Su klausos aparatu – į bendrojo lavinimo mokyklą(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-01-24 13:44

Sutrikus klausai ar tėvams susilaukus negalinčio girdėti vaiko, žmones ištinka stresas, ne visi žino, kur kreiptis, ką daryti.

Kaip praneša Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyrius, tokie žmonės visų pirma turi kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nuspręs, ką daryti - gydyti ar siųsti konsultuotis pas specialistą - otorinolaringologą (ausų, nosies, gerklės) gydytoją. Jei pacientui būtinas klausos aparatas, gydytojas jį nukreips į audiologijos kabinetą, kur bus parinktas klausos aparatas. Tauragės apskrities gyventojai dažniausiai renkasi Kauno audiologijos kabinetą, kartais važiuoja į Klaipėdą.

Klausos aparatus, kurių kaina - nuo 168 iki 556,5 Lt, centralizuotai perka Valstybinė ligonių kasa arba apmoka jų įsigijimą. Aparatai pristatomi į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio protezavimo kabinetus. Tauragiškiai, gavę gydytojo siuntimą, dažniausiai važiuoja į Vilnių ir Kauną.

Mokosi, dirba

Tėvams ypač sunku, kai klausos sutrikimų našta užgula vaikus. Jiems į pagalbą ateina Tauragės apskrities socialinės pagalbos ir invalidų reabilitacijos centre dvyliktus metus dirbanti surdopedagogė Anita Jusčiūtė, tėvų su negalinčiais girdėti vaikais bendrija „Prasmė". Šiai bendrijai nuo įsikūrimo - 1995-ųjų vadovaujanti Silvija Žukauskienė sako, kad šiuo metu bendrijoje yra 25 klausos negalę turintys vaikai, paaugliai ir jaunuoliai. Daugiausiai jų bendrijoje yra buvę 42. Šiuo metu šeši „Prasmės" nariai mokosi Tauragės bendrojo lavinimo mokyklose, šeši - specialiuose ugdymo centruose kituose miestuose, po vieną - kolegijoje ir Profesinio rengimo centre, keturi dar mokyklos nelanko, septyni dirba, bet aktyviai dalyvauja bendrijos veikloje.

Surasti dar ne visi

Pasak S.Žukauskienės, sveikintina, kad nemažai gabių, atkaklių neįgalių vaikų, turinčių rūpestingus tėvus, laiku sulaukę tinkamos medicinos pagalbos, ugdomi surdopedagogų, sugeba mokytis bendrojo lavinimo mokyklose. Suprantama, jiems didesnį dėmesį turi skirti  mokytojai, kuriems už darbą mokamas papildomas atlyginimas.

Dabar visi negalintys girdėti vaikai nemokamai gali gauti klausos aparatus, nebereikia laukti, jie daug geresnės kokybės negu anksčiau. O turintieji pakankamai pinigų už savo lėšas gali įsigyti skaitmeninius klausos aparatus, kainuojančius maždaug 6000 litų.  Dviem vaikams - mažyliui ir paaugliui - implantuoti labai brangūs ir prieštaringai vertinami kochleariniai klausos aparatai.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras