Startuoja prezidento rinkimų agitacija(4)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-04-17 13:46

R.Malycho foto

Šiandien prasideda oficiali rinkimų į Lietuvos Respublikos prezidentus kampanija. Šiemet Tauragėje prezidento ir Europos parlamento rinkimus Tauragės rajono savivaldybėje organizuoja Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisija Nr.50.

 

 

Darbai vyksta pagal grafiką 

Rinkimų komisijos pirmininkės Editos Vaitkutės teigimu, komisijos darbai vyksta sklandžiai, pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytą darbų grafiką:

– Jau nuo kovo žinoma savivaldybės rinkimų komisijos sudėtis. Ją sudaro įvairių politinių partijų, turinčių teisę siūlyti kandidatus į savivaldybės rinkimų komisiją, atstovai. Balandžio 1-ąją darbą pradėjo visų 33 rinkiminių apylinkių pirmininkai. Visų apylinkių komisijos suformuotos. Su Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Algirdu Mosėjumi tariamės dėl išorinės politinės reklamos mieste ir jo apylinkėse nustatymo, – sakė E.Vaitkutė.

Pasak komisijos pirmininkės, prezidento ir Europos parlamento rinkimams organizuoti samdomi du papildomi darbuotojai: finansininkas ir informatikas. Rinkimų komisija jau parengė preliminarią išlaidų sąmatą, nustatė kiekvienos rinkimų apylinkės komisijos narių skaičių, aptarė svarbiausius su rinkimais susijusius klausimus, pasiskirstė darbus.

Rinkimų komisijos pirmininkės teigimu, didelio susidomėjimo ateinančiais rinkimais kol kas nėra. Tiesa, savo balsavimo galimybe domėjosi Lietuvos pilietis, gyvenantis Vokietijoje. Jam informaciją suteikė Tauragės rajono savivaldybės 212 kabinete įsikūrusios rinkimų komisijos bazės darbuotojos. Didesnio rinkėjų susidomėjimo tikimasi nuo balandžio 27 dienos ir vėliau, kai jau bus išdalyti rinkėjų pažymėjimai.

Rinkimų naujovėmis nepatenkinti laiškanešiai

Šiemet Vyriausioji rinkimų komisija pristatė rinkimų naujovę – nuo šiol rinkėjų pažymėjimus gyventojams įteiks nebe apylinkių rinkimų komisijų nariai, o Lietuvos pašto darbuotojai. Dėl šio pakitimo sugriežtės ir pats rinkėjo pažymėjimo gavimo procesas. Rinkėjo pažymėjimo nebegalės priimti kaimynai – pažymėjimas galės būti įteiktas tik pačiam rinkėjui arba jo gyvenamojoje vietoje registruotam asmeniui.

Tačiau Vyriausiosios rinkimų komisijos priimta naujovė sukėlė Tauragės pašto laiškanešių nepasitenkinimo bangą. Į laikraščio redakciją paskambinęs ir už 25 Tauragės rajono laiškanešius kalbėjęs vyras aiškino, kad tokie rinkiminiai pakitimai priverstų laiškanešius dirbti nuo 15 iki 17 valandų per parą:

– Mes nesutinkame su nutarimu, kad rinkėjo pažymėjimus nuo šių metų įteiks nebe apylinkių rinkimų komisijų nariai, o pašto tarnautojai. Piktinamės, nes dažniausiai laiškanešių darbo metu rinkėjų namuose nebūna, vadinasi, pažymėjimus tektų įteikti po darbo, o už tai, žinoma, mums niekas nemokėtų. Ir taip paprastai dirbame viršvalandžius, kadangi ne visuomet pavyksta greitai išnešioti pašalpas. Su kolegomis apskaičiavome, kad jeigu bus priimtas nutarimas ne tik išnešioti laiškus, korespondenciją, dėl rinkimų padaugėjusią reklamą, bet ir pašalpas bei rinkėjo pažymėjimus, mums tektų dirbti po maždaug 16 valandų per parą: iki 15-tos valandos nešiosime spaudą ir laiškus, pašalpas, o nuo 17-tos iki vakaro – rinkėjų pažymėjimus. Ar tai normalu? – guodėsi vyras.

Laiškanešys piktinosi ir tuo, kad visi sprendimai priimami be jų žinios bei pasitarimo. Vyro manymu, pašto vadovybė naudojasi ekonomine krize ir ant laiškanešių kuprų krauna ne tik daugiau pareigų, bet ir vis sunkesnius maišus.

Lietuvos pašto Tauragės padalinio viršininkė Alma Pečkauskienė „Tauragės kurjeriui“ telefonu sakė, kad dar neaišku, kaip bus sprendžiama laiškanešių viršvalandžių problema:

– Į šitą klausimą atsakyti negaliu, kadangi pati nežinau, kokių priemonių imsimės patenkinti laiškanešių poreikiams. Aišku viena, jiems už tai bus mokama, – tikino moteris.

Komisija organizuos ir Europos parlamento rinkimus

Šiemet Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisiją sudaro komisijos pirmininkė Liberalų ir centro sąjungos deleguota narė Edita Vaitkutė, teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus pasiūlyta notarė Silvija Bautrėnienė, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algirdo Mosėjaus pasiūlyta savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Dumbliauskaitė, Lietuvos teisininkų draugijos narys Donatas Jonaitis, Darbo partijos ir jaunimo sudarytos koalicijos narė Danguolė Dargevičienė, Liberalų sąjūdžio narė Daiva Kiniulienė, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narė Nijolė Navickienė, Tautos prisikėlimo partijos narė Sigutė Pavilionienė, Lietuvos socialdemokratų partijos narė Albina Senkuvienė bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė Albina Urbutienė. Komisijai suteikta teisė organizuoti gegužės 17-ąją vyksiančius Lietuvos Respublikos prezidento rinkimus. Vėliau įgaliojimas bus pratęstas organizuoti ir birželio 7 dieną vyksiančius Europos parlamento rinkimus, taip pat antrąjį prezidento rinkimų turą.

Pirmasis tauragiškiams kovą jau prisistatė kandidatas į prezidentus „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis. Gegužės pradžioje planuojamas susitikimas su Dalia Grybauskaite.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras