„Tauragės butų ūkis“ kainas nustato „iš akies“(2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-11-24 07:43

Daugiabučių eksploatacija – opus reikalas, nes namai ir jų įranga pasenusi, dažnai genda. Gyventojai skaičiuoja kiekvieną litą, o namus eksploatuojančios organizacijos ne visuomet paiso jų teisėtų norų.

Turėjo mokėti ir už kaimynus 

„Pasikviečiau santechniką, kad vonioje sutaisytų karšto vandens čiaupą. Norint tai padaryti, reikėjo bute nutraukti karšto vandens tiekimą. Tačiau skaitikliai buvo seni, sunkiai sukiojosi, bijojome, kad gali nulūžti. Teko „Tauragės butų ūkio“ prašyti, kad trumpam būtų nutrauktas vandens tiekimas. Meistras atsakė, kad prašymas bus patenkintas tik tuomet, jei kviesime šios įstaigos santechniką ir jei name atsiras daugiau norinčiųjų keisti ventilius. Norinčiųjų atsirado dar dviejuose butuose. Atvykę du santechnikai mūsų bute per dešimt minučių pakeitė du ventilius, paprašė 60 litų. Paprašiau kvito, bet jie pasakė, kad kvito neturi.

Tada paskambinau meistrui ir paklausiau, kiek kainuoja dviejų ventilių pakeitimas. Atsakė, kad 30 litų. Paklausus, kodėl iš manęs paėmė 60 litų, paaiškino, kad 25 litai – už vandens tiekimo nutraukimą. O kvito pasiimti galiu ateiti į dirbtuves. Nuėjau. Davė kvitą, grąžino 5 litus, bet įkainių nerodė. Kai paklausiau, kodėl man vienai teko mokėti už vandens tiekimo nutraukimą, nors to pageidavo dar dviejų butų gyventojai, paaiškino, kad aš kviečiau, todėl viena už tai ir turiu mokėti.

Verta paminėti, kad 9-ajame bute pakeitė tik vieną ventilių, bet vis tiek paėmė 30 litų, kvito taip pat nedavė“, – „Tauragės kurjeriui” rašo Ateities tako 16-ojo namo gyventoja Adelė ir klausia, kodėl santechnikai neišrašo kvitų, kodėl gyventojams nerodomi įkainiai, jų nesilaikoma.

Įkainiai didės

Paprašius UAB „Tauragės butų ūkis“ administracijos išsiaiškinti Ateities tako 16 namo gyventojos skundą, po pokalbio su darbuotojais direktoriaus pavaduotoja gamybai Nijolė Talvienė teigė, kad santechnikai neprivalo atsinešti kvitų, nes iš anksto nėra žinoma, kokius darbus reikės atlikti, kiek jie kainuos. Pasak N.Talvienės, gyventojai kvitus gali pasiimti mechaninėse dirbtuvėse, o iš vienos gyventojos mokestis už vandens tiekimo nutraukimą buvęs paimtas todėl, kad kiti to pageidavusieji žmonės gyvena kitose namo laiptinėse. Įkainiai neskelbiami todėl, nes jų esą labai daug. N.Talvienė nurodė, kad vieno ventilio pakeitimas kainuoja 15 litų, vandens tiekimo nutraukimas – 25 litai. Esą gyventojai turėtų būti patenkinti, nes iš jų neprašoma pinigų už išleistą vandenį. Be to, įkainiai, N.Talvienės teigimu, patvirtinti prieš dvejus metus ir yra maži, todėl juos numatoma didinti.

– Ateityje iškilus panašioms problemoms gyventojai turės ateiti į mechanines dirbtuves rašyti prašymo. Čia jie ir už paslaugas galės susimokėti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė N.Talvienė.

Tačiau „Tauragės butų ūkio“ direktoriaus pavaduotoja buvo priversta sutikti, kad gyventojai turi teisę žinoti įkainius.

Užuot grąžinę pinigus pagąsdino didesne kaina

Pakalbinau ir Ateities tako 16 namo 9-ojo buto gyventoją Genovaitę, kaip jai tą kartą sekėsi su „Tauragės buto ūkio“ darbuotojais. Moteris pasakojo, kad „Tauragės butų ūkio“ santechnikai už vieno ventilio pakeitimą paėmė 30 litų. Iš kaimynės Adelės sužinojusi, kad kaina turėjo būti perpus mažesnė, nuėjo aiškintis į „Tauragės butų ūkio“ mechanines dirbtuves.

– Ten man 15 litų negrąžino, pagąsdino, kad turiu mokėti dar dešimt litų – už vandens išleidimą. Namo grįžau nieko nepešusi ir susierzinusi, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Genovaitė.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras