Ką rinksis pralaimėjusieji?(64)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2008-10-20 14:44

Vyriausiosios rinkimų komisijos paskelbti pirmieji, nors kol kas ir preliminarūs, rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą rezultatai vienus verčia nerimauti, kitus – šypsotis. Ką gi, ką išsirinkome, tą ir turėsime.

Jau aišku, kad Seimo nare tapo „Tautos prisikėlimo“ partijos atstovė, iš Tauragės kilusi „Dviračio žinių“ dažnučių atlikėja Donalda Meiželytė-Svilienė. Reitinguodami rinkėjai ją iš 40-osios vietos partijos sąraše kilstelėjo į 9-ąją.

Seimo nario krėslą jau matuojasi ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, vilnietis advokatas Stasys Šedbaras. Nors spalio 26-ąją jis dar varžysis su tauragiškiu socialdemokratu Pranu Petrošiumi antrajame rinkimų ture, realiai tauragiškiai balsuos ne už S.Šedbarą. Laimėjęs antrąjį rinkimų turą, pastarasis politikas „pramuštų“ vietą Seime kitam partiečiui.

Rinkimus pralaimėję kandidatai, į Seimą patekti bandę Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje, šiandien svarsto, kam atiduoti savo balsus ir kurį iš dviejų kandidatų – S.Šedbarą ar P.Petrošių remti spalio 26-ąją. Vieninteliai aiškią nuostatą „Tauragės kurjeriui“ išsakė aštuonerius metus Seime dirbęs socialliberalas V.Karbauskis ir valstiečių liaudininkų atstovė Vitalė Vinickienė.

V.Karbauskis „Tauragės kurjeriui“ pabrėžė, kad jo žodžiai – tik asmeninė pozicija.

– Nieko neraginu balsuoti už vieną ar kitą kandidatą. Aš asmeniškai remsiu Praną Petrošių, nes geriausiai jį pažįstu, žinau, ką jis gali padaryti Tauragės rajono labui, – sakė į Seimą nepatekęs V.Karbauskis.

V.Vinickienė rems S.Šedbaro kandidatūrą:

– Aš už darbo Seime kompetenciją. Manau, kad tokios kompetencijos turi Stasys Šedbaras, ypač jei jis pasirengęs inicijuoti visuomenei būtiną Sveikatos priežiūros įstatymą. Manau, kad šis politikas žino, kas yra teisėkūra. Dėl Prano Petrošiaus tinkamumo būti Seimo nariu abejoju. Vargu ar jis išdrįstų pasakyti, pavyzdžiui, Olekui – „Ką tu darai?“ Manau, kad Petrošius gali sėkmingai dirbti Tauragei Tauragėje, kaip ir yra rinkėjams pasižadėjęs, – sakė V.Vinickienė.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys Sigitas Kancevyčius tikino, kad dar neapsisprendė, už kurį kandidatą balsuos kitą sekmadienį ir už kurį balsuoti ragins savo balsus jam skyrusius rinkėjus.

– Širdis linksta prie vietinio politiko. Gal būdamas Seimo nariu jis dažniau susitiktų su tauragiškiais. Tačiau šį klausimą dar svarstysime partijos lygmeniu, – sakė S.Kancevyčius.

Konkretaus atsakymo, kurią poziciją rems antrajame rinkimų ture, neišgirdome ir iš liberalcentristės Irenos Ričkuvienės.

– Dar neapsisprendžiau. Sunku pasakyti. Abu kandidatai verti būti Seimo nariais. Labiau linkstu prie saviškio, – I.Ričkuvienė patikino, kad pastarasis klausimas taip pat bus svarstomas Liberalų ir centro sąjungos Tauragės skyriaus tarybos susirinkime.

Liberalų sąjūdžio atstovas Linas Stankus buvo lakoniškas:

– Aš balsuosiu už Lietuvos permainas. Rinkėjai supras, ką noriu pasakyti.

„Darbietis“ Virginijus Bartušis asmeninės pozicijos neatskleidė:

– Partijos taryba nusprendė laikytis neutralumo. Už ką balsuoti, paliekame teisę spręsti rinkėjams.

Su „Fronto“ atstovu Valerijumi Gorškovu „Tauragės kurjeriui“ susisiekti nepavyko.

Skaityti komentarus (64) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras