Mobiliojo ryšio antena išgąsdino Molupio kaimo gyventojus(7)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-09-24 10:55

„Tele2“ mobiliojo ryšio antena Molupio kaime dar neveikia, tačiau gyventojai jos poveikio baiminasi

Mobiliojo ryšio bazinės stotys, įrengtos netoli gyvenamųjų namų ar visuomeninės paskirties pastatų, gyventojams kelia baimę dėl antenų skleidžiamos spinduliuotės poveikio sveikatai. Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinęs vyras piktinosi dėl Molupio kaime pastatytos mobiliojo ryšio antenos, esą dėl šios antenos pastatymo kaimo gyventojų nuomonės niekas neklausė. Kaip išsiaiškinome, mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ jau yra gavusi Nuolatinės statybos komisijos leidimą, tačiau dėl Higienos paso į Visuomenės sveikatos centrą kol kas nesikreipė.

 

 

Pasak Tauragės visuomenės sveikatos centro vyriausiosios viešųjų ryšių specialistės Daivos Genienės, judriojo radijo ryšio bazinių stočių projektavimo ir įrengimo saugos sveikatai reikalavimai numato, kad visi fiziniai ir juridiniai asmenys, naudojantys judriojo radijo ryšio bazines stotis, šiai veiklai privalo turėti leidimą – Higienos pasą.

Kol kas bendrovės atstovai į savivaldybę neatvyko pasiimti ir Nuolatinės statybos komisijos leidimo. Pasak Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Modesto Rudžio, Nuolatinės statybos komisijos dokumentuose pasirašė Nuolatinės statybos komisijos pirmininkė, laikinai einanti Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos pareigas, vyriausioji architektė Šarūnė Beitaitė, Kaimo reikalų skyriaus, UAB „VST“, Visuomenės sveikatos centro, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės regiono agentūros atstovai.

Penktadienį „Tauragės kurjerio“ korespondentė lankėsi Molupio kaime ir užsuko pas žmones, kurių žemės sklype pastatyta kitus kaimiečius išgąsdinusi mobiliojo ryšio antena.

– Antena priklauso „Tele2“ mobiliojo ryšio bendrovei, tačiau kol kas nėra pajungta. Mūsų namas yra arčiausiai tos antenos, maždaug už 100 metrų, o kiti namai yra daug toliau. Jei jau mes nebijome, tai ko kitiems bijoti? Visur tų antenų pristatyta. Viskas šiais laikais kenkia, iš kur gali žinoti, nuo ko susirgsi? Tiek mums beliko gyventi. Aplink irgi vieni senukai. Sutikimą dėl antenos pastatymo pasirašė ir dar du mūsų žemės kaimynai. Sutartis sudaryta dešimčiai metų, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Liena Marcinkienė.

Vėliau šeimininkai korespondentei prasitarė, kad leisdami savo žemėje pastatyti anteną dar nebuvo matę televizijos laidų apie Lietuvos kaimą, kuriame, kaip spėjama, dėl mobiliojo ryšio antenų neigiamo poveikio žmonės vienas po kito susirgo vėžiu. Esą, jei būtų matę tą laidą anksčiau, Marcinkai gal ir nebūtų leidę prie savo namų statyti mobiliojo ryšio antenos. Dabar nutraukti sutarties su mobiliojo ryšio bendrove esą net negalėtų, nes tektų nemažai sumokėti už įrenginių išmontavimą.

Žemės sklype, kuriame pastatyta mobiliojo ryšio antena, Marcinkai daržovių neaugina. Žemę išnuomoję gyvuliams ganyti. Už tai, kad leido pastatyti anteną, mobiliojo ryšio bendrovė Marcinkams įsipareigojo mokėti nuomos mokestį, dovanojo mobiliojo ryšio telefoną, o kiekvieną mėnesį nemokamai jie gali kalbėti už 50 litų. Tačiau pensininkai sakė, kad mobiliuoju telefonu naudojasi nedažnai. Ir kai pas juos lankiausi, mobilusis buvo išjungtas. 

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras