Įsibėgėjo rinkimų komisijos darbas(0)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-04-15 08:23

Šiemet šalies prezidento ir Europos parlamento rinkimams Tauragėje vadovauja Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisija Nr.50. Jos pirmininkės Editos Vaitkutės teigimu, komisijos darbai vyksta sklandžiai ir pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytą darbų grafiką.

– Jau nuo kovo yra žinoma savivaldybės rinkimų komisijos sudėtis. Ją sudaro išties darbingi žmonės. Šiuo metu jau esame išrinkę visų 33 rinkiminių apylinkių pirmininkus, jų pavaduotojus bei sekretorius. Taip pat su Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Algirdu Mosėjumi tariamės dėl išorinės politinės reklamos mieste ir jo apylinkėse nustatymo, – sakė Liberalų ir centro sąjungos narė.

Pasak E.Vaitkutės, šių prezidento ir Europos parlamento rinkimų organizavimui jau yra pasamdyti du pagalbiniai darbininkai: apskaitos finansininkas bei informacinis darbuotojas. Taip pat rinkimų komisija per jau keletą įvykusių posėdžių parengė preliminarią išlaidų sąmatą, nustatė kiekvienos rinkimų apylinkės komisijos narių skaičių, aptarė svarbiausius su rinkimais susijusius klausimus, pasiskirstė darbus.

– Šiųmetinė Vyriausioji rinkimų komisija pateikė vieną naujovę – rinkėjo pažymėjimus žmonėms įteikinės nebe apylinkių komisijos nariai, o Lietuvos pašto Tauragės padalinio darbuotojai, – pasakojo moteris.

Anot jos, dėl šito pakitimo sugriežtėjo ir pats rinkėjo pažymėjimo gavimo procesas. Rinkėjo pažymėjimo nebegalės priimti kaimynai – pažymėjimas galės būti įteiktas tik pačiam rinkėjui arba jo gyvenamojoje vietoje registruotam asmeniui. Be to, pašto darbuotojas turės gauti argumentuotą motyvą, dėl kokios priežasties jis negali įteikti pažymėjimo.

Šiemet Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisiją sudaro komisijos pirmininkė Liberalų ir centro sąjungos deleguota narė Edita Vaitkutė, Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus pasiūlyta notarė Silvija Bautrėnienė, administracijos direktoriaus Algirdo Mosėjaus pasiūlyta to paties skyriaus darbuotoja Rita Dumbliauskaitė, Lietuvos teisininkų draugijos narys Donatas Jonaitis, Darbo partijos bei jaunimo sudarytos koalicijos narė Danguolė Dargevičienė, Liberalų sąjūdžio narė Daiva Kiniulienė, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narė Nijolė Navickienė, Tautos prisikėlimo partijos narė Sigutė Pavilionienė, Lietuvos socialdemokratų partijos narė Albina Senkuvienė bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė Albina Urbutienė. Tai pačiai komisijai suteikta teisė kuruoti ne tik gegužės 17-ąją vyksiančius prezidento rinkimus, bet ir birželio 7 dieną organizuojamus Europos parlamento rinkimus, o jeigu prireiks, ir antrąjį prezidento rinkimų turą.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras