Tarybos tribūna – kritikai paneigti(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-11-18 13:00

„Tauragės šilumos tinklų“ direktorius Donatas Simaitis atskleidė, kad dėl katilinės kūrenimo kaulų miltais bus atlikta studija.

Pagal tradiciją Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdžiai būdavo rengiami kartą per mėnesį, jie vykdavo trečiadieniais, prasidėdavo dešimtą valandą. Pastarosios kadencijos Taryboje susiklostė tvarka posėdžius rengti ketvirtadieniais tuo pačiu laiku – 10 valandą. Tačiau ketvirtadienį posėdis pradėtas 14 valandą.

 

 

Taupymo režimas – ne visiems 

Pastarasis Tarybos posėdis prasidėjo viešu kreipimusi dėl taupymo – Darius Bredelis perskaitė opozicijoje esančių Tėvynės sąjungos frakcijos atstovų pareiškimą, kad taupant rajono biudžeto lėšas 2009 metais savivaldybės politinio pasitikėjimo valdininkams nebūtų mokami priedai ir būtų atsisakyta vieno politinio pasitikėjimo etato – mero padėjėjo. Į pareiškimą nereaguota.

Kai buvo pristatytas sprendimo projektas, kad Kultūros centro vedėjui Petrui Jokubauskui už Sąjūdžio 20 metų minėjimo renginių organizavimą būtų skirta vienkartinė piniginė 100 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio išmoka iš Kultūros centro biudžeto darbo užmokesčio lėšų, už jos skyrimą balsuota vieningai, nors Kultūros centro veikla ne kartą kritikuota, eiliniai darbuotojai yra protestavę dėl mažų atlyginimų.

Tarybos nariai patenkino AB „Tauragės maistas“ prašymą, kad įmonė būtų atleista nuo 5021,25 Lt delspinigių mokėjimo už 2004–2008 metais laiku nesumokėtą žemės mokestį. Patenkintas ir UAB „Tauragės keramika“ prašymas 48171,34 Lt žemės nuomos mokesčio leisti mokėti dalimis iki 2009 metų balandžio 1 dienos.

Pristatyti du prašymai skirti lėšų. Tauragės rajono medžiotojų ir žvejų draugija prašo skirti 2500 Lt, nes trūksta lėšų žuvų ištekliams Balskų tvenkinyje tirti. 400000 Lt savivaldybės, kaip dalininko, paprašė VšĮ „Tauragės futbolas“, kad prisikėlęs „Tauras“ galėtų toliau džiuginti pergalėmis, įgyvendintų užsibrėžtus tikslus.

Nesibaigianti istorija apie kaulų miltų deginimą

Nors UAB „Tauragės šilumos tinklai“ šilumos ūkio modernizavimo investicinį planą galėjo pristatyti ir savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, be to, niekas neprieštaravo, kad kitąmet bendrovė, pasinaudojusi ES parama, investuotų 4500000 Lt: būtų suprojektuota ir įrengta mobili katilinė, renovuota šiluminės trasos atkarpa, į tribūną įsiprašė ir šios bendrovės direktorius Donatas Simaitis. Tačiau bendrovės vadovas kalbėjo apie ką kita:

– Būdamas visiškai sveiko proto, pareiškiu, kad nebuvo sutarties, nė kalbos, kad katilinėje deginsime kaulų miltus. Rietave yra susikaupę daug kaulų miltų, mes tik diskutavome apie tokią galimybę. Kol nebus padaryta studija, nieko nedarysime.

Paminėjęs, kad šilumininkai dirbo gerai, daug investavo, D.Simaitis tikino, kad kritika „Tauragės kurjeryje“ – politinis užsakymas. Iš salės nuskambėjo patarimas „nekreipti dėmesio į rašliavą“.

Tačiau viską į vietas sudėliojo meras Robertas Piečia. Pirmiausiai jis visam Tauragės šilumininkų kolektyvui padėkojo už gerą darbą, pasiekimus taupant gyventojų ir įstaigų pinigus, išleidžiamus centralizuotai tiekiamai šilumai. Meras priminė, kad istorija apie ketinimą Tauragėje katilinę kūrenti kaulų miltais nebuvo iš piršto laužta – galimi šilumininkų verslo partneriai jau varstė aplinkosaugininkų kabinetų duris, kad gautų reikalingus leidimus.

– Ketinimas katilinę kūrenti kaulų miltais – visuomenei labai jautrus klausimas. Žmonės baiminasi, nes apie tai nieko nežino. Baltijos šalyse jais kūrenama tik vieno miestelio katilinė. Tariamasi slapta, apie planus nebuvo informuota savivaldybė, nors „Tauragės šilumos tinklai“ – savivaldybės įmonė, – sakė R.Piečia.

Patvirtinti bendrieji planai

Seniai stovintis tuščias buvęs moksleivių bendrabutis Pagramantyje buvo įrašytas į privatizuojamų objektų sąrašą. Pastarajame Tarybos posėdyje nuspręsta jį iš šio sąrašo išbraukti – ketinama 1038,88 kvadratinio metro ploto buvusio bendrabučio ir valgyklos patalpas perduoti Pagramančio bendruomenei.

Didžiąją dalį buvusio vaikų lopšelio-darželio „Rūtelė“ patalpų, kurios taip pat ilgokai stovėjo tuščios, nuspręsta perduoti savivaldybės biudžetinei įstaigai Socialinių paslaugų centras. Ten su ES pagalba ketinama įkurti Psichikos dienos centrą.

Pastarasis rajono Tarybos posėdis istorinis – pagaliau, pavėlavus daugiau kaip dešimt mėnesių (vėlavo ir kiti miestai bei rajonai, nes užtruko bendrųjų planų derinimas su įvairiomis institucijomis), patvirtinti miesto ir rajono bendrieji planai. Apie šiuos planus Taryboje daug kartų diskutuota, šį kartą paminėtas svarbus faktas, kad apvažiavimas apie miestą galės būti statomas iš bet kurios pusės – pietinės ar šiaurinės.

Prieš tvirtinant bendruosius planus pamaloninta UAB „Iksfera“ – Dariaus ir Girėno gatvėje jai papildomai priskirta 0,17 ha laisvos valstybės žemės. Kad būtų patenkintas bendrovės prašymas, atsisakyta privažiuojamosios gatvės dalies prie sklypo Dariaus ir Girėno g. 134. Tarybos nariai Antanas Stankus ir Tomas Alijošius klausė: o kaip bus su kita valstybės žeme prie šios gatvės, ar yra kokia nors vizija? Meras atsakė, kad tokią viziją turėtų turėti rajono architektas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras