti tinkamai, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo R.Vaitiekus.

Pasak liberalcentristų pirmininko Artūro Zuoko, nors abu kandidatai buvo stiprūs ir lygiaverčiai, LiCS vadovybė įvertino didesnę R.Vaitiekaus patirtį viešojo administravimo sektoriuje, todėl buvo pasirinkta Vyriausybei siūlyti būtent jo, o ne J.Kniukštos kandidatūrą.

Nors J.Kniukštos kandidatūrą LiCS vadovybė ir atmetė, „Tauragės kurjeriui“ buvo įdomu sužinoti, kodėl turėdamas stambų verslą, jis buvo apsisprendęs paragauti valdininko duonos. Gal ekonominė krizė verslininką privertė ieškoti alternatyvios veiklos?

– Esu to brandaus amžiaus, kai norisi įvertinti save. Daug dirbau privačiam versle, tad gal atėjo laikas išbandyti save kitoje veikloje. Ar tam esu tinkamas, ar netinkamas, nepadirbęs nesuprasiu. Verslas, kuriame dirbu, šiuo metu yra taip įsuktas, kad kurį laiką gali apsieiti ir be manęs, – kalbėjo J.Kniukšta.

Pasak verslininko, krizė, kaip ir visų, neaplenkė ir jo įmonės. Baldų gamyba susitraukė iki 40 proc., o automobilių prekybos teko atsisakyti.  

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras