Valdžios galvos skausmas – nuomoti ar pirkti?(3)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-04-26 20:24

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius šiandien paskutinę darbo dieną važinėja šiuo tarnybiniu automobiliu, nuo pirmadienio jam gali tekti sėsti į nuosavą mašiną.

Sekmadienį baigėsi Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir automobilių prekybos salono UAB „Vytaras“ 2006 metais sudaryta trijų verslo klasės automobilių „Hyundai Sonata“ nuomos sutartis. Pasmalsavome, kuo nuo ateinančios savaitės važinės mūsų valdininkai.

 

 

Nuoma surijo milžiniškus pinigus 

2006-ųjų gegužę Tauragės rajono savivaldybės administracijos automobilių parkas praturtėjo trimis naujutėlaičiais verslo klasės automobiliais „Hyundai Sonata“. Per UAB „Sampo banko lizingas“ išnuomoti „Hyundai Sonata“ su automatine pavarų dėže ir odiniu salonu bei kiti du mažiau prabangūs automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis per trejus metus mokesčių mokėtojams atsiėjo beveik 210 tūkst. litų (75900 litų – už prabangaus ir 133600 litų – už prastesniųjų automobilių nuomą). Šiomis į savivaldybės administracijos ir miesto seniūnijos garažus prieš trejetą metų iš Vilniaus parvairuotomis mašinomis vis dar važinėja Tauragės rajono savivaldybės meras Robertas Piečia, administracijos direktorius Algirdas Mosėjus ir miesto seniūnas Virginijus Žilius.

 

Įsigyti atsisakė

Nors UAB „Vytaras“ Tauragės rajono savivaldybei suteikė galimybę pastaruosius automobilius įsigyti už 44 procentus likutinės vertės, savivaldybės tarnautojai, važinėjantys nuomotais automobiliais, šio pasiūlymo atsisakė. Pasak Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius A.Mosėjaus, pasiūlymas buvo atmestas dėl pernelyg didelės prekybos salono pasiūlytos automobilių kainos:

– Apskaičiavome, kad „Vytarui“ už prabangesnę mašiną tektų sumokėti apie 36 tūkstančius, o už dvi kitas – apie 34 tūkstančius litų. Kadangi tokių metų (automobiliai pagaminti 2005-aisiais) automobiliai paskutiniu metu kainuoja po maždaug 25 tūkstančius litų, nusprendėme automobilių prekybos salono pasiūlymo atsisakyti. Bandėme derėtis su „Vytaru“, tačiau padaryti nuolaidos bendrovė nesutiko, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo A.Mosėjus.

 

Savivaldybė pasiruošusi taupyti

Anot A.Mosėjaus, nutarta ir vėl skelbti konkursą dėl tarnybinių aukščiausių savivaldybės valdininkų automobilių nuomos:

– Nusprendėme ir vėl ieškoti, kas išnuomos tris tarnybinius automobilius. Tačiau šį kartą nuomosime mažiau prabangius automobilius. Kol bus aiškūs konkurso nugalėtojai, nuomotais automobiliais važinėję savivaldybės darbuotojai važinės savo asmeniniu transportu. Žinoma, degalų ir automobiliams reikalingų prekių sąnaudas kompensuos rajono savivaldybė, – teigė administracijos direktorius.

Paklaustas, kodėl nutarta ir vėl automobilius nuomoti užuot juos įsigijus, A.Mosėjus atsakė, kad taip besielgdama savivaldybė kaip tik sutaupo:

– „Vytaro“ pasiūlyta automobilių kaina užaukštinta – sumokėtume daug daugiau negu šios transporto priemonės vertos, – tikino valdininkas.

 

Meras: „Pasiūlymo pirkti galutinai neatsisakėme“

Ar šiuo ekonominio sunkmečio periodu nebūtų logiškiau nusipirkti nors ir paaukštinta kaina siūlomus automobilius, paklausėme rajono savivaldybės mero Roberto Piečios.

– Pasiūlymo įsigyti nuomojamus automobilius dar galutinai neatsisakėme, tačiau esame linkę jo atsisakyti dėl per didelės automobilių prekybos salono siūlomos kainos. „Vytaro“ pasiūlyta kaina viršija realią dabartinėje rinkoje tokias charakteristikas turinčių automobilių kainą bene 12 tūkstančių litų. Nuomoti automobiliai per trejus metus jau prarado savo technines savybes ir nebėra verti „Vytaro“ prašomos sumos, – teigė meras.

R.Piečios teigimu, jei rajono savivaldybė ir vėl nuspręstų nuomotis tarnybinius automobilius, šįkart rinktųsi kur kas pigesnius negu prieš trejetą metų. Jie esą neturėtų atitikti aukščiausiosios klasės standartų, užtektų, kad turėtų dyzelinius variklius ir kad kuro sąnaudos šimtui kilometrų neviršytų aštuonių litrų. Meras svarstė, kad galbūt Taryba nuspręs įsigyti vieną geresnės būklės nuomotų automobilių. Kol kas šis klausimas svarstomas.

Šiuo metu Tauragės rajono savivaldybės administracijos automobilių parkas turi 17 automobilių, du jų dėl prastos būklės planuojama nurašyti.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras