Donalda Meiželytė: „Kažkodėl visi galvoja, kad Seimo narys turi būti labai protingas“(17)

Vilija UŽMIŠKIENĖ | info@kurjeris.lt

2008-11-18 13:31

Pasak parlamentarės Donaldos Meiželytės, ekonominė šalies krizė - „vargo vakarienė“.

Ką tik „iškepta“ Seimo narė, iš Tauragės kilusi Donalda Meiželytė sako nesitikėjusi tapti tautos išrinktąja. Tautos prisikėlimo partijos sąraše ji buvo 40-oji, bet rinkėjai jos kartelę pakėlė iki 9-osios vietos. Ne vienas šią moterį buvo įpratęs matyti žurnalų, laikraščių nuotraukose, televizijos ekranuose dainuojančią dažnutes. Šį kartą pažvelkime į D.Meiželytę kaip į politikę.

D.Meiželytė gimė 1975 m. Šilutėje, nuo septynerių apsigyveno Tauragėje, lankė tuometinę Tauragės antrąją vidurinę mokyklą, kurią baigė aukso medaliu. Politikė pasakojo, kad mokykloje buvo aktyvi visuomenininkė, du kartus dalyvavo respublikinio filologų konkurso finaliniame ture ir tapo laureate. Septynerius metus D.Meiželytė mokėsi Tauragės muzikos mokykloje fortepijono specialybės, vaidino liaudies teatre. Baigusi vidurinę, įstojo į Vilniaus universitetą, kur įgijo žurnalistės profesiją.

Donalda sako, kad iki tapdama Seimo nare dirbo rimtai, tik esą niekam apie tai „neskambino“:

– Gaudama minimalią algą dirbau Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, ne kartą dalyvavau įvairiose visuomeninėse, labdaringose akcijose. Įvaizdis, kurį sukuria televizija, velkasi kaip šleifas metų metais, nuo jo nepabėgsi. Ir tik tie, kurie mane pažįsta artimiau, žino, kokia esu iš tikrųjų, - D.Meiželytės nuomone, žiniasklaida neretai daro įtaką ir politikams. – Yra sakoma, kad banką, kaip ir musę, galima užmušti laikraščiu. Kaip diplomuota žurnalistė tai puikiai žinau. Galima priskaldyti malkų vežimą iš dantų krapštuko, mėtytis abstrakčiomis frazėmis. Norint galima bet kurį žmogų „sudirbti“.

Patekimas į Seimą – viešumo rezultatas

Pašnekovė neslėpė, kad motyvacijos patekti į Seimą ji neturėjo, todėl ir sąraše buvo arčiau pabaigos.

– Kadangi esu tris kartus parodyta per televizorių ir žmonės dar atsimena mano dainuotas dažnutes „Dviračio žyniose“, tai ir reitingavo mane padoriai. Jausmas buvo dviprasmiškas. Viena vertus, džiaugiausi, kad žmonės manimi pasitiki, kita vertus, susimąsčiau, kiek sunkaus ir atsakingo darbo laukia. Lengva šoko būsena mane aplankė, bet neilgam, – sakė naujoji Seimo narė.

Paklausta, ką pasakytų skeptikams, kritikuojantiems politikos naujokų - Tautos prisikėlimo partiją, D.Meiželytė sakė, kad į partiją galima žiūrėti skeptiškai, įtariai - tai esą normalu. Šis politinis judėjimas, pasak D.Meiželytės, įkurtas todėl, kad nusibodo gyventi taip, kai valdžia daro ką nori, piešia visiems šviesų gyvenimą, o iš tikrųjų viskas ritasi nuokalnėn.

D.Meiželytės tėvai buvo skeptiškai nusiteikę dėl dukters sprendimo dalyvauti rinkimuose. Mama esą net grūmojo ir sakė: „Vaikeli, kur tu lendi?“ Tačiau paskelbus reitingavimo rezultatus, tėvams nebebuvę ką ir besakyti. Donalda patikino, kad jei prireiks, visuomet klaus tėvų patarimo.

„Valinskas gal ir neims algos“

Naujoji Seimo narė kol kas nežino, kokių pareigų ir kokių pirmųjų darbų imsis Seime. Pasak Donaldos, dar svarstoma, kokiame komitete kurie išrinktieji bus naudingesni. Apie šalies ekonominę krizę pašnekovė nebuvo nusiteikusi kalbėti.

– Vargo vakarienė, žodis „krizė“ tapo kasdieniniu leksikos topu, - nuomonę apie prognozuojamą šalies sunkmetį išsakė D.Meiželytė. 

D.Meiželytė yra skolinga vienam šalies bankui. Paklausta, ar nesibaimina, kad ne tik ji, bet ir kiti Lietuvos piliečiai neįveiks paskolos naštos, pašnekovė atsakė:

– Apie tai, kad galiu nepanešti paskolos naštos, galvoju kasdien ir tai atsiliepia sveikatai. Dėl to visi vaikštome irzlūs ir nepatenkinti, nes nesame ir dėl savo, ir dėl vaikų ateities tikri.

Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas Arūnas Valinskas viešai yra teigęs, kad vienas jų partijos tikslų bus siekti, kad seimūnų atlyginimai neviršytų vidutinės eilinio piliečio pensijos. Paklausta, ką apie tai  mano, D.Meiželytė atsakė, kad A.Valinskas gal algos ir visai neims. Tačiau, jos nuomone, parlamentarų algos nėra itin didelės.

Seimas – tarpininkas

Paklausta, ar jau pakeitė įvaizdį – tapo kostiumuota parlamentare, D.Meiželytė atsakė:

– Kažkodėl visi galvoja, kad Seimo narys turi būti rūškanas, labai protingas, tarptautiniais žodžiais besipuikuojantis nomenklatūrininkas, visiškai atitrūkęs nuo tautos. Pamiršta tai, kad Seimas – tai tarpininkas tarp žmonių ir vykdomosios valdžios. Juk mus ir rinko todėl, kad mes esame bendraujantys, paprasti, nesusireikšminę, kad mums galima išsakyti viską, kas susikaupę negero.

Rinkimų agitacijos metu pašnekovė nė karto nepasirodė tauragiškiams. Tokią taktiką ji aiškina paprastai - Donalda mano, kad nepadoru agitacijos metu pilti paplavas ant konkurentų ar vaikščioti gatvėmis ir dalyti skrajutes. Moteris įsitikinusi, kad tauragiškiai ją puikiai pažįsta, todėl čia ir nevažiavo, o agitacijos metu važinėjo po Lietuvą su kitais partijos kandidatais, kurie šaliai kiek mažiau pažįstami.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras