Susitikime su politiku – Šviniaus šešėlis(16)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2008-09-22 08:16

Kandidatas į Seimą Stasys Šedbaras kvietė konkurentus rinkėjus agituoti korektiškai.

Pakeliui į spalio 12-ąją, kai rinksime naująjį Lietuvos Respublikos Seimą, kandidatams reikia įveikti susitikimų su visuomene kartelę. Antrasis (pirmoji buvo valstiečių liaudininkų atstovė Vitalė Vinickienė) Tauragės visuomenei prisistatė konservatorius Stasys Šedbaras. Antradienį savivaldybės posėdžių salėje iš Tauragės krašto kilęs penkiasdešimtmetis vilnietis advokatas vietos gyventojams demonstravo iškalbą ir žinias apie skaudžiausias provincijos problemas.

 

 

Per 50 į susitikimą su S.Šedbaru atėjusių daugiausiai pagyvenusių žmonių atidžiai klausėsi kandidato, kai kurias jo frazes palydėdami plojimais. Prie salės durų kiekvienas galėjo pasiimti po keturias specialiai rinkimų agitacijai konservatorių išleistas korteles. Ant juodos kortelių pusės išvardytos šiandienos negerovės, ant baltosios – šios partijos rinkiminiai pažadai. Suprask – taip gerai bus, jei savo balsą atiduosi Tėvynės sąjungai - krikščionims demokratams. Štai kortelėje su užrašu „Šeima“ juodojoje pusėje „Kaip yra dabar“ rašoma: „Lietuvoje įsigali šeimos krizė, 30 proc. vaikų gimsta ir auga ne šeimoje, susidarė ištisa „emigracijos našlaičių karta“, tapome mirštanti tauta“ ir t.t. Kitoje – baltojoje pusėje: „Tėvus, kurie vaikus išaugino iki pilnametystės gyvendami santuokoje, tais metais, kai vaikui sukanka 18 metų, išleisime į mokestines atostogas, metams atleisime nuo pajamų mokesčio mokėjimo, šeimai, kuri ikimokyklinio vaiko priežiūrai samdo auklę, bus nustatytos mokestinės lengvatos, mamos darbas namuose auginant du ir daugiau vaikų bus prilygintas samdomam darbui“ ir t.t. Panašiai skelbiama ir apie švietimo, kovos su korupcija, energetikos sritis. Gal todėl S.Šedbaras tiesioginiais pažadais, kalbėdamas tauragiškiams, ir nebesišvaistė – viskas surašyta ant juodo ir ant balto.

– Esu kaimo vaikas ir labai tuo didžiuojuosi. Iš kaimo kilęs žmogus žino, kaip mėžti mėšlą. Šitas kraštas man labai artimas, – taip tauragiškiams prisistatė S.Šedbaras.

Su publika politikas bandė šmaikštauti – apie darbą Seime kalbėjo kaip apie sunkų ir bjaurų, Lietuvos Respublikos Prezidentą Valdą Adamkų pavadino „pavargusiu seneliu“, o Tauragės rajono policijos komisariato viršininką Remigijų Rudminą – tiesiog Rudminu. Keliskart nuskambėjo ir Šviniaus pravardė.

– Kas nuvertė Raimondą Matemaitį? Atvažiavo Švinius ir pakeitė valdžią. Tai yra faktas. Kurie nuvertė Matemaitį, tie ir bus valdomi tų jėgų toliau, – tokiais žodžiais S.Šedbaras apibūdino Tauragės rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos griūtį, tačiau konkrečių su ja susijusių pavardžių neįvardijo, esą nenorįs „taškytis kaltinimais“.

Iki spalio 12-osios, rinkimų dienos, S.Šedbaras ragino tauragiškius gerai apgalvoti, kas, pasak jo, „biznį darė, kas banditus gaudė, o kas šoko ir dainavo“.

– Nebalsuokim už tuos, kurie yra parsidavę. Kas parsidavę, tie ir dirbs už pinigus. Aš už šratinuką ir saldainį, už ledų porciją neparsiduodu, – kalbėjo kandidatas į Seimą. Šiuos jo žodžius palydėjo plojimai.

Trečiadienio rytą S.Šedbaro iniciatyva Tauragės rajono savivaldybėje buvo pasirašytas korektiškumo susitarimas. Ant S.Šedbaro parengtos rinkiminės kovos korektiškumo sutarties, be paties S.Šedbaro, pasirašė penki kandidatai į Seimą – Virginijus Bartušis, Vaclovas Karbauskis, Pranas Petrošius, Irena Ričkuvienė ir Linas Stankus. Likusieji keturi pasirašyti susitarimo neatvyko. Šiuo susitarimu kandidatai įsipareigojo gerbti vieni kitus, savo tinkamumą atstovauti tauragiškiams įrodinėti kultūringai, nesiekdami didinti savo populiarumo žeminant vieni kitus ar visai niekuo dėtus žmones, laikytis korektiškumo vieni kitų atžvilgiu, be jokio pagrindo ar įrodymų nekaltinti konkurentų tokiais dalykais, kurie nedaro garbės patiems kandidatams.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras