Sveikatingumo parke įkurdintos ąžuolų skulptūros(3)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-10-27 12:47

Tautodailininkai prie Stepono Juškos drožinio (iš kairės): Antanas Kazlauskas, Steponas Juška, Tomas Šaulys, Antanas Bagdonas. J.Strikaitienės foto

Sveikatingumo parke prie „Bastilijos“ sporto komplekso pristatytas Lietuvos tūkstantmečiui skirtas ąžuolo skulptūrų ansamblis. Parke pastatytos rajono tautodailininkų Antano Kazlausko, Tomo Šaulio, Stepono Juškos ir Vidmanto Lietuvninko 2004-aisiais ir šiemet vykusiose kūrybinėse stovyklose sukurtos skulptūros.

 

 

Šis renginys sveikatingumo parke – ne itin malonios istorijos su Tauragės 500 metų jubiliejui skirtais ir planuotais tautodailininkų darbais gražus užbaigimas. Planuota per kelerius metus iki miesto jubiliejaus, kuris buvo pažymėtas pernai, surengti tris tautodailininkų stovyklas, kuriose turėjo būti sukurta dvylika medžio skulptūrų. Jas iki svarbiausios miesto šventės ketinta pastatyti įvairiose miesto vietose.

Tačiau buvo surengta tik viena tautodailininkų stovykla – 2004-aisiais, joje išdrožtos penkios skulptūros, kurios iki šio rudens saugotos UAB „Dunokai“ sandėlyje. Ir tik šį rudenį prie „Bastilijos“ surengta antroji tautodailininkų stovykla, kurioje sukurti dar aštuoni kūrybiniai darbai.

Trylika tautodailininkų darbų skirti Lietuvos tūkstantmečiui. Skulptūroms statyti parinktas kadaise „keramikiečių“ įkurtas sveikatingumo parkas, kurį prižiūri „Bastilijos“ darbuotojai.

Tautodailininkų vardu kalbėjęs S.Juška pasidžiaugė nors ir ilgai užtrukusiu, bet pagaliau baigtu projektu, dalijosi mintimis apie siekius Tauragės dvare įkurti amatų centrą.

Į tautodailininkų skulptūrų ansamblio pristatymą pakviestas buvęs „Keramikos“ gamyklos direktorius Voldemaras Daujotas, kurio pastangomis buvo pastatytas „Bastilijos“ sporto kompleksas, džiaugėsi, kad tęsiamos „keramikiečių“ tradicijos, kad parkas pasipuošė skulptūromis, prašė sporto komplekso ir parko neprivatizuoti, išsaugoti žmonėms.

Susirinkusieji pabiro po sveikatingumo parką, apžiūrinėjo skulptūras: S.Juškos – Saulės dievą Mitrą-Varūną, Radvilą, mergaitę su paukščiais, keturis kunigaikščius, A.Kazlausko – senovės lietuvių karį, sportininką, Neptūną, Lietuvos tūkstantmečiui skirtą stogastulpį, T.Šaulio – Karžygį, Rūpintojėlį, Žveją ir Raganą, dalyvavusio tik pirmojoje stovykloje V.Lietuvninko – angelą.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras