Tauragė pasirinko konservatorių(10)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-10-28 08:46

Stasio Šedbaro rinkimų štabe naujausias žinias apie rezultatus gaudė ne tik pats kandidatas, tauragiškis konservatorius Darius Bredelis, bet ir kaimyninės Šilalės konservatorių lyderė Zita Lazdauskienė.

Sekmadienį apie 21 valandą Tauragės rinkimų apygardos rinkėjų valia jau buvo žinoma – jie pasirinko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatą, teisininką Stasį Šedbarą. Rinkiminį vakarą apie 22 valandą kalbintas būsimasis Seimo narys jau svarstė, kur Tauragėje ieškoti tinkamų patalpų įkurdinti biurui.

 

 

Koją pakišo neveiklumas 

– Aš nesitikėjau tokios persvaros, – rinkimų vakarą neslėpdamas džiaugsmo „Tauragės kurjeriui“ sakė Stasys Šedbaras.

Tuo metu dar nebuvo žinomi visų rinkimų apylinkių balsavimo rezultatai, tačiau jau buvo aišku, kad konservatorių atstovas – aiškus lyderis. Kalbėdamas apie socialdemokratų kandidato pralaimėjimo priežastis S.Šedbaras sakė, jog greičiausiai taip nutiko dėl to, kad žmonės pasirinko tą partiją ir tuos kandidatus, kurių komandos atrodė patikimesnės. S.Šedbaro nuomone, socialdemokratai būdami valdžioje nepadarė nieko, kad žmonėms būtų lengviau išgyventi ateinančią krizę, ir net sakė, kad jos nėra.

– Negalima žmonėms meluoti, – sakė S.Šedbaras.

S.Šedbaras „Tauragės kurjeriui“ sakė jau galvojantis apie tai, kur Tauragėje įkurdinti Seimo nario biurą.

– Lankyti rinkėjus bent kartą per savaitę – tokia yra Seimo nario priedermė, – kalbėjo S.Šedbaras.

Jis sakė bandysiąs susiplanuoti darbą taip, kad pavyktų į Tauragę atvažiuoti bent kartą per savaitę, o jo biuro darbuotojai gyventojus galėtų priimti bent po kelias valandas kasdien.

Dėkojo rinkėjams

Tauragės socialdemokratų rinkimų štabe nuotaika taip pat nebuvo slogi. Kandidatas Pranas Petrošius apie 22 valandą jau buvo susitaikęs, kad į šį Seimą nebepateks, ir ruošėsi telefonu pasveikinti savo priešininką.

P.Petrošiaus manymu, rinkėjus papiktino kai kurie dabartinio Seimo sprendimai, todėl rinkimuose jie palankiau vertino konservatorius.

– Šiandien rinkėjai pasirinko Stasį Šedbarą. Todėl linkiu jam sėkmės ir noriu, kad jis tinkamai atstovautų tauragiškiams. Tik gaila, kad Tauragė ir vėl liks be Seimo nario, gyvenančio čia, Tauragėje, – apgailestavo P.Petrošius.

P.Petrošiaus sakė esąs dėkingas rinkėjams už pasitikėjimą. Po rinkimų politikas žadėjo iš karto grįžti į darbą.

Aktyvumas mažesnis

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad už S.Šedbarą balsavo 6666 apygardos rinkėjai, P.Petrošiui, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatui, balsus atidavė 4826 rajono gyventojai. Palyginti su pirmuoju rinkimų turu abiejų kandidatų rinkėjų skaičius antrajame ture gerokai padidėjo. S.Šedbaras antrajame ture gavo 3528 balsais daugiau, P.Petrošius – 1306 balsais daugiau nei pirmajame ture. Tačiau antrajame ture rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis. Prieš dvi savaites Tauragėje balsavo 16800 rinkėjų, sekmadienį – 11777 rinkėjai.

Komisijoms – mažiau darbo

Albina Senkuvienė, Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė, sako, kad mažesnis rinkėjų aktyvumas turėjo įtakos, kad rinkimų rezultatai būtų suskaičiuoti daug anksčiau nei pirmajame ture.

– Pirmojo rinkimo turo metu apygardos komisija darbą baigė pirmadienio rytą, apie 6.30 valandą. Po antrojo turo darbą baigėme tą patį vakarą, apie 22.30 valandą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė komisijos pirmininkė.

Paprastesnis skaičiavimas, mažiau kandidatų, nebebuvo referendumo – tai priežastys, dėl kurių, A.Senkuvienės teigimu, apylinkių komisijoms balsų skaičiavimas buvo paprastesnis ir užėmė mažiau laiko.

Problemas išspręs iki kitų rinkimų

Rinkėjai turėjo galimybę skambinti trumpuoju Vyriausiosios rinkimų komisijos telefono numeriu ir pranešti apie tai, kad negavo rinkėjų pažymėjimų. A.Senkuvienės duomenimis, iš Tauragės rajono buvo gauta apie 10 tokių pranešimų. Komisijos pirmininkės vertinimu, tai nėra daug. Tačiau ji sakė, kad ir pirmojo, ir antrojo turo metu pastebėjo kitokią problemą, kylančią dėl pačių rinkėjų neatidumo. A.Senkuvienės teigimu, dažnai rinkėjai, deklaruodami savo gyvenamąją vietą kaime ar sodų bendrijoje, nenurodo tikslesnio adreso – gatvės ir namo numerio. Todėl rinkimų apylinkių nariams sudėtinga surasti rinkėją tik pagal pavardę, pavyzdžiui, Taurų gyvenvietėje. Komisijos pirmininkė žada apie tai kalbėti savivaldybėje ir išspręsti šią problemą iki kitų rinkimų.

Kaimynai pateikė staigmenų

Antrasis rinkimų turas vyko visose kaimyninėse savivaldybėse, išskyrus Šilalę. Ten jau pirmojo rinkimų turo metu rinkimus laimėjo socialdemokratas Zigmantas Balčytis.

Šilutės-Pagėgių rinkiminės apygardos rezultatai buvo kiek netikėti. Tarpusavyje susirungus „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatui Pagėgių merui Kęstui Komskiui ir Liberalų sąjūdžio kandidatui Audriui Endzinui, daugelis pranašavo K.Komskio pergalę. Tačiau 250 balsų skirtumu rinkimus laimėjo A.Endzinas. Tiesa, tai nesutrukdys į Seimą patekti K.Komskiui, kuris vietą parlamente jau užsitikrino daugiamandatėje apygardoje.

Jurbarke antrajame ture kovėsi socialdemokratas Bronius Pauža ir Liberalų ir centro sąjungos atstovas Saulius Lapėnas. Jurbarko rinkėjai palankesni buvo socialdemokratui.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras