Į šiltuosius kraštus – semtis žinių?(13)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-04-29 08:18

Algimantas Macijauskas: „Ar negaliu savo darbuotojai skirti kelionės?“ R.Malycho foto

Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija per pirmus tris šių metų mėnesius išaiškino keturis atvejus, kai įmonių vadovai už savo ir savo šeimų narių ar darbuotojų poilsines keliones, pavadinę jas mokymais ar verslo kelionėmis, mokėjo už jas įmonių lėšomis, o šias sumas apskaitė išlaidose ir taip įmonei sumažino mokestines prievoles. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, tarp pastarųjų – UAB „Altausta“, kuriai vadovauja Algimantas Macijauskas, Tauragės savivaldybės tarybos narys, priklausantis Socialdemokratų partijai, bei dabar jau bankrutavusi langų gamintoja „Armandita“.

 

 

Melavo, kad važiavo tobulintis

– Mėgindami išvengti mokesčių ir pasinaudodami įmonės lėšomis keturių apskrities įmonių vadovai kelionėms po pasaulį nusižengdami įstatymams išleido beveik 70 tūkstančių litų, – „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) viršininkė Laimutė Mačernienė.  

Už įmonių lėšas atostogavusių, neteisėtai sumažinusių mokesčius į biudžetą verslininkų pavardžių žiniasklaidai Mokesčių inspekcijos atstovai neatkleidė, tačiau „Tauragės kurjerio“ redakcijai jas pateikus šių faktų nei atmetė, nei patvirtino. Tauragės AVMI atstovai informavo tik tiek, kad vienos Tauragės įmonių, prekiavusios langais, vadovai 2007–2008 metais, pasinaudodami įmonės lėšomis, aplankė tris šalis: Egiptą, Tailandą ir Prancūzijos sostinę. Jokių įrodančių dokumentų, kad į užsienio šalis vyko darbo reikalais, įmonė Mokesčių inspekcijai nepateikė, todėl išleistos pinigų sumos negali būti priskirtos leidžiamiems atskaitymams. Nustatytus pažeidimus įmonės vadovai pripažino ir mokesčių deklaracijas patikslino.

Atlikusi operatyvų patikrinimą statybos veikla besiverčiančioje įmonėje, Tauragės AVMI nustatė, kad įmonės vadovas vyko tobulintis į šiltuosius kraštus. Kelionė įmonei kainavo per 7 tūkst. litų. Patikslinusi deklaracijas, įmonė sumokėjo per 1000 litų mokesčių.

 

Įkliuvę deklaracijas tikslino

 

Jurbarko statybininkai nebuvo tokie „kuklūs“, kaip Tauragės – darbuotojų poilsinėms kelionėms į Egiptą ir Turkiją jie išleido per 29 tūkst. litų. Nors vadovai teigė, kad tai buvo dalykinės kelionės, tačiau kelionės dokumentuose nurodyta, kad darbuotojai lankė turistų pamėgtas vietas. Nustačius mokesčių įstatymų pažeidimų požymių, įmonei buvo pasiūlyta įvertinti mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo teisingumą bei pateikti patikslintas deklaracijas ir sumokėti papildomai deklaruotas mokesčių sumas. Patikslinusi deklaracijas, įmonė sumokėjo beveik 17 tūkstančių litų gyventojų pajamų mokesčių, įmokų į Garantinį fondą ir valstybinio socialinio draudimo įmokų.

Šilalėje veikianti bendrovė 2008 metais poilsiui užsienyje išleido beveik 17 tūkst. litų. Atliekant patikrinimą įmonės vadovas pripažino, kad nusižengė įstatymams, nes pagunda už įmonės lėšas pailsėti užsienyje buvusi didelė. Pasak įmonės vadovo, kodėl nepasinaudojus tokia galimybe, kai ne vienas verslininkas taip elgiasi. Patikslinusi deklaracijas įmonė papildomai sumokėjo beveik 7 tūkstančius litų.

 

Reikiamų dokumentų nepateikė

 

– Visos tikrintos įmonės nurodė, kad tai buvo tobulinimosi, kvalifikacijos kėlimo ar naujų partnerių paieškos kelionės. Kvalifikacijos kėlimo sąnaudas priskiriant leidžiamiems atskaitymams, šios sąnaudos turi būti susijusios su darbuotojo einamomis pareigomis ir būtinos įmonės pajamoms uždirbti ar jos ekonominei naudai gauti, – teigė Tauragės AVMI viršininkė L.Mačernienė.

Pasak viršininkės, ne visos tikrintos įmonės pristatė dėstomų dalykų programų, gautų pažymėjimų, metodinės medžiagos, neįvardijo lektorių – tai yra nepateikė įrodančių dokumentų, kad darbuotojai ar vadovai į užsienio šalis vyko darbo reikalais, todėl išleistos pinigų sumos negali būti priskirtos leidžiamiems atskaitymams.

 

Viskas dėl nežinojimo?

 

– Ar negaliu savo darbuotojai skirti kelionės? Nesiekiau nuslėpti mokesčių. Visa tai dėl nežinojimo. Galvojom, kad teisingai užpildėm, bet paaiškėjo, kad ne. Tačiau viską išsiaiškinom su Mokesčių inspekcija ir sumokėjom, kiek nebuvo sumokėję. Jokio pažeidimo nepadarėm. Baudos negavom, – „Tauragės kurjeriui“ sakė UAB „Altausta“ direktorius Algimantas Macijauskas.

Pasak A.Macijausko, į Graikiją pernai važiavo jis ir UAB „Altausta“ direktoriaus pavaduotoja, kuri yra jo gyvenimo draugė. 

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras