Patvirtintas rekordinis rajono biudžetas(7)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-02-15 06:00

Vakar vykusio Tauragės rajono tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo 23 klausimai, tačiau darbotvarkė koreguota – dviejų klausimų svarstymas atidėtas, įrašyti keturi nauji. Pateikta keletas informacijų. Svarbiausias darbas – patvirtintas rekordinis – 104 mln. Lt rajono biudžetas.

Daugiau pinigų - lengviau dalyti

Ankstesniaisiais metais svarstant rajono biudžetą kildavo ginčų, net labai aršių, kartą dėl to atsistatydino Finansų komiteto pirmininkas. Šįkart biudžeto formavimui nedidelių priekaištų turėjo opozicijos lyderis Pranas Petrošius: jo teigimu, projektas neaptartas su visuomene, aptariant komitetų posėdžiuose į juos nekviesti biudžetinių įstaigų vadovai, neaišku, kodėl vienų seniūnijų biudžetai didėja, kitų - mažėja. Šių metų biudžeto svarstymas praėjo taikiai ir todėl, kad jis ketvirtadaliu didesnis už pernykštį. Daugiau pinigų lengviau padalyti, tačiau jų vis tiek dar trūksta įvairioms svarbioms reikmėms.

Už rekordinį rajono biudžetą balsavo 22 Tarybos nariai (dalyvavo 24), nuaidėjo plojimai. Už biudžeto projekto parengimą meras Robertas Piečia padėkojo laikinajai Finansų skyriaus vedėjai Irmai Jurkšienei, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus naujai darbuotojai Editai Gaižauskienei.

Negalėjo apsispręsti 

Daugiausiai diskusijų sukėlė darbotvarkės klausimas „Dėl degalinių išdėstymo schemos pakeitimo ir žemės sklypo Tauragėje, Dariaus ir Girėno g. 67A, detaliojo plano tvirtinimo. Tarybos narys, apskrities Verslininkų asociacijos pirmininkas Sigitas Mičiulis siūlė šio klausimo svarstymą atidėti, kad būtų laiko jį aptarti su verslininkais. Tarybos narys Arūnas Beišys teigė negalintis suprasti, kodėl UAB „Švytis“ prašymu turėtų būti keičiama dar 1997 metais patvirtinta, vėliau papildyta degalinių rajone išdėstymo schema, nes Tauragėje degalinių netrūksta, o netoli to sklypo veikia net trys degalinės.

Vyriausybės atstovas Viktoras Kovšovas nurodė, kad parengtas sprendimo projektas teisiškai ydingas – vienu sprendimu siekiama pakeisti degalinių išdėstymo schemą ir žemės sklypo paskirtį. Klausimo svarstymas atidėtas.

Kaltinimus atmetė 

Posėdžiui buvo pateiktas svarstyti sprendimo projektas „Dėl Povilo Petkaus atleidimo iš „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų šalių susitarimu“. Opozicijos atstovės Birutė Jokšienė ir Palmyra Gylienė siūlė atsisveikinant direktoriui padėkoti už ilgametį darbą, išmokėti didesnę – ne keturių, o šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensaciją. P.Petrošius kaltino, esą administracijos direktorius Kęstutis Balašaitis darė spaudimą direktoriui išeiti iš darbo. Tačiau pastarasis atsakė, kad su „Šaltinio“ mokyklos vadovu apie tai nekalbėjo. Meras R.Piečia nuramino, kad su keletą dešimtmečių švietimui atidavusiu direktoriumi bus deramai atsisveikinta. Taryba balsavo už tai, kad P.Petkui būtų išmokėta kompensacija už keturis mėnesius.

Kultūros darbuotojai kviečia diskutuoti 

P.Petrošius priminė, kad visi Tarybos nariai gavo kultūros darbuotojų profsąjungos narių visuotinio susirinkimo kreipimąsi, kuriuo išsakomos susikaupusios nuoskaudos, prašoma surengti diskusiją.

Diskusija – geras dalykas išsiaiškinti, tik gaila, kad iš kreipimosi teksto nelengva suvokti skundų esmę, kas dėl to kaltas. Aišku tik tai, kad kultūros darbuotojų atlyginimai maži, trūksta lėšų saviveiklininkų kostiumams, muzikos instrumentams, aparatūrai įsigyti.

Meras R.Piečia paneigė nuomonę, kad kultūrai neskiriama pakankamai dėmesio. Nors biudžetas didėja 25 procentais, kultūrai šiemet skiriamos lėšos didėja 35 procentais. Jis pritarė siūlymui surengti „apvaliojo stalo“ diskusiją su kultūros darbuotojais, norint išgirsti jų nuomonę ir siūlymus, tačiau teigė, kad kultūros sferoje yra taisytinų dalykų.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras