Savivaldybės biudžeto skylė didėja(8)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-12-15 13:28

Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė nerimauja, kad skylė biudžete sparčiai didėja. J.Strikaitienės foto

Antradienį „Tauragės kurjerio" pakalbinta rajono savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė nerimavo, kad Finansų ministerija vėluoja atsiskaityti už „moksleivio krepšelio" lėšas, todėl vėluojama išmokėti atlyginimus švietimo ir ugdymo įstaigų darbuotojams. Vakar ji pranešė, kad „moksleivio krepšelio" lėšos į savivaldybės sąskaitą jau pervestos, atlyginimai švietimo ir ugdymo darbuotojams būsią išmokėti vėluojant maždaug savaitę, tačiau rūpestį kelia nevykdomas savivaldybės biudžeto pajamų planas: atsilikimas - 4,7 milijono litų.

Atlyginimai mokytojams vėlavo savaitę

I.Jurkšienė sakė, kad iki šiol švietimo ir ugdymo įstaigų darbuotojų atlyginimams mokėti reikalingus pinigus (per mėnesį reikia maždaug 2,4 milijono litų) Finansų ministerija pervesdavo pirmosiomis mėnesio dienomis. Esą per jos darbo laiką Finansų skyriuje (dirba septyniolika metų, skyriui vadovauja pirmus metus) sunkumų su pinigais švietimo ir ugdymo darbuotojų atlyginimams buvo kilę tik per 1997 metų krizę. Tuomet dėl gerokai vėluojančių atlyginimų mokytojai būriavosi savivaldybės koridoriuose.

- Šį kartą atlyginimų išmokėjimas vėlavo nedaug - maždaug savaitę, jų turėję palūkėti darbuotojai nerimo neparodė, - sakė I.Jurkšienė.

Pasak I.Jurkšienės, didesnį rūpestį kelia tai, kad nevykdomas rajono biudžeto pajamų planas (šių metų rajono biudžetas - 104,7 milijono litų, iš šios sumos 8,5 milijono litų reikėjo grąžinti Finansų ministerijai ir dar pernykštę negrąžintą skolą - 690 tūkstančių litų). Atsilikimas ženklus, gruodžio 1 dienos duomenimis, - 4,7 milijono litų. Tai lėšos, negautos iš Finansų ministerijos, ir rajone nesurinkti mokesčiai. Rūpestį kelia, kad atsilikimas sparčiai didėja: lapkričio 1 dieną buvo 2,9 milijono litų, per mėnesį padidėjo 1,8 milijono litų.

Bankai skolina nenoriai

Paklausta apie paskolas Finansų skyriaus vedėja „Tauragės kurjeriui" sakė, kad iki gruodžio 1 dienos savivaldybė bankams buvo skolinga 12,1 milijono litų, daugiausiai, per 6 milijonus litų, - bankui „Swedbank", per 5 milijonus litų - „DnB Nord" bankui, per pusę milijono - Šiaulių bankui. Visas paskolas reikia grąžinti iki 2014 metų. Šiemet savivaldybė bankams turi sumokėti 750 tūkstančių litų palūkanų.

Nors Tauragės rajono savivaldybės limitas skolintis dar neišnaudotas (skola gali siekti 17,3 milijono litų), tačiau bankai, anksčiau savivaldybes laikę labai gerais klientais, pastaruoju metu pinigų skolinti neskuba. Tauragės rajono savivaldybė, norėdama gauti 1,9 milijono litų paskolą, konkursą turėjo skelbti du kartus - lapkritį ir gruodį. Paskolą gavo iš „DnB Nord" banko. Pinigai buvo reikalingi Jovarų pagrindinės mokyklos langams keisti, skverui prie Stoties gatvės rekonstruoti, Tauragės gatvių ir teritorijų apšvietimo tinklams įrengti ir modernizuoti.

„DnB Nord" banko Tauragės klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Rimantas Parnarauskas, paklaustas, kaip vertina tokį klientą, kaip savivaldybė, atsakė:

- Tai labai geras, patikimas partneris, su kuriuo mano atstovaujamas bankas bendradarbiauja daugelį metų. Niekada dėl to neturėjome jokių problemų, esu įsitikinęs, kad ir ateityje neturėsime. Esame pasiryžę ir toliau skolinti Tauragės rajono savivaldybei.

Dar neklampina didelės skolos

Į klausimą, ar savivaldybė, kurios biudžete didėja skylė dėl negautų pinigų iš Finansų ministerijos ir Mokesčių inspekcijos, sugeba laiku atsiskaityti už suteiktas paslaugas ir pirktas prekes, Finansų skyriaus vedėja I.Jurkšienė atsakė:

- Už suteiktas paslaugas ir įsigytas prekes atsiskaitome ketvirčiais pagal pateiktas paraiškas. Spalio 1-ąją mokėtinų sumų buvo susikaupę už 994 tūkstančius litų, bet per mėnesį viską sumokėjome. Tačiau iki metų galo dėl atsiskaitymo gali kilti problemų, nes biudžetinėms įstaigoms daugiau lėšų reikės mokėti už patalpų šildymą, kuris Tauragėje pabrango penktadaliu.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras