Vienus vaikų namus išlaiko valstybė, kitus - savivaldybės(0)

2008-01-31 07:24

Tauragės rajono savivaldybė bene vienintelė iš šešiasdešimties šalies savivaldybių, ant savo pečių nešanti sunkią materialinę naštą – išlaiko dvi socialines įstaigas:  Lauksargių globos namus ir vaikų globos namus „Šaltinėlis“.

Anot Tauragės rajono mero Roberto Piečios, „Šaltinėlio“ vaikų globos namams iš rajono biudžeto pernai buvo skirta 1 mln. 280 tūkstančių litų, Lauksargių globos namams - apie 600 tūkstančių litų. Šiemet šios išmokos gali išaugti dar dvidešimčia procentų. Tuo tarpu analogiškos kitų šalies savivaldybių įstaigos pavaldžios apskričių viršininkų administracijoms ir gauna finansavimą iš valstybės biudžeto.

- Nesakau, kad tokių įstaigų rajone nereikia, tačiau turi būti lygybė - kodėl vienos savivaldybės vaikų globos namus turi išlaikyti iš savo biudžeto, o kitos - iš valstybės? Lauksargių globos namams ir vaikų globos namams „Šaltinėlis“ skiriamas lėšas galėtume panaudoti gatvių remontui ar kitoms rajono problemoms spręsti, - savo nuomonę išsakė rajono meras R.Piečia.

Meras negalėjo įvardyti priežasties, dėl ko prieš penkiolika metų įkurti Tauragės „Šaltinėlio“ vaikų globos namai pavaldūs savivaldybei. Gal kažkas laiku nepasirūpinęs, kad jie būtų perduoti apskrities pavaldumui. Kadencijos pradžioje R.Piečia apie tai esą kalbėjosi su socialinės apsaugos ir darbo ministre Vilija Blinkevičiūte, tačiau ministrė problemos neįžvelgė. R.Piečios žiniomis, ir buvęs rajono meras Pranas Petrošius dėl to kreipėsi į Vyriausybę ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

Prieš savaitę Vilniuje vykusiame pirmame šių metų Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje, kuriame dalyvavo ir Tauragės meras, šią problemą iškėlė Ignalinos rajono meras. R.Piečia viliasi, kad problema bus gvildenama Savivaldybių asociacijos lygiu.

Pasak vaikų globos namų „Šaltinėlis“ direktorės Reginos Judzinskienės, pagal Vaiko globos (rūpybos) sistemos reorganizavimo strategijos ir jos įgyvendinimo priemonių 2007-2012 metų planą visos vaikų globos įstaigos iki 2010 metų pereis savivaldybių žinion. Direktorė paaiškino, kad iš savivaldybės biudžeto skiriamos lėšos tik darbuotojų mokos fondui. Lėšas vaikų išlaikymui nuo 2007 metų skiria valstybė. Nepriklausomai nuo to, kam pavaldūs vaikų globos namai, darbuotojų atlyginimai nėra nei mažesni, nei didesni, nei tai numatyta įstatymuose.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras