Problemą išspręstų žmoniškumas(17)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-04-28 06:54

Prie ligoninės stovi du vienodi ženklai, bet nevienodai traktuojami – pravažiavusieji stovintį Jūros gatvėje, baudžiami, o pro esantį V.Kudirkos gatvėje dauguma automobilininkų nuolat laisvai trumpina kelią į T.Ivanausko gatvę.

„Tauragės kurjerio“ redakcijoje apsilankiusi Aurelija A. su broliu pasakojo, jos nuomone, tądien nepelnytai patyrusi nemalonumą – jai kelių policininkai paskyrę baudą.

 

 

Priversti pažeisti Kelių eismo taisykles 

Tądien jie iš Tauragės apskrities ligoninės Nervų ligų skyriaus turėjo pasiimti po patirto insulto nebevaikščiojančią mamą. Rimas, Aurelijos brolis, su ligonės drabužiais į skyrių atvyko anksčiau. Kai mama jau turėjo būti atvežta prie laukujų durų, prie Priėmimo skyriaus privažiavo Aurelija.

– Mačiau, kad yra ženklas, draudžiantis važiuoti automobiliams, išskyrus aptarnaujantį transportą, tačiau pastebėjau už to ženklo pastatytų daugybę automobilių. Be to, man buvo būtina ten važiuoti, nes norintiems pasiimti nevaikštančius ligonius nepalikta kitos išeities. Pastebėjau policijos ekipažą, tačiau manydama, kad esant būtinumui turiu teisę privažiuoti prie ligoninės, važiavau. Sustojau taip, kad niekam netrukdyčiau. Nemaniau, kad už ligonio paėmimą mane baus. Bet mano paaiškinimas nepadėjo, buvo surašytas protokolas, skirta 75 litų bauda. Vėliau ir pažymą iš Nervų ligų skyriaus vedėjos pasiėmiau, kad iš tiesų turėjau sunkią ligonę pasiimti. Ją nunešiau į Policijos komisariatą, bet niekas negelbėjo, paskirta bauda liko, – pasakojo Aurelija.

Moteris sakė, kad nors ir apmaudu, baudą ji sumokės, tačiau problema, kad gyventojams nesudarytos galimybės į Priėmimo skyrių atvežti ligonius, juos atsiimti iš ligoninės, lieka.

 

Ligoninė apstatyta ženklais

Prie ligoninės galima privažiuoti iš Jūros ir V.Kudirkos gatvių, tačiau iš abiejų pusių ji apstatyta draudžiamaisiais ženklais. 303 ženklas draudžia motorinių transporto priemonių eismą, išskyrus maršrutinį, aptarnaujantį transportą ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones, todėl pro juos važiuoja tik greitosios medicinos pagalbos ir šios įstaigos darbuotojų automobiliai. Tačiau ką daryti kitiems, kuriems būtina trumpam privažiuoti prie Priėmimo skyriaus? Prie pagrindinio įėjimo į ligoninę privažiuoti negalima, be to, laiptai trukdytų vežti ligonį vežimėliu.

„Tauragės kurjerio“ šaltinio teigimu, kelių policininkai baudžia tik nevaikštančius ligonius atvežusius ar norinčius juos atsiimti gyventojus, atvažiavusius prie Priėmimo skyriaus, o tikrų Kelių eismo taisyklių pažeidėjų nemato. Dėl vandentvarkos darbų uždarius dalį Vytauto gatvės, kai kurie vairuotojai iš V.Kudirkos gatvės pusės lekia per ligoninės teritoriją į Tauro gatvę, taip trumpindami kelią, nors ir V.Kudirkos, ir Tauro gatvėse yra tokie pat draudžiamieji ženklai – 303.

Tauragės policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius situaciją, į kurią pateko Aurelija, įvertino taip:

– Ne mes sprendžiame, kur statyti kelio ženklus, tam yra atitinkamos institucijos. Minėtas kelio ženklas pastatytas dėl to, kad prie Priėmimo skyriaus nebūtų trukdoma privažiuoti greitosios pagalbos automobiliams, jo statymas buvo suderintas su ligoninės administracija. Jei iškilo reikalas ženklą keisti, ligoninės administracija turi kreiptis į miesto seniūną.

Jam priminus, kad pro draudžiamąjį ženklą per ligoninės teritoriją į Tauro gatvę laksto daugybė automobilių, pareigūnas pažadėjo, kad kelių policininkai pasidomės šiais Kelių eismo taisyklių pažeidėjais.

 

Parengtas privažiavimo pertvarkymo projektas

Tauragės apskrities ligoninės direktorius Irmantas Mockus „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog prie Priėmimo skyriaus draudžiantis įvažiuoti ženklas pastatytas, kad nebūtų trukdoma laisvai privažiuoti greitosios medicinos pagalbos automobiliams. Jis sutiko, kad dėl to į keblią padėtį patenka žmonės, atvežę ar norintys iš ligoninės pasiimti nevaikštančius ligonius.

– Manau, kad kol kas šią problemą turėtų padėti išspręsti būtinojo reikalingumo taikymas ir žmoniškumas, o ateityje jos neliks. Ligoninė yra parengusi privažiavimo ir automobilių aikštelių pertvarkymo projektą. Nors dabar sunkmetis, tikimės gauti lėšų jam įgyvendinti, – teigė ligoninės vadovas.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras