Ieškos taikaus sprendimo(1)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-06-20 10:52

Kol vyksta teismai, Balskų užtvanka tebelaukia remonto. R.Malycho foto

Savivaldybės ir Balskų tvenkinio nuomininkų ginčo dėl to, kas turi remontuoti užtvanką, teismas vis neišsprendžia. Antradienį turėjęs įvykti teismo posėdis atidėtas iki rugsėjo pradžios teismui ir ginčo šalims viliantis, kad iki to laiko viską pavyks išspręsti taikos sutartimi.

 
 

Pertraukos paprašė vienas atsakovų - UAB „Hidroenergija" atstovas, antradienio teismo posėdyje be advokato dalyvavęs šios įmonės direktorius Rolandas Kimtys. Prašydamas teismo posėdžio atidėjimo R.Kimtys teigė, kad šiuo metu Tauragės rajono savivaldybės ir „Hidroenergijos" atstovai pradeda derinti pozicijas dėl ginčo išsprendimo taikos sutartimi. Pasak Balskų tvenkinio nuomininkų atstovo, jau pradėti realūs veiksmai, todėl yra vilties pasirašyti taikos sutartį. Antrąja priežastimi, kodėl reikėtų atidėti posėdį, R.Kimtys nurodė tai, kad šiuo metu įmonė ieško kito teisininko, kuris ne tik atstovautų teismo posėdžiuose, bet ir vestų derybas su savivaldybe dėl taikos sutarties pasirašymo.

Teismo posėdžiui pirmininkavęs teisėjas Vytautas Kelpšas pasitikslino, kokie realūs veiksmai atlikti dėl taikos sutarties pasirašymo. Jam buvo paaiškinta, kad „Hidroenergijos" ir Tauragės rajono savivaldybės atstovai jau buvo susitikę ir bandė derinti pozicijas. Teismo posėdyje dalyvavę rajono savivaldybės atstovai neprieštaravo, kad bylos nagrinėjime būtų padaryta pertrauka, nes, pasak jų, taikus ginčo sprendimas yra geresnis kelias nei ilgas bylinėjimasis.

Teismas sutiko atidėti posėdį ir skyrė laiko taikos sutarčiai sudaryti. Kitas posėdis paskirtas rugsėjo 4 dieną.

Kad grėsmingai yrančios Balskų užtvankos remonto reikalai nebus išspręsti be teismo, pradėjo aiškėti pernai balandį. Pas tuometinį savivaldybės administracijos direktorių Kęstutį Balašaitį tada apsilankė „Hidroenergijos" direktorius R.Kimtys ir šios bendrovės juristas, kurie bandė įtikinti, kad savivaldybė privalo skirti lėšų kapitaliniam užtvankos remontui. Tačiau Tauragės rajono savivaldybės oficiali pozicija buvo ta, kad užtvankai pakanka einamojo remonto, kurį turi atlikti nuomininkai.

„Hidroenergija" jau kelerius metus eksploatuoja Balskų tvenkinį ir jo užtvanką. Ten pastatyta hidroelektrinė.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras