Šauktinių atsisakymo tvarka dar neaiški(0)

2008-09-28 10:05

Rugsėjo 15 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo. Kokia tvarka ir kaip viskas vyks toliau, kol kas nežino ir šauktinių registraciją vykdantys savivaldybių karo prievolės specialistai.

Kęstutis Vaičaitis, Tauragės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas karo prievolei, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad kol kas nėra numatyta, kokia tvarka bus sustabdytas jaunuolių šaukimas į kariuomenę. Šio mėnesio pabaigoje suplanuotas pasitarimas Klaipėdos karo prievolės centre, kur bus supažindinta su šia naujove.

– Po šio pasitarimo situacija bus aiškesnė ir galėsiu pateikti daugiau informacijos, – „Tauragės kurjeriui“ sakė K.Vaičaitis.

Karo prievolės administravimo tarnyba ir toliau administruos visus šaukiamojo amžiaus jaunuolius, tačiau nevykdys jų medicininės apžiūros ir šaukimo. Ji taip pat vykdys pritraukimo į profesinę karo tarnybą funkciją.

Ministro įsakymu taip pat nustatoma, kad dabar privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai tarnaus iki 2009 m. liepos 1 d., o vėliau bus paleisti. K.Vaičaitis pastebėjo, kad ministro įsakymas – laikinas, jis gali būti bet kada atšauktas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras