Vaikams auklėti – tamsus sandėliukas(8)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-05-27 06:56

Į šį tamsų sandėliuką teritorijos tvarkytojas „auklėjimo“ tikslais uždarė du šešiamečius.

Vakar redakciją pasiekė stulbinanti žinia: vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ darbininkas du prasikaltusius berniukus nutarė „paauklėti“ - uždarė į įrankiams skirtą tamsų sandėliuką šios įstaigos teritorijoje. Pro šalį ėjusios dvi tauragiškės išgirdo vaikų klyksmą. Vienai jų įsikišus įkalinti vaikai buvo paleisti.

 

 

 

 

Įkalinimas – už pabėgimą

Kai nuėjome į „Ąžuoliuką“, „Pelėdžiukų“ grupės šešiamečiai auklėtiniai ruošėsi popiečio miegui. Auklėtoja Rita Lekienė, paklausta apie incidentą, papasakojo, kad grįžtant iš pasivaikščiojimo darželio kieme pietų vaikai jai pasakė, jog du berniukai perlipo darželio tvorą ir nuėjo link miesto. Auklėtoja tuoj pat puolusi jų ieškoti. Abu neklaužadas ji tikino radusi netoli buvusios vaikų poliklinikos pastato, už rankučių parsivedusi į darželio teritoriją. 

- Džiaugiausi, kad greitai pavyko vaikus surasti, kad jiems nieko blogo neatsitiko. Tačiau nebuvau tikra, kad vienas iš berniukų, tas, kuris judresnis, ateityje ko nors panašaus neiškrės. Kad vaikai buvo pabėgę, matė ir darželio darbininkai. Vienas jų pagąsdindamas vaikus įsivedė į sandėliuką, - pasakojo auklėtoja R.Lekienė.

Į klausimą, ar vaikų auklėjimu dera užsiimti darželio teritoriją prižiūrinčiam darbininkui, ar užaryti mažamečius į tamsų sandėliuką - tinkama auklėjimo priemonė, auklėtoja atsakė, kad vaikai labai neklauso, o vienas pabėgusių berniukų esąs labai judrus, „Pelėdžiukų“ grupė perpildyta, ją lanko 25 vaikai, nors turėtų būti 20.

Talkino žmonai 

Išgirdus vaikus savaip paauklėti nusprendusių darbininkų pavardes kilo įtarimas, kad vaikų pabėgimo incidento nelemtą posūkį nulėmė auklėtojos ir darbininko asmeniniai ryšiai. R.Lekienė neneigė, kad vaikus uždarydamas į sandėliuką „auklėjo“ jos vyras Egidijus Lekas, „Ąžuoliuko“ darbininkas – taip jis padėjęs žmonai. Auklėtoja, matyt, visiškai pasitikėjo savo vyro, darželio darbininko, kaip auklėtojo, sugebėjimais - palikusi jam „auklėti“ du prasikaltusius šešiamečius, ramiai nuėjo pas kitus vaikus, kurie rengėsi pietauti.

R.Lekienė pasakojo, kad dvejus metus darželyje dirbantis Egidijus mėgsta bendrauti su vaikais, esą turėdamas laiko jiems pasakų paskaito. Dvylika metų „Ąžuoliuke“ dirbančiai auklėtojai atrodė, kad nieko blogo tądien neatsitiko.

Kadangi žinia apie įvykį pasklido, R.Lekienė paskambino vieno neklaužadų mamai. „Tauragės kurjeriui“ auklėtoja pasakojo, kad mama reagavo ramiai, pripažino, jog jos sūnelis labai judrus. Vėliau berniuko mama kartu su auklėtoja buvo atėjusi į „Tauragės kurjerio“ redakciją. Vaiko mama pakartojo tą patį, apgailestavo, kad dėl incidento auklėtoja gali nukentėti.

„Pritaikiau sankciją…“ 

Mūsų paprašyta R.Lekienė telefonu paskambino į namus pietauti išėjusiam vyrui ir davė mums pasikalbėti. Vaikus uždaręs į tamsų sandėliuką vyras jautėsi esąs teisus, kalbėjo apie auklėtojų vargus, neklaužadas vaikus, aiškino, kad todėl jiems pritaikė „sankciją“ – uždarė į sandėliuką.

„Ąžuoliuko“ vedėja Rūta Jakovlevienė atostogauja, ją pavaduoja ūkvedė Asta Šturmienė. Kalbinama „Tauragės kurjerio“ ji nemanė, kad atsitiko kas nors ypatingo, bet pripažino, kad teritorijos tvarkytojui, kuris kaip tik jai pavaldus, nedera kištis į vaikų auklėjimą, o uždarymas į tamsų sandėliuką nėra tinkama auklėjimo priemonė vaikų įstaigoje. Pasak A.Šturmienės, E.Lekas – geras darbininkas.

- Aš dar nieko konkretaus nežinau, aiškinsimės, kas įvyko, jei reikės bausime, - kalbėjo A.Štrurmienė.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras