Vokiečių dovana patuštins rajono biudžetą(14)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2008-09-29 08:18

Vokiečių dovana iš Tauragės biudžeto pareikalavo solidaus priedo iš biudžeto.

Prisimenate, gavome dovanų pinigų laikrodžiui įsigyti – 5000 eurų? Šį gražų gestą, mums visiems švenčiant Tauragės miesto 500 metų jubiliejų, parodė bičiuliai iš Vokietijos Rydštato miesto. Laikrodį jau turime – nors buvo numatyta jį statyti centrinėje miesto aikštėje, jis iš tolo šviečia ant Tauragės Romos katalikų švenčiausiosios trejybės bažnyčios bokšto. Tačiau šį gražuolį susimontuoti turėsime patys – šiam reikalui Tauragės rajono savivaldybės taryba atseikėjo bemaž 40000 litų.   

 

 

Pastarasis klausimas, kurį rajono Taryba vakar svarstė eiliniame posėdyje, sulaukė kandžiausių replikų. Tarybos narys Sigitas Kancevyčius jau po balsavimo kolegoms Tarybos nariams replikavo:

- Jei aš kokiam nors savivaldybės projektui skirčiau 1000 eurų, ar jūs pridėtumėte prie šios dovanos dar 10000?

S.Kancevyčius buvo vienintelis Tarybos narys, pasipriešinęs šiam sprendimo projektui, vadino jį absurdišku. Tarybos narys tikino, jog laikrodžio montavimui skirs 100 eurų asmeninių lėšų, kad savivaldybės biudžetas mažiau nukentėtų. 

Iš savivaldybės biudžeto vakar paskirstyti 201256 Lt laisvų lėšų likučių. Iš šių lėšų Žygaičių gimnazijai teko per 7000 Lt teko šildymo sistemai tvarkyti, Skaudvilės seniūnijai naujų kapinių būtiniems darbams atlikti ir pastatui Kelmės g. 27 nugriauti – per 15000 Lt, Kultūros centrui Sąjūdžio 20-mečio paminėjimo renginiams organizuoti – 7000 Lt, Skaudvilės gimnazijos kiemui asfaltuoti – 44000 Lt, Tauragės miesto gatvėms remontuoti – 106000 Lt, Žygaičių kaimo bendruomenei „Žygava“ – 7000 Lt, Pagramančio bendruomenės centrui „Gramančia“ – beveik 4000 Lt.    

Nustatytas mokesčio dydis už Tauragės miesto seniūnijos salės nuomą. Taryba nusprendė, kad norintiems išsinuomoti seniūnijos salę už vieną valandą teks pakloti 60 litų.

Pritarta sprendimo projektui rengti Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos rekonstrukcijos techninę dokumentaciją. Šios mokyklos mokytojai ir mokiniai laukia nesulaukia renovacijos. Džiugu, kad jau nuo šių mokslo metų Jovarų vaikai mokosi šiltesnėse klasėse – senutėliai mokyklos langai pakeisti plastikiniais.

Taryba atsižvelgė į Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos prašymą skirti lėšų Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčios konservavimo ir restauravimo darbų projektui parengti. Nutarta, kad savivaldybė iš 2009 m. biudžeto prie šių darbų pridės 50 proc. reikalingų lėšų. 2003-aisiais Skaudvilės bažnyčios statinių kompleksas buvo įrašytas į Nekilnojamųjų vertybių registrą, o 2005 m. paskelbtas saugomu viešajam pažinimui ir naudojimui bei viešajai pagarbai. Jei nebus pakeisti 1797 metais statytos bažnyčios sienojai, pastato būklė taps avarinė. Be to, būtina atlikti bažnyčios pastato pamatų ir sienos būklės tyrimus ir parengti avarinės būklės likvidavimo projektą, kurio vertė – 100000 Lt.   

Rugsėjo 27 dieną švenčiamos Lietuvos socialinių darbuotojų dienos proga skirtos vienkartinės 30 proc. atlyginimų dydžio išmokos „Šaltinėlio“ vaikų globos namų vadovei Reginai Judzinskienei, savivaldybės Socialinių paslaugų centro direktorei Nijolei Navickienei ir Lauksargių senelių globos direktoriui Petrui Zėringiui. 

Tarybos nariams susipažinti buvo pateikta informacija dėl prašymo skirti lėšų mokytojams kanceliarinėms ir kitoms vaikų ugdymui reikalingoms prekėms įsigyti. Su tokiu prašymu į Tauragės rajono savivaldybės tarybą rugsėjo 5 dieną kreipėsi Jovarų, „Šaltinio“ pagrindinių, Žalgirių vidurinės mokyklų ir Skaudvilės gimnazijos pedagogai. Mokytojai prašo kiekvienam pedagogui kanceliarinės prekėms ir kitoms vaikų ugdymui reikalingoms prekėms įsigyti skirti po 500 Lt. Spėjama, kad šį pedagogų prašymą išprovokavo Tarybos sprendimas kiekvienam Tarybos nariui kas mėnesį skirti po 800 Lt  kanceliarinėms išlaidoms. Tačiau savivaldybės meras Robertas Piečia, jo pavaduotojas Pranas Petrošius ir savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus mokytojams atsakė, kad kanceliarinėmis prekėmis mokytojus turi aprūpinti mokyklos. Savivaldybės vadovai žada kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl lėšų mokytojų kanceliarinėms reikmėms įtraukimo į 2009 metų biudžetą.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras