Nedarbo išmokoms per mėnesį – 144 tūkstančiai litų(0)

2008-12-12 08:17

Lapkritį Tauragės darbo biržoje užsiregistravo 427 žmonės, ieškantys darbo, o gruodžio 1 dieną Pagėgiuose ir Tauragėje užregistruotas rekordinis Darbo biržos klientų skaičius - 60 žmonių.

Kaip „Tauragės kurjerį" informavo Tauragės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Janina Tomkevičienė, lapkritį darbdavio iniciatyva iš AB „Tauragės keramika" atleista 10 žmonių, po vieną darbuotoją atleista iš Tauragės apskrities centrinio pašto ir UAB „Remena". Dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių lapkritį iš UAB „Linasta" buvo atleisti du žmonės, šalių susitarimu po vieną darbuotoją atleido AB Vilkyškių pieninė, UAB „BITĖ Lietuva", UAB „CORPUS A", UAB „Meliovesta", po du - UAB „Dangija", AB „Telga", Pagėgių savivaldybės Stoniškių mokykla, tris - UAB „KRISTENSEN & KRISTENSEN".

Gruodžio 1-5 dienomis dėl nesumokėto atlyginimo Darbo biržoje registravosi 11 žmonių, atleistų iš UAB „Baltoji snaigė". Pasak Tauragės darbo biržos direktoriaus pavaduotojos J.Tomkevičienės, šiems asmenims darbdavys išduotoje pažymoje nenurodo išeitinės kompensacijos, nors tokią privalo išmokėti.

Devyni darbuotojai šalių susitarimu gruodį atleisti iš UAB „Trelleborg Engineered System Lithuania", o tai, pasak J.Tomkevičienės, leidžia manyti, kad padėtis įmonėje nėra gera.

J.Tomkevičienė pabrėžė, kad blogėjant situacijai, darbdaviai, norėdami būti geri, dažnai atleidimo iš darbo pažymoje įrašo atleidimo straipsnius, pagal kuriuos asmuo, užsiregistravęs Darbo biržoje, turi teisę į nedarbo išmoką nepriklausomai nuo įgyto stažo, tačiau pagal šiuos straipsnius asmeniui priklauso išmokėti ir išeitinę kompensaciją pagal įmonėje išdirbtą laiką.

Lapkritį paskirtos 122 nedarbo socialinio draudimo išmokos. Iš viso gaunančių nedarbo išmokas lapkritį buvo 341.

Vidutinė nedarbo socialinio draudimo išmoka lapkritį buvo 617 Lt, maksimalią pašalpą - 1041,6 Lt gavo 26 bedarbiai, minimali pašalpa - 350 Lt nebuvo išmokėta nė vienam asmeniui.

Nedarbo socialinio draudimo išmokos skaičiuojamos ir išmokamos kiekvieną mėnesį nuo 10 iki 20 dienos. Lapkritį už spalio mėnesį atsiskaityta visiškai, iš viso sumokėta apie 144 tūkstančius litų. Gruodžio 4 dieną, pasak J.Tomkevičienės, jau gautos lėšos atsiskaityti už lapkritį, todėl problemų su išmokomis Tauragės darbo birža neturi.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras