Kalėdinė „dovanėlė“ – padidintas mokestis už atliekų surinkimą(100)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-12-24 14:00

Pagal seną tradiciją ketvirtadienį, prieš pradedant Tauragės rajono tarybos posėdį, keletas minučių buvo skirtos pagerbti svečiui ir pasveikinti neseniai gimtadienius atšventusius Tarybos narius.

Tarybos narys Klemensas Paulius susirinkusiesiems pristatė buvusį savo kolegą, Melioracijos statybos valdybos įkūrėją ir buvusį ilgametį vyriausiąjį inžinierių Petrą Karkauską, švenčiantį devyniasdešimtmetį. Solidaus gimtadienio proga jį pasveikino meras Robertas Piečia, vicemeras Pranas Petrošius. Garbaus amžiaus sulaukęs tauragiškis prisiminė tolimą praeitį, padėkojo, kad jo nepamiršo.

Gimtadienių progomis pasveikinti Juozas Kniukšta, Tomas Alijošius ir Gediminas Maškauskas.

Buvo parengta ir „dovanėlė“ rajono gyventojams – Taryba turėjo pritarti sprendimui „Dėl atliekų išvežimo ir tvarkymo tarifo patvirtinimo“. „Tarifo patvirtinimas“ – tik neutralus posakis, iš tiesų buvo numatyta šį tarifą padidinti daugiau negu du kartus. Iki šiol už vieno kubinio metro kietųjų buitinių atliekų išvežimą atliekų turėtojai – UAB „Dunokai“ privalėjo mokėti 22,23 Lt (su PVM – 26,23). Taryba turėjo apsispręsti, ar pritarti, kad už šį atliekų kiekį nuo 2009 metų sausio 1 dienos būtų mokama 47,17 Lt (su PVM – 55,66 Lt).

Raimondas Matemaitis nerimavo, kad atliekų išvežimo skaičiavimuose nurodyta per didelė kuro kaina. Stasys Lapė klausė, kuo pagrįstas toks didelis planuojamas tarifo šuolis.

Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, kuris yra ir Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro valdybos narys, paaiškino, kad dėl Aplinkos projektų valdymo agentūros aplaidumo penkeriais metais pavėlintas Leikiškių sąvartyno atidavimas naudoti. Per tą laiką viskam pabrangus nebeliko lėšų būtinai technikai įsigyti – kompaktoriui, buldozeriui reikia maždaug 1,7 milijono litų.

Antanas Stankus klausė, kokius tarifus pasitvirtino kiti rajonai. Išgirdęs, kad apie 55 litus už kubinį metrą (su PVM), siūlė sprendimą priimti. Sigitas Mičiulis priminė, kad kitąmet būtina įvesti visuotinę rinkliavą už atliekas. Tarybos nariai už naują atliekų tarifą pasisakė vienbalsiai.

Liūdna, kad už kažkieno klaidas turi atsakyti sunkiai besiverčiantys gyventojai – turi sudėti pinigų brangiai technikai pirkti, kuri reikalinga naujajam, už Europos Sąjungos lėšas pastatytam Leikiškių sąvartynui. Blogiausia daugiabučių gyventojams, nes jie privalo už viską mokėti, o individualių namų savininkai moka tik tuomet, jei yra sudarę sutartis su komunalininkais. Dar labiau skurdinami daugiabučių gyventojai tyli. Apie visuotinės rinkliavos už atliekas įvedimą pas mus taip pat tylima.

Skaityti komentarus (100) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras