Buvusiose kareivinėse vėl „darbuojasi“ vaikų būriai(2)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-06-30 21:27

Pamatę „Tauragės kurjerio“ automobilį vaikai spruko kiek kojos nešė.

Pasibaigus mokslo metams, buvusių Tauragės kareivinių teritorijoje vėl knibžda vaikų, ardančių senų pastatų plytas. Nepilnamečių, matyt, negąsdina ir tai, kad visai netoliese pasiramsčiuodamas ramentais su metaliniu kojos įtvaru vaikštinėja tose pačiose buvusiose kareivinėse susižalojęs, Tauragės dvare gyvenantis, dabar jau vienuolikmetis Renatas. Pavasarį Renatui ant kairės kojos užgriuvo ardomų plytų kolona.

 

 

Niekam ne paslaptis, kad Tauragės dvaro vaikai buvusiose kareivinėse ne tik žaidžia, bet ir ieško būdų užsidirbti – ardo plytas, už kurias mokama po keliasdešimt centų. Penktadienį popietę redakcijoje apsilankęs Tauragės dvaro gyventojas Vytautas Balčiūnas papasakojo, kad vaikai buvusioje kareivinių teritorijoje darbuojasi nuo ryto iki vakaro. Iškart sėdome į automobilį ir nuvažiavome į Tauragės dvarą.

Kai tik redakcijos automobilis įsuko į gatvelę greta buvusių kareivinių teritorijos, būrelis ten buvusių vaikų spruko kiek kojos nešė. Keletas visai nedidukų vaikų nušoko nuo pastolių, visai nepaisydami mūsų perspėjimo, kad nešoktų, nes gali susižaloti.

Vakar, kai vėl lankėmės Tauragės dvare, vaikų ten nebuvo – gal dėl karščio, o gal plytų supirkėjai laikinai sustabdė vaikus, kad neįkliūtų. Tačiau sužinojome, kad apie „Tauragės kurjerio“ korespondentės apsilankymą Tauragės dvare jau žinojo dauguma tenykščių gyventojų.

Šių metų kovą šioje teritorijoje ardantį plytas tuomet dar dešimtmetį Renatą užgriuvo plytų kolona, sverianti gal keliasdešimt kilogramų. Pasak jo mamos, Renatui buvo sutrupintas kairės kojos kaulas, stipriai sutrenkti plaučiai, plyšo blužnis. Kas mėnesį Renatą tėvai veža į Kauną pas medikus. Jis dar tebevaikšto su kojos įtvaru, o kai pavargsta, prireikia ir ramentų. Renato laukia dar ilgas gydymas.

Po įvykio policija pradėjo tyrimą, bet galiausiai Renato tėvai gavo pranešimą, kad tyrimas dėl vagystės nutrauktas.

– Išėjo taip, kad kalti likome mes, tėvai. O tie, kurie supirkinėja plytas ir vaikus taip skatina uždarbiauti, liko neišaiškinti. Be to, kokia čia vagystė? Jei būtų saugoma teritorija, suprasčiau, kad galima traktuoti kaip vagystę, o dabar vaikai tiesiog eina uždarbiauti, – kalbėjo berniuko tėvai.

Renato šeimoje yra ir daugiau vaikių, tačiau kiti į nesaugomą buvusių kareivinių teritoriją esą nėjo ir neina.

Kai įvyko nelaimė, buvusių kareivinių teritoriją iš rajono savivaldybės su visais pastatais nuomojosi UAB „Taugana“. Nuomos sutartis ir šiandien nenutraukta.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras