Prieš pat biudžeto svarstymą - finansininkės akibrokštas(12)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-01-21 09:44

Tauragės rajono savivaldybės administraciją paliko Finansų skyriaus vedėja Regina Žiogienė. Prašymą išeiti iš darbo vyriausioji savivaldybės finansininkė parašė praėjusios savaitės ketvirtadienį, kai aptariant strateginį veiklos planą sulaukė priekaištų. Sulaikyti vyriausiosios finansininkės, berods, niekas ir nemėgino.

Laikė diktatore?

- Tikiuosi, kad dėl Finansų skyriaus vedėjos Reginos Žiogienės pasitraukimo rajono biudžeto projekto rengimas nenukentės. Regina Žiogienė - gera, patyrusi specialistė, tačiau kai kurios jos asmeninės savybės trukdė dirbti su komanda, organizuoti darbą. Labai svarbu ne tik dalykinė pusė, bet ir bendravimas su kolegomis, kitų savivaldybės įstaigų darbuotojais. Tai buvo jos pačios sprendimas, - „Tauragės kurjeriui" sakė rajono meras Robertas Piečia.

Meras tikino suprantąs, kad kai iki biudžeto projekto svarstymo - vos kelios savaitės, likti be Finansų skyriaus vedėjo savivaldybei nepalanku. Tačiau, anot R.Piečios, nepakeičiamų nėra. Likę skyriaus darbuotojai administraciją esą patikino, kad su darbu susidoros, o jei prireiks, pasiliksią padirbėti po darbo valandų, iki biudžeto priėmimo dirbsią savaitgaliais.

Priekaištų dėl dalykinių reikalų dabar jau buvusiai Finansų skyriaus vedėjai R.Žiogienei rajono meras sakė neturįs, tačiau teigė sulaukdavęs skundų dėl šios specialistės diktatoriškumo, bendravimo pakeltu tonu. Mero teigimu, R.Žiogienė nenorėjo susitaikyti su naujais vadovais, nauja politine situacija. Kiekvienas naujas vadovas, anot mero, turi savo vadovavimo metodus, savo reikalavimus.

- Tie kurie dirba, stengiasi, sutaria su kolegomis, yra gerbiami nepriklausomai nuo politinių pažiūrų, - „Tauragės kurjeriui" sakė rajono meras R.Piečia.

„Susipyko dėl baravyko"

Kalbinamas R.Žiogienės prašymą išeiti iš darbo patenkinęs Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Balašaitis prisiminė, kad kadencijos pradžioje savivaldybės administracijos darbuotojams sakęs, jog skyrių vadovai atsakingi už savo skyrių darbą. Esą su visais skyrių vadovais ir specialistais pavyko rasti bendrą kalbą, tačiau Finansų skyriaus vedėja R.Žiogienė nesupratusi, kaip reikia dirbti komandoje.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus, praėjusios savaitės ketvirtadienį savivaldybės administracija, dvi Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistės bei Finansų skyriaus vedėja kalbėjosi apie strateginį veiklos planą. Diskusijos metu kai kurie specialistai R.Žiogienei pažėrę priekaištų dėl to, kad, jų nuomone, Finansų skyrius šiuo klausimu nedirba. Vėliau R.Žiogienė K.Balašaičio pasiteiravusi, gal jai nebedirbti, išeiti? K.Balašaitis tikina nepuolęs įtikinėti, kad vyriausioji savivaldybės finansininkė pasiliktų, o R.Žiogienė tuoj pat parašė prašymą atleisti ją iš darbo.

Kol įvyks konkursas ir bus paskirtas naujas Finansų skyriaus vedėjas, laikinai šias pareigas eis Finansų skyriaus vyriausioji specialistė Irma Jurkšienė.

Ką darė blogai?

Iki šiol gerai vertinta specialistė išėjusi iš darbo sulaukė priekaištų. Administracijos direktoriaus K.Balašaičio „Tauragės kurjeris" pasiteiravo, ar ankščiau yra pasitaikę, kad Finansų skyriaus vedėja R.Žiogienė ko nepadarytų ar padarytų blogai.

- Mano darbo pradžioje išeidama atostogų Regina Žiogienė parengė netinkamą įsakymo projektą dėl jos pačios pavadavimo. Manau, kad žinodama, jog taip negalima pavaduoti, skyriaus vedėją ji vis tiek paskyrė ne karjeros tarnautoją. Rudenį išvažiuodama į savaitę truksiantį seminarą įsakymo dėl pavadavimo išvis neparengė. Šių metų sausį po pokalbio su seniūnais buvo nuspręsta padidinti kai kurių geriausių specialistų - elektrikų, traktorininkų, vairuotojų atlyginimų koeficientą nuo minimumo 6,2 iki 8,8. Už personalą atsakinga specialistė parengė įsakymą, tačiau Regina Žiogienė jo nepasirašė. Iš pradžių ji esą prašė paaiškinti, kuo remiantis turi būti keliami atlyginimai, paaiškinus liepė įrodyti, kad tie specialistai tikrai aukštos kvalifikacijos. Ne vienas mokyklos vadovas man yra sakęs, kad bijo užeiti į kabinetą pas vyriausiąją savivaldybės finansininkę.

- Ar turi pagrindo kalbos, kad suminkštinti finansininkės širdį galėjo tik dovanėlės?

- Aš pats dirbdamas Gaurės seniūnu jai nešdavau dovanėlių. Nuo 2004 metų nebenešiau, tai tapau pačiu blogiausiu seniūnu. Manau, kad tai turėjo įtakos ir mano seniūnijos finansininkams. Atnešdavo vyriausiajai finansininkei kokius nors dokumentus, o ji sakydavo - blogai. Kas blogai, nepasakydavo.

- Netruko pasklisti ir kalbos, kad išeidama iš darbo Finansų skyriaus vedėja iš kompiuterio duomenų bazės ištrynė svarbią informaciją. Ar tai tiesa?

- Nemanau. Aš taip pat girdėjau tokias kalbas ir įspėjau ją dėl atsakomybės, jei taip ryžtųsi padaryti. Įprasta tvarka Reginai Žiogienei išeinant iš darbo buvo sudaryta turto perdavimo ir priėmimo komisija. Jokių nesklandumų perimant turtą ir dokumentus nekilo. Tačiau viena darbuotoja man sakė, kad išeidama iš darbo Regina Žiogienė agitavo kartu išeiti visas skyriaus darbuotojas.

Atsisakė bendrauti

Apie priežastis, privertusias palikti darbą savivaldybės administracijoje, norėjome paklausti ir pačios R.Žiogienės. Prisiskambinti buvusiai savivaldybės administracijos vyriausiajai finansininkei nepavyko. Vėliau ji perskambino į redakciją ir pasakė, kad kaip privatus asmuo su „Tauragės kurjeriu" nekalbės.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras